Pansionātā «Jaunāmuiža» situācija ir ļoti smaga
Jānis Apīnis

Šonedēļ uz redakciju piezvanīja kāda Krustpils novada pansionāta «Jaunāmuiža» darbiniece un, kā pati teica, ar asarām acīs gribot pastāstīt par ārkārtīgi smago situāciju šajā iestādē. Tas, ko par to plašsaziņas līdzekļiem stāstot pansionāta vadība un pašvaldības pārstāvji, ne tuvu neatbilstot patiesībai. Iepriekš publiski izskanēja, ka saslimšana ar Covid-19 konstatēta  lielai daļai pansionāta iemītnieku un darbinieku, kā dēļ trūkst darbaroku. Tagad tiekot ziņots, ka  pēc karantīnas nu jau darbinieki atgriežoties atpakaļ; ka  slimības gaita pansionāta iemītniekiem noris vieglā formā un situācija tiek kontrolēta. Zvanītāja savā un darbinieku vārdā teica, ka patiesība ir pavisam citāda. Atlikušie darbinieki ir uz fizisku un garīgu spēku izsīkuma robežas, strādā bailēs par savu veselību un drošību,  mēneša laikā esot miruši nevis divi, kā tiek ziņots, bet vairāki desmiti iemītnieku. Pro­tams, nāves iemeslu papīros nesaistot ar koronavīrusu, bet rakstot citu diagnozi. Tomēr skaidrs, ka šāds mirušo skaita pieaugums ir liels, salīdzinot ar vidējo pirms epidēmijas. Trūkstot arī zāļu, lai slimniekiem atvieglotu slimības gaitu, pārsvarā lieto tikai bezrecepšu medikamentu «ACC». Pansionāta darbiniece stāstīja arī par vairākām citām  šīs iestādes pašreizējās darbības un iemītnieku dzīves niansēm, uzsverot, ka ir sajūta, ka palīdzību nav ne no kā gaidīt  – pašvaldība nedarot neko, bet pansionāta vadība rūpējoties, lai informācija par esošo situ­āciju neizietu uz ārpusi.
BD sazinājās ar Krustpils novada domes priekšsēdētāju Kārli Pabērzu, lūdzot komentēt iepriekš teikto. Viņš atzina, ka situācija pansionātā patiešām ir ļoti smaga, taču atsevišķas mi­nētās detaļas nevar ko­mentēt. –  Arī pašvaldības vadība un citi darbinieki  karantīnas dēļ nevar iekļūt pansionātā, lai situāciju novērtētu. Pansionāta vadība iespēju robežās ar situāciju mēģina tikt galā. Cik zinu, nepieciešamās zāles gan tiek iepirktas vajadzīgajā daudzumā. Darbinieku pa­tiesi trūkst, bet pašvaldībai praktiski nav iespēju to atrisināt. Pansionāta vadībai iepriekš bija izdevies no malas  piesaistīt strādājošos vismaz ēdināšanas blokā. Neliela labā ziņa ir tā, ka pēc karantīnas patiešām sāk atgriezties tie darbinieki, kuriem Covid testu rezultāti ir negatīvi, – teica K. Pa­bērzs. Viņš norādīja, ka nevar komentēt mirušo skaitu, jo nezina, ko kā nāves iemeslu raksta ģimenes ārsts. Taču uzsvēra, ka pansionāta di­rektorei ir cieša sadarbība ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (vairāki slimnieki ārstējas Jēkabpils slimnīcā). Pašvaldībai SPKC nekādus norādījumus un ieteikumus pašlaik nesniedz.
Domes priekšsēdētājs atzina, ka, kaut arī novadā saslimušo skaits kopumā ir ļoti liels, nav citu  redzamu infekcijas perēkļu vai apdzīvotu vietu, kur inficēšanās būtu konstatēta vienkopus. Labā ziņa ir tā, ka  slimības izplatības straujš pieaugums, šķiet, ir apstājies. No­vada izglītības iestādēs Covid-19 infekcija pašlaik arī  nav konstatēta. K. Pabērzs uzsvēra, ka iepriekš slimības izplatību pansionātā ietekmē­ja tas, ka daudzi darbinieki dzīvo Jēkabpilī,  kur ir liels inficējušos skaits.
Kā liecina SPKC ceturt­dien priekšpusdienā pieejamie dati,  Covid-19 infekcijas 14 dienu kumulatīvās saslimstības  rādītājs  Krust­pils novadā ir  195, bet visā lai­kā saslimušo kopējais skaits – 248; Jēkabpilī attiecīgi 191 un 431. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (17)

 1. Heyla
  Heyla
  pirms 2 mēnešiem

  ---Pro­tams, nāves iemeslu papīros nesaistot ar koronavīrusu, bet rakstot citu diagnozi--- Tā gan īsti nav, jo cik es zinu, visi tiek norakstīti kā no covid-19 nevis vecums, infarkts utt..

  Atbildēt
 2. Paturpinu heily un policistu
  Paturpinu heily un policistu
  pirms 2 mēnešiem

  Jo man tirgū viena tante teica no ļoti drošiem avotiem.

 3. arprac
  arprac
  pirms 2 mēnešiem

  Un cik dzirdets no darbiniekien,ka pat nak uz darbu covid inficetie.un direktore to pielauj.

  Atbildēt
 4. Viesis
  Viesis
  pirms 2 mēnešiem

  Tikai nevajag. Jēkabpilī bija samērš neliels skaits inficēto. Pansionāta vadītāja nedarīja neko, tikai slēpa patiesību. Līdz ar to darbinieki, kas strādā tur, bet pilsētā saslima un aplipināja arī savus mšjiniekus. Tā nu cipars arī pieauga. Ja Pabērzs būtu rīkojies, tad šāda situācija nebūtu. Jau sen tika runāts, ka pansionātā ir slimie, bet darbība nesekoja. Laikam domāja, lai večuki apmirst.

  Atbildēt
 5. Diemžēl
  Diemžēl
  pirms 2 mēnešiem

  Diemžēl, pansionāta vadītāja pati slēpa vairākus faktus. Arī to, ka pati bija jau iepriekš kontaktējusies ar kovid slimniekiem ne Jēkabpilī. Viņas dēļ aizgāja karantīnā vairāki darbinieki. Protams, neizbēgams ir fakts, ka darbiniekiem jāpārvietojas mājas-darbs. Nedzīvos jau darbā. Muļķības, ka visiem tagad Latvijā raksta Covid kā miršanas iemeslu. Kā ir pansionātā, nezinu. Tur ir ārsts, kurš darīs kā vadība liks. Bet tas vai Covid bijis kā iemesls vai vienkārši vecums, varbūt arī nav šajā situācijā būtiskākais. Vairāk satrauc bezatbildība attiecībā pret citiem, ka tik pašu āda vesela. Vieglāk ir noliegt, uzlikt rozā brilles un paziņot, ka viss ir labi, kamēr citiem ir jāuzņemas visas sekas uz sevis.

  Atbildēt
 6. Policists
  Policists
  pirms 2 mēnešiem

  Tas ir ļoti būtiski, kāds ir bijis patiesais nāves iemesls, jo uz šiem cipariem tiek balstīta covidafēra!

 7. bezpreģels!
  bezpreģels!
  pirms 2 mēnešiem

  Kādas darbības tu gribi no novada vadības? DD Vai pa šiem 12 gadiem tā vēl nav iepazīta? DD Tādi paši ir salikti pārvaldēs! Absolūti nomests zemē laiks un nauda! Pēc reformas visus zem slotas!!! 100 punktu, ka visi pēc reformas tēmēs pilsētā un dreb par savām pašreizējām siltajām vietām, bet nepadomā , ka alga ir jānopelna, nevis jāatsēž!

 8. Policists
  Policists
  pirms 2 mēnešiem

  Vai šo zvanītāju arestēs un sodīs tāpat kā Gaiļezera feldšeri Marinu? Vai arī Dumpis izrakstīs prēmiju par covidpropagandu?

  Atbildēt
 9. Viena rieva,tā pati lejā
  Viena rieva,tā pati lejā
  pirms 2 mēnešiem

  Glupam putnam glupa dziesma.

 10. Gudra
  Gudra
  pirms 2 mēnešiem

  Jo? Nekas netika Samelots vai izdomāts. Patiesībā ir vēl briesmīgāk.

 11. Ддд
  Ддд
  pirms 2 mēnešiem

  Pansionata tiesam covid sakas no direktores kas braucot pie slima cilveka brivdienas pati saslima un tada gaja uz darbu. Slepj miruso skaitu 2 nedelas 35 cilveki nav no hroniskajam bet covida. Bet tas ir jaslepj direktores rikojums

  Atbildēt
 12. kurš zina?
  kurš zina?
  pirms 2 mēnešiem

  Cik cilvēku dzīvo vienā istaba? Cik uz 1kvm? Pēc ēkas izskatās , kā siļķes mucā. Tur viss atbilst normām?

  Atbildēt
 13. A
  A
  pirms 2 mēnešiem

  Uz 1 kvm - 0,3 personas

 14. Zinātājs
  Zinātājs
  pirms 2 mēnešiem

  K. Pabērzs ir parodija, nevis pašvaldības vadītājs. Bet pansionāta priekšniece atgādina komendanti no "Emīla nedarbiem".

  Atbildēt
 15. Gudra
  Gudra
  pirms 2 mēnešiem

  Tiesa.

 16. Tuvinieki
  Tuvinieki
  pirms 1 mēneša

  Nedēļu pirms iestājās nāve tika zvanīts un teica ka viss kā parasti. (Parasti bija normāli- nebija guļoša) Pēc nedēļas zvans par nāvi. Par covid situāciju- auksti atbildèja ka testus taisot. Tā arī nesaņēmām atbildi vai konkrēti tika taisīts mūsu personai un kāds ir rezultāts. Nāves cēlonis NEBIJA ierakstīts covid. Tas bija decembrī. Un tikai tad internetā parādijās daudz rakstu par pārkāpumiem un neatbilstošu palīdzības sniegšanu, pirms tam mums nebija informācijas ka viss ir tik nopietni. Es nezinu vai pareizi ir slēpt un neinformēt tuviniekus ka pasliktinās veselība. Vēl piebildīšu to, ka apbedīšanas birojs sniedza info glabāt maisos, visus no pansionāta glabājot maisos. Kad zvanījām viņi piebilda ka daudzus jānogādā morgā. Vārds DAUDZI UN MAISS..bija pilnīgs šoks. Kā mēs pārliecinātos ka nesajauca un glabājam īsto. Pēc pāris dienām nomierinājāmies un kopā ar saviem atbalstītàjiem atradām noteikumus ka varēs atvadīties pienācīgi. COVID nebija nāves iemesls, tikai tas ka mira perēklī.Vispār daudz ko vēl varu par šo situāciju pateikt. BET. Uzskatu ka ne pašvaldība, ne pansionāts nebija gatavs tik nopietnai situācijai. Personàla trūkums? Kur ir vakances? Varbūt es nezinu kur skatīties? Vai tad pilsētā bezdarbnieku vairs nav , cilvēku kuri meklē darbu kaut uz laiku- tagad apkures sezonā īpaši, nopelnīt naudu. Vai elpināšanas aparāts kaut viens ir pansionātā? Kā ar skābekļa pieejamību? Ja tā visa nav tad NETIEK DARĪTS VISS. Uzpūst dezinfekcijas līdzekli uz virsmu tas te nebūs - darīts viss.

  Atbildēt
 17. Treachery
  Treachery
  pirms 1 mēneša

  Tātad tā. To covid tur ieveda tikai Solvita pati un tas ir 150% ka taisnība. Solvitas māte Anita L strādā Aknīstes Psihoneiroloģiskajā Slimnīcā. Brīvdienās pirms Solvita saslima viņa bija ciemos pie mātes kā teju katras brīvdienas un nedēļas nogali. Svētdienas vakarā aizbraukuši prom. Līdz 2dienai viņa gāja uz darbu un tad tikai 2dien viņai māte pateiikusi ka ir covid pozitīva līdz ar ko arī pati Solvita bija inficējusies un pa 2 dienām paspējusi padalīties ar grāmatvedību un lietvedību un citiem darbiniekiem. Tākā lai viņa tur beidz liegties ka nav pie vainas utt. Tas viss ir pierādāms ļoti vienkārši. Uzskatu ka viņai jānes visa atbildība par tur notiekošo.

  Atbildēt

Pievienot komentāru