Palejas ielā šogad darbi jāveic vismaz 400 000 eiro apmērā
INESE ZONE

28. oktobrī Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps iepazinās ar darbu gaitu Palejas ielā, kur pārbūves darbus veic SIA «VIA». Jēkabpils pašvaldības ceļu būvinženieris Edgars Dobelis stāsta, ka objektā darbu gaitu sarežģī komunikāciju tīklu izbūve. Darbi iesākti posmā no Ozolu ielas līdz Skaubīša ielai, un pārējā ielas daļā noņemts asfalts. Darbi notiek arī otrā ielas galā. Palejas ielas pārbūve tiek īstenota, izmantojot tā dēvēto «Covid naudu» – Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma pārdali, lai mazinātu Covid-19 krīzes radītās sekas. Finansējums tika piešķirts projektiem, kam jau bija gatavi būvprojekti, un nosacījums bija, ka ceturtā daļa finansējuma jāapgūst jau šogad. Tāpēc darbi uzsākti plašā apjomā, kas rada satiksmes ierobežojumus un neērtības iedzīvotājiem. 
SIA «VIA» projektu vadītājs Mārtiņš Miķelsons informē, ka šobrīd jau nozāģēti koki, kurus nācās upurēt pārbūvei, līdz Skaubīša ielai daļēji izbūvēti kanalizācijas tīkli un veic elektrotīklu ierīkošanu. Ielas sākumā izbūvē lietusūdens kanalizāciju.  Šos darbus turpinās visas ielas garumā, un šogad ielu plāno noklāt šķembu variantā. Ja laika apstākļi atļaus, tad vienā ielas posmā no Kurzemes ielas pirmo asfalta kārtu varētu ieklāt decembra pirmajā pusē. M. Miķel­sons skaidro, ka darbu dēļ ik pa laikam  iedzīvotājiem ir jārēķinās ar lokāliem ierobežojumiem, taču pamatā piekļuve ielas namu iemītniekiem tiek nodrošināta. Ielā izbūvēs lietusūdens kanalizāciju, ūdens apgādes un kanalizācijas, elektroapgādes un elektronisko sakaru tīklus, ielas segumu, gājēju un velosipēdistu celiņu, tīrīs grāvjus, nostiprinās nogāzes un veiks apzaļumošanu. 
– Iedzīvotāji var jautāt, kāpēc vairāku ielu pārbūve uzsākta vēlu rudenī un turpināsies ziemā? Taču  projektu pieteikumi uz «Covid naudu» tika izsludināti tikai aprīļa beigās, un tas pat ir ļoti labi, ka jau oktobrī bijām tikuši galā ar iepirkumu un citām procedūrām un varējām uzsākt darbu. Darbu gala termiņš Palejas ielā ir nākamā gada jūlijs, bet jādomā, ka maijā vai jūnijā ielu jau varēs izmantot, – saka Aivars Kraps. 
Par «Covid naudu» Jē­kabpilī tiek veikta Palejas ielas pārbūve, Rīgas ielas posma no Daugavpils ielas līdz pilsētas robežai atjaunošana un Aldaunas ielas at­jaunošana.  A. Kraps stāsta, ka bija iesniegti arī tautas nama un stadiona viesnīcas pārbūves projekti, bet tiem šis finansējums nav piešķirts, tāpēc meklēs citas iespējas. Novembra beigās esot gaidāma neizmantotā ES finansējuma pārdale. Nākošgad esot plānota arī 15 mazo ielu asfaltēšana. 
Jēkabpils pašvaldības 2020. gada budžetā  bija plānots finansējums no pašvaldības budžeta līdzekļiem 25% apmērā un Valsts kases kredītlīdzekļiem 75% apmērā – būvdarbu veikšanai, autoruzraudzībai un būvuzraudzībai: Rīgas ielas posma pārbūvei – 207 600 eiro, Palejas ielas pārbūvei – 409 089 eiro un Aldaunas ielas atjaunošanai – 318 727 eiro.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Žvingulis
    Žvingulis
    pirms 3 mēnešiem

    Tur jau ņemās visu rudeni, nevaru vien sagaidīt noslēgumu.

    Atbildēt

Pievienot komentāru