Par Lielās talkas norisi Jēkabpils novadā
Sagatavoja J. Apīnis

Kā ziņo Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Subatiņš, šogad Lielajā talkā neviens atkritumu poligons nepieņems atkritumus bez maksas, līdz ar to talku rīkotājiem īpaši jāpadomā par to, kā savāktie atkritumi, kurus nav iespējams apstrādāt uz vietas, tiks izvesti.
     Pašvaldības īpašumos rīkotajās talkās atkritumu savākšanu un izvešanu tam paredzētos īpašos talkas maisos nodrošinās pašvaldība, bet, ja plānojat rīkot talku, piemēram, valsts ceļu ceļmalās vai valsts mežos, tad jāsazinās un jāvienojas ar VAS «Latvijas valsts ceļi» vai VAS «Latvijas valsts meži» par to, kas šos atkritumus nodos tālāk savākšanai atkritumu poligonam – VAS vai talkotāji paši.
     Ja plānojat sakopt publiski pieejamus īpašumus, pašvaldība atbalstīs ar šķiroto atkritumu izvešanu – plastmasu un stiklu, iespēju robežās piešķirot zilos talkas maisus. Tie domāti sašķirotai tīrai plastmasai. Zilajos talkas maisos var atsevišķi sašķirot arī stikla taru, ko pārlādē zaļajos konteineros vai noliek blakus. Vēl tiks izvesti atkritumi pašu iegādātos, SIA «Vidusdaugavas SPAAO» marķētos maisos. Protams, arī šajos maisos jāliek tikai tiem paredzētie atkritumi.
    Lielās talkas mājaslapā iesniegto informāciju par talkas vietām tālāk pārbaudīs attiecīgās teritorijas Lielās talkas koordinators, Jēkabpils novadā – pašvaldības izpilddirektors. Talkas vieta oficiāli kartē tiks apstiprināta vien tad, ja būs padomāts par atkritumu izvešanu, ja tāda nepieciešama.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru