Par konteineru laukumu pieskatīšanu jārūpējas iedzīvotājiem pašiem
INESE ZONE

Jēkabpilī Palejas un Dārzu ielas mikrorajona iedzīvotāji jau iepriekš ir vērsušies pie pašvaldības un pašvaldības policijas ar lūgumu vērsties pret personām, kas izmet nestandarta atkritumus – mēbeles, riepas un citus - mikrorajona atkritumu konteineru laukumā. 
      Laukums savulaik tika izveidots ar zonu tieši nestandarta atkritumiem ar domu, ka iedzīvotāji zvana uz „Jēkabpils pakalpojumiem”, piesaka to izvešanu un par to samaksā. Šādu iespēju vairs nepiedāvā, un laukums vairs nav domāts nestandarta atkritumu izmešanai. Iedzīvotājiem pašiem tie jāved uz atbilstošiem laukumiem Zemgales vai Zvaigžņu ielā. Taču cilvēki turpina izmest nestandarta atkritumus mikrorajona konteineru laukumā un iedzīvotājiem par tiem jāmaksā lielāks tarifs. Iedzīvotāji vaicā, kā var mainīt situāciju? Paši laukumu nosargāt nespējot, bet grib zināt, vai un kā pašvaldība ar to cīnās un kam par to jārūpējas?
Jēkabpils domes Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs piekrīt, ka minētajā laukumā izveidojusies tāda situācija. Viņš bijis tur un redzējis, ka laukumā šobrīd izmestas autoriepas. Taču pie katra laukuma esot norādes, ka tur aizliegts mest nestandarta atkritumus. 
     -Ja pieķer, tad ir administratīvais sods. 70 eiro ir minimālā summa privātpersonām, tātad diezgan bargs. Tomēr par vietu pieskatīšanu visvairāk būtu jārūpējas iedzīvotājiem pašiem. Es nevaru stādīties priekšā situāciju, ka manas mājas pagalmā kāds atnāktu un izmestu atkritumus un es to neuzmanītu un neziņotu pašvaldības policijai. Tāpēc ir aicinājums iedzīvotājiem būt aktīviem. Cik uzzināju namu pārvaldē, tieši aktīvākie un acīgākie iedzīvotāji ir tie, kas palīdzējuši risināt šo problēmu. Var nofotografēt nelegālo atkritumu atvedēja automašīnas numuru un ziņot pašvaldības policijai. Nevaru gan pateikt, cik tādu gadījumu ir bijis, bet tieši šādā veidā ir atklāti pārkāpēji. Pie mums gan dzīvokļu īpašniekiem nav tās sajūtas, ka viņi ir saimnieki savai piemājas teritorijai un ka viņiem ir jāveic apsaimniekošana maksimāli iesaistoties jebkādā nozīmē, - skaidro Raits Sirmovičs.
     Arī Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola uzsvēra, ka katrai mājai ir piesaistīts savs zemes gabals un dzīvokļu īpašniekiem ir atbildība ne tikai par tikai par dzīvokli, bet arī par šo zemes gabalu. Vēl jo vairāk, ja nelegāli izmestie atkritumi iedzīvotājiem rada finansiālus zaudējumus. Tas esot pašu iedzīvotāju interesēs rūpēties par savu teritoriju un ziņot policijai.
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru