Par atbalstu pašvaldībām īres dzīvokļu celtniecībā skaidrības nav
INESE ZONE

Informējot par Latvijas Lielo pilsētu asociācijas sanāksmi, kur tika apspriests jautājums par īres dzīvojamo ēku būvniecību reģionos, Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis stāsta, ka tā bija atkārtota iespēja tikties ar Finanšu ministrijas, komercbanku un  finanšu institūcijas «Altum» pārstāvjiem.
   – Viņu piedāvātie varianti pašvaldībām nekādā veidā neatvieglo īres dzīvokļu būvniecības iespējas. Izņemot Rīgu un Pierīgu, kur īres dzīvokļu cenas par m2  varētu būt pietiekami augstas, lai uzņēmējam atmaksātos to būvniecība.  Ārpus Rīgas (un to teica Ventspils, Liepājas, Daugavpils un Rēzeknes kolēģi) šobrīd īres mitekļa m2 izmaksas varētu būt no trīs līdz četriem eiro. Komercbankas tādā gadījumā uz atbalstu «neparakstās». Ministrijas aizvien savā starpā vēl nav vienojušās, kāds varētu būt atbalsta modelis pašvaldībām īres dzīvokļu būvniecībai. Tieslietu ministrija vispār mēģina izslēgt no šāda projekta pašvaldības un pašvaldību kapitālsabiedrības. Vienota un skaidra redzējuma nav. Protams, mēs izteicām savus priekšlikumus, kā to  varētu efektīvāk izdarīt un palīdzēt pašvaldībām. Ne vienmēr grants vai tiešs finansiāls atbalsts ir tas, kas ir efektīvākais. Redzēs,  kā to vērtēs Ekonomikas ministrija, kas ir sasparojusies un solīja, ka vienosies ar Fi­nanšu ministriju par to, kādi varētu būt šie atbalsta pasākumi īres dzīvokļu būvniecībai. Ir ļoti daudz  jautājumu, daudz iebilžu,   tiklīdz tajā iesaistās komercbankas. Tām ir viens jautājums: kā mēs ar to nopelnīsim? Pašvaldībām atkal ir svarīgi, lai mēs spētu dot darbavietu sameklējušam iedzīvotājam mitekli, jo tas ir būtiskākais, lai cilvēki atgrieztos pilsētās ārpus Rīgas. Es jautāju, lai atbild, kā labā strādā ministrijas un visas institūcijas – iedzīvotāju  vai «papīru» labā? Ja atrast 20 ie­meslus, kāpēc to nevar izdarīt, viņi  var, bet vienu veidu, lai to varētu izdarīt, atrast nevar, – ir neapmierināts domes priekšsēdētājs. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. eh!
  eh!
  pirms 1 gada

  Un tik met akmeni citu lauciņā. Lai pašvaldība vispirms saremontē savas ēkas un tad būvē ko jaunu. Izīrē malkas apkures dzīvokļus bez malkas šķūnīšiem. Tas vienkārši ir unikums.

  Atbildēt
 2. aaa
  aaa
  pirms 1 gada

  Tie pēdējie divi Ragaiņa teikumi ir vienkārši izcili :)))

  Atbildēt
 3. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Viss ir pareizi. Pats nesaprata, ko pateica. :D

Pievienot komentāru