Par mākslas projektu Vienas gleznas stāsts
Apmaksāts raksts

Ikviens uzņēmējs zina, ka ikdienas darbā būtiska ir ne tikai jaunu biznesa mērķu sasniegšana, komandas darba vadība un ikdienas procesu organizēšana, bet arī sociālā atbildība. Zvērinātu advokātu birojs “Ellex Kļaviņš” velta daļu no sava laika, profesionālajām zināšanām un resursiem dažādām labdarības iniciatīvām Latvijā, tai skaitā 2017. gadā uzsāka sadarbību ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) pie mākslas projekta “Vienas gleznas stāsts”.
 
Kā radās ideja?
Ideja par projektu “Vienas gleznas stāsts” radās advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” 25. jubilejas gadā. Svinības tika plānotas LNMM telpās, kad radās ideja par dāvanu ne tikai Muzejam, bet arī visiem mākslas cienītājiem. Idejas īstenošanai aicinājām mūsu svētku viesus ziedot mākslas projektam, kur video stāstījumā tiktu atklāti desmit mākslas darbu noslēpumi.  
 
Par ko ir projekts “Vienas gleznas stāsts”?
“Vienas gleznas stāsts” ir izglītojošs projekts, kas izveidots par LNMM ekspozīcijā “Latvijas māksla 1985-2000” iekļautajiem darbiem, kas tapuši pagājušā 20. gadsimta 80.-90.gados. Tas bija pārmaiņu laiks ne tikai Latvijas vēsturē kopumā, bet arī kultūrtelpā, ko iedvesmoja viss valstī notiekošais. Projekta ietvaros tika uzņemti 10 nelieli video sižeti, kuros nozīmīgi tā laika mākslinieki pastāsta ko vairāk par konkrēto mākslas darbu tapšanas procesu un iedvesmu. 
10 autori, kuru stāsti iekļauti projektā ir: Ieva Iltnere, Andris Breže, Daina Dagnija, Sandra Krastiņa, Helēna Heinrihsone, Ģirts Muižnieks, Jānis Utāns, Leonards Laganovskis, Dzintars Zilgalvis un Māris Subačs.
 
Kur meklēt projekta video īsfilmas?
Projekts tika realizēts 2017. gadā, tas bija kā turpinājums Jāņa Rozentāla 150. dzimšanas dienai veltītajai izstādei, kurā varēja uzzināt interesantus faktus par mākslinieku. “Vienas gleznas stāsta” pirmās sezonas video ir pieejami ikvienam mākslas mīļotājam un interesentam LNMM aplikācijā, “Ellex Kļaviņš” Youtube kanālā un tiešsaistes žurnālā “Satori”. Video materiāli ir pieejami ar subtitriem latviešu, krievu un angļu valodās. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru