Paldies 4.a klases skolēniem un viņu vecākiem!
Jeļena Blumentāle, Jēkabpils 2. vidusskolas 4.a klases audzinātāja

Mani mīļie bērni un vecāki! Cik ātri pagāja 4 gadi! Tradicionāli šo sākumposmu skolā noslēdz ar izlaidumu, kad mēs visi kopā varētu atcerēties, kāds nu bija šis laiks, salīdzināt, kādi bijā bērni, kad atnāca 2016. gadā 1. septembrī, un kādi viņi tagad – krietni izauguši un daudz ko sasnieguši. Mēs vēl daudz ko varētu pateikt viens otram, bet dzīves situācija ir tāda, kāda tā ir. Mēs to visu labi saprotam.
    Tāpēc es, Jeļena Blumen­tāle, gribu no visas sirds pa­teikt paldies saviem Jēkab­pils 2. vidusskolas 4.a klases bērniem. Paldies, ka jūs bijāt  (un ceru – bū­siet) ļoti draudzīgi! Mana sirds vienmēr priecājās, kad es redzēju, ka  dedzīgi cenšaties  palīdzēt viens otram. Viens no piemēriem, kas mani ļoti priecēja, ir kļūdu labojums pēc pārbaudes darbiem. Gaisotne, kāda valdīja klasē, bija galvenokārt labestīga un tajā pašā laikā ļoti darbīga, piepildīta ar nopietnu atbildību par  to, lai pareizi paskaidrotu kļūdas savam klasesbiedram. Dažkārt tas jums izdevās labāk nekā man!
     Paldies jums par to, ka vienmēr ar lielu interesi uztverat radošus darbus. Par lieliskiem darba rezultātiem. Tajos brīžos visa jūsu enerģija, ar kuru ķērāties pie darba un veicāt to, deva arī man jaunas idejas un ieceres. Atceros mūsu Jaungada klases eglītes – daudzi no jums bijāt superīgi aktieri, dejotāji, dziedātāji, spēles vadītāji un, pats galvenais, jautri un, atkal atkārtošos, labestīgi bērni.
     Tie ir tikai mazi piemēri no milzum liela daudzuma notikumu un pasākumu mūsu klases kolektīva dzīvē. Pēdējie trīs mēneši, kad notika attālinātā mācīšanās, tikai apstiprināja,  kā 4.a klasē mācās pārsvarā atbildīgi, disciplinēti un radoši bērni. Viens no galvenajiem nopelniem pieder jums, 4.a klases vecāki! Vēlreiz pārliecinos: ja ģimenē ir pareiza, pozitīva nostāja pret skolu, tad arī viss kārtībā ar bērna attieksmi pret mācību darbu. Mūsdienās es apbrīnoju tos vecākus un pateicos viņiem, kuri māk atrast laiku būt pa īstam līdzās savam bērnam (vēl jo vairāk, ja ģimenē ir divi un vairāk bērnu).
     Tas nenozīmē pildīt uzdevumus bērna vietā, bet izrādīt interesi par viņa mācīšanos, protams, palīdzēt grūtajā brīdi, dot labu padomu, pieradināt pie režīma un, pats svarīgākais, neatraidīt un neteikt – man nav laika,  netraucē mani! Uz visām vecāku sapulcēm jūs, vecāki, nācāt maksimālā sastāvā. Ļoti apsveicamas bija tās reizes, kad uz sapulcēm  ieradās mammas kopā ar tētiem!
     Protams, kā gan bez jums, vecāki, būtu organizēti pasākumi mūsu klasē un skolā. Apbrīnoju uzņēmību un saku visiem vecākiem, vecmammām,  vectēviem, vecākajām māsām un brāļiem lielu paldies. Nav aizmirstami jūsu ceptie  pīrāgi un kūkas, cepumi  un pankūkas, veidotās maskas izrādēm, pašdarinātie egļu rotājumi un vēl daudz kas cits.  Man bija  svarīgi  tas, ka es kā klases audzinātāja jutu vecāku dedzību, atvērtību, vēlmi un prasmi ieklausīties skolotāju vārdos. Visus jautājumus mēs risinājām sarunas veidā, cienot viens otru.
   Ļoti vēlos, lai arī turpmāk jums, bērni, un jums, vecāki, izdotos saglabāt visas savas stiprās puses un labās īpašības. Esiet tuvu saviem bērniem, tad arī viņi būs jums blakus, risiniet arī turpmāk visus jautājumus sarunas veidā. Skolēni, atcerieties   mūsu likumu – konfliktu situācijā izteicām un aizstāvējām savu argumentētu  viedokli, sarunājoties un veidojot dialogu. Es lepojos un pateicos par to, ka jūs, bērni, un jūs, vecāki, bijāt manā dzīvē. Es priecājos par to, ka dāvinājāt neaizmirstami daudz spilgtu un pozitīvu mirkļu. Paldies, ka bijāt draudzīgi! Paldies, ka es varēju sajust gandarījumu par jūsu augstajiem sasniegumiem mācībās, konkursos un olimpiādēs. Ticiet, tas viss dara skolotāju laimīgu un rada vēlēšanos strādāt radoši un ar visu atdevi! Lai jums veicas 5. klasē!
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Viesis
  Viesis
  pirms 1 mēneša

  Kaut kāds dīvains raksts. Nesaprotu, kāpēc tas bija jāpublicē. Tas jau bija sakāms pašiem bērniem un viņu vecākiem. Un tikai!

  Atbildēt
 2. Hm
  Hm
  pirms 1 mēneša

  Gluži manas domas.

 3. Atbilde viesim
  Atbilde viesim
  pirms 1 mēneša

  Laikam komentētājiem nav bērnu un viņi nezina , kā šodien skolotājs komunicē ar bērniem . Telefons nav tas labākais veids lai pateiktu šos vārdus apmēram 30 bērniem un katram no vecākiem. Interesanti cik dienas jāsēž pie telefona lai to izdarītu?

  Atbildēt
 4. EEEEEEEEE
  EEEEEEEEE
  pirms 1 mēneša

  Par E klasi neesat dzirdējis? Tur skolotājs visiem vecākiem var izsūtīt vēstules bez problēmām minūtes laikā.

Pievienot komentāru