L. Salcevičs atsauc kandidatūru, deputātu vairākums balso par R. Ragaini
INESE ZONE

Jēkabpils domes jaunievēlēto domes deputātu pirmā domes sēde tika sasaukta 21. jūnijā pulksten 11.00, lai ievēlētu domes priekšsēdētāju.
    Kā zināms, Jēkabpils domē ievēlēti: Leonīds Salcevičs, Edgars Lamba un Māris Dimants no Jēkabpils reģionālās partijas; Aigars Nitišs un Raivis Ragainis no Latvijas Zaļās partijas; Andris Rutko un Andrejs Gavrilovs no «Saskaņas»; Līga Kļaviņa no  Latvijas Zemnieku savienības;  Kaspars Ģirģens no  KPV LV; Kristīne Ozola no «Visu Latvijai»-»Tēvzemei un Brīvībai/LNNK»; Mārtiņš Svilis no Latvijas Reģionu apvienības;  Aivars Kraps no «Gods kalpot mūsu Latvijai” un Nikolajs Anuškevičs no Latgales partijas.
    Priekšsēdētāja amatam tika izvirzītas divas kandidatūras: Aigars Nitišs izvirzīja Raivi Ragaini, bet Māris Dimants - Leonīdu Salceviču. L. Salcevičs pirms balsojuma lūdza vārdu. Viņš izteica pateicību visiem, ar kuriem kopā strādājis 20 gadus, un pauda viedokli, ka pilsēta pa šiem gadiem ir augusi un attīstījusies, izņemot demogrāfisko situāciju.
     -Paldies par manas kandidatūras izvirzīšanu, bet jūtu, ka ir laiks atkāpties. Varbūt jālaiž citi to darīt. Kāpēc tas tā ir sanācis? Es gribētu strādāt, bet mans piedāvājums, kā pilsētu varētu virzīt tālāk, netika pieņemts. Tika pieņemts variants, neskatoties uz viedokļiem un uzskatiem, savākt astoņas vai septiņas balsis, lai varētu tā pavērst darbību savādāk. Es gribētu novēlēt jaunajam priekšsēdētājam un sasaukuma tādu kārtīgu politisko vilkmi. Lai Lielo pilsētu asociācijā tā vilkme, kas ir Jēkabpilij, nepazustu, jo izskatās, ka viņa varētu arī pazust. Tāpēc apsverot visus par un pret, es atsaucu savu kandidatūru, – sacīja L. Salcevičs.  
     Katrs deputāts saņēma izdrukātus biļetenus un viņam bija iespēja balsot «par» vai «pret», atturēties nevarēja. Balsojumā par R. Ragaini bija 11 deputāti, arī L. Salcevičs. Pret nobalsoja tikai N. Anuškevičs un M. Dimants. 
    Savā pirmajā uzrunā R. Ragainis pateicās L. Salcevičam par līdzšinējo darbu un veltīja pateicības vārdus arī vēlētājiem. Viņš pauda viedokli, ka sadarbība ir iespējama un par to vēl spriedīs.
     Plašāku pirmās sēdes izklāstu, L. Salceviča viedokli, kāpēc balsojis «par», un citus viedokļus lasiet «Brīvās Daugavas» 22. jūnija numurā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (28)

 1. Ernests
  Ernests
  pirms 11 mēnešiem

  Esam vēl lielākās auzās kā bijām.

  Atbildēt
 2. Apmierināts Jēkabpilietis
  Apmierināts Jēkabpilietis
  pirms 11 mēnešiem

  Tad tas slikti, tad šis slikt. Beidziet vienreiz raudāt, jēkabpilieši. Jēkabpils taču ir labo pārmaiņu pilsēta , un uzskatu, ka Raivis spēs pildīt savu amatu atbilstoši pienākumiem un vēl labāk! Prieks par jauno mēru!

 3. Madara
  Madara
  pirms 11 mēnešiem

  No vilka mukdami lācim nagos.

 4. Pilsētnieks
  Pilsētnieks
  pirms 11 mēnešiem

  Man tomēr nav prieks , jo Jēkabpiliesi skaidri parādīja savu izvēli un mēram bija jābūt tam kuram visvairak balsu..tad jau sanāk nevis vēlētājs iebalsoja, bet deputāts..nevajag vispār vēlēšanas, lai sanāl deputāti un ievēl...par to man ir dusma..

  Atbildēt
 5. Sisidra
  Sisidra
  pirms 11 mēnešiem

  Man arī nav nekāda prieka... Ir radusies sajūta, ka Salceviča k-gu "piekāsa" pat draugi... Nu labi, ja nākamais pratīs stradāt pilsētas labā, nevis to draugu - izvirzītāju interesēs... Pilnīgi piekrītu, ka pilsētas iedzīvotāji tomēr ar balsu vairākumu izcēla tieši Salceviča k-gu, tātad loģiski bija sagaidāms, ka viņš būs arī šīs pilsētas mērs.. Ja kāds organizētu, esmu ar mieru iet ielās protestēt...

 6. Ana
  Ana
  pirms 11 mēnešiem

  Viss būs ļoti labi! Tikai lai Raivis domā ar savu galvu un strādā pēc labākās sirdsapziņas!

  Atbildēt
 7. ha
  ha
  pirms 11 mēnešiem

  Viņam ir sirdsapziņa? :D

 8. To ha
  To ha
  pirms 11 mēnešiem

  Nezinu, vai ir. Ceru!

 9. Inga
  Inga
  pirms 11 mēnešiem

  Ta ari rakstiet- Nitiss kluva par pilsetas meru :D

  Atbildēt
 10. Kaspars
  Kaspars
  pirms 11 mēnešiem

  To tikai laiks rādīs!

 11. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Ragainis Krustpils novadam bija vislielākā problēma. Iedzīvotājiem viņš nav palīdzējis ne tik cik melns aiz naga. Deputāti gandrīz nenometa no amata. Viens no deputātiem teica, ja visus viņa pārkāpumus būtu uzlikuši savlaicīgi uz papīra, tad toč būtu izmests. Vienkārši ticis pažēlots, nu kā jau savējais. Viss šis bardaks turpinājās, un tad, kad pienāca brīdis, kad vairs tas nebija izturams, deputāti pacēla jautājumu par Ragaiņa atbilstību ieņemamajam amatam, bet diemžēl, rokas bija par īsām. Un šitādu "augsta ranga profesionāli" ievēl tik atbildīgā amatā. Nu ,paldies , deputāti! Kas būs redzams tālāk pie kadru maiņas? Kuri būs tie izsalkušie?

  Atbildēt
 12. Sisidra
  Sisidra
  pirms 11 mēnešiem

  Ejam ielās, atsitam savu mēru...

 13. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Ko te atsist? Nav darītājs ar visiem vietniekiem ne viens , ne otrs. Trakums un haoss turpināsies ar lielākiem apgriezieniem. Vai tad tiešām nevarēja kāds cits pieteikties uz šo amatu, jedritvai kociņ? Tik daudz deputātu , bet ieliek pašu lielāko demagogu.

 14. par Rutko
  par Rutko
  pirms 11 mēnešiem

  Rutko būšot vietnieks. Arī tas neko Krustpils novadā Spuņģēnos Daugaviešos nebija spējīgs izdarīt. Krustpils novads atbrīvojies no nevēlamiem cilvēkiem?

  Atbildēt
 15. he he
  he he
  pirms 11 mēnešiem

  Tad jau Paberzu arī lai savāc, un tīri papīri! Pietiks reiz Krustpils iedzīvotājiem mocību! Nu, pilsēta, saturiet bikses! Nu tik i redzēsiet! Deputāti jūs iegāza sūdos!

 16. Sisidra
  Sisidra
  pirms 11 mēnešiem

  Rutko? Vietnieks? Affanaretj...

 17. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Nu ko es teicu? Ar jaunajiem vietniekiem toč būs auzās.

  Atbildēt
 18. Heraklīts
  Heraklīts
  pirms 11 mēnešiem

  Nolādētie mūlāpi. Brīnums, ka Jēkabpils "lembergu" dabūja nost. Bet ragainis ir vēl lielāks čau. Krustpils novadā tikai mazgāja naudu un apsmēja visas darba grupas, kam bija domas uz izaugsmi. Jēkabpils ir un paliks bedre, kamēr vienreiz nebeigs aizgaldos mirtantes un biezie plāna galdiņa urbēji sēdēt. Es nesaprotu, ko tie kuiļi - uzņēmēji lien politikā iekšā? Nu kādēļ? Sēdiet savos izzāģētāju biznesos un laižiet jaunus cilvēkus iekšā nevis pēcpadomju suņus

  Atbildēt
 19. vēlētājies
  vēlētājies
  pirms 11 mēnešiem

  elementāri. vai nesaproti kāpēc uzņēmēji lien deputātos. Tak ja nitišs vai dimants, ieprieks ivanovskis, tagad kaut kāds gavrilovs, ja viņi nebūtu domē, kā viņi dabūtu daudzmiljonu pasūtījumus. kas tad tas ielas un stadionus un bebrru mikrorajonu gadiem rok? vai ne deputātu firmas?

 20. jēkabpiliete
  jēkabpiliete
  pirms 11 mēnešiem

  Salcevič,tikai nepametiet Jēkabpil...Jūs mums esiet vajadzīgs...

  Atbildēt
 21. Janis
  Janis
  pirms 11 mēnešiem

  Vot, vēlēšanās izsvītroju Ragaini, še tev, kur iebāžās

  Atbildēt

Pievienot komentāru