Par necienīgu rīcību pret pilsētas simboliku vērsīsies policijā
INESE ZONE

Informāciju plašsaziņas līdzekļos par to, ka astoņi deputāti izteikuši neuzticību Raivim Ragainim un ka viņa vietu ieņems Aivars Kraps, kā arī A. Krapa ievēlēšanu priekšsēdētāja amatā pavadīja plaša rezonanse sociālajos tīklos. Daudzi izteica neapmierinātību, atgādinot par notikumiem pirms vairākiem gadiem saistībā ar A. Krapu.
    Sociālajos tīklos tika izplatīti Jēkabpils simboli - logo un ģerbonis, uz kuriem kāds nokārto savas dabiskās vajadzības. Taču gan logo, gan sauklis, karogs un ģerbonis ir pilsētas identitātes simboli, ko apstiprinājusi heraldikas komisija, un tos aizsargā likums un pašvaldības saistošie noteikumi. Acīmredzot autori vispārējā noskaņojuma iespaidā, kad tas likās tikai kā humors, droši vien pat nepadomāja, ka tā ir sodāma rīcība. 
Pašvaldība par šiem gadījumiem vērsīsies Valsts policijā. 
    -Jēkabpils pilsēta savos saistošajos noteikumos ir definējusi, kas ir Jēkabpils simbolika. Tie mums ir pilsētas ģerbonis, karogs, logotips un sauklis. Pret šiem simboliem jāizturas ar cieņu, un katram, kurš vēlas izmantot šo simboliku, tas ir jāsaskaņo ar pašvaldību. Sociālajos tīklos simbolika acīmredzami ir izmantota pretēji saistošajiem noteikumiem, neievērojot cieņu pret pilsētas simboliku. Tā ir pilsētas simbolika, un, ja tie, kas to darīja, ir jēkabpilieši, tad jāizsaka tikai nožēla, ka viņi paši tā izturas pret savas pilsētas tēlu un simboliku. Pieņemu, ka Latvijā cilvēki, varbūt ne bieži, bet seko līdzi visam notiekošajam citās pašvaldībās un šādus gadījumus pamana, un tas paliek atmiņā. Vai tas priekšstats, ko kāds neveiksmīgi veido, viņaprāt, asprātīgi kaut ko piezīmējot klāt pilsētas simboliem, par mūsu pilsētu, ir pareizs? Un kā ir tad, ja pēc tam kādam citam labam cilvēkam jādodas uz citu pašvaldību komunicēt par savām lietām? Pašvaldība par šiem gadījumiem vērsīsies Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt konkrētā satura atbilstību normatīvajiem aktiem, lai policija izvērtē iespēju sodīt par šādu rīcību. Jādomā, kā vēl mēs varam aizsargāt savu simboliku, jo tai nav jēgas, ja to kādā brīdī var šādi aizskart. Cik zinu, līdz šim tādu gadījumu nav bijis, - informēja izpilddirektors Guntars Gogulis. 
     Viņš sacīja, ka Valsts policijai ir resursi, lai no serveru turētajiem noskaidrotu datus, no kurienes tas ir nācis un kā izplatījies. Citiem tādas pieejas neesot. 
Reaģējot uz notikušo, Jēkabpils pilsētas mājaslapā www.jekabpils.lv publicēta Sabiedrisko attiecību nodaļas informācija par pilsētas simboliku, kas izplatīta arī plašsaziņas līdzekļiem. 
     Atbilstoši Jēkabpils pilsētas domes 2010. gada 19. augusta saistošo noteikumu Nr. 24 «Par Jēkabpils pilsētas pašvaldības simboliku», 2. Punktam, Jēkabpils pilsētas pašvaldības simbolika ir Jēkabpils pilsētas ģerbonis, Jēkabpils pilsētas karogs, Jēkabpils pilsētas logotips (logo) un sauklis.
Noteikumu 27. punkts nosaka, ka  par Jēkabpils pilsētas pašvaldības simbolikas izmantošanas un lietošanas noteikumu pārkāpšanu, necieņas izrādīšanu vai simbolikas zaimošanu vainīgās personas saucamas pie atbildības likumā noteiktā kārtībā.
     Noteikumu 5.3. apakšpunkts nosaka, ka Jēkabpils pilsētas pašvaldības simboliku (izņemot Jēkabpils pilsētas logotipu un saukli), tās attēlus vai elementus drīkst izmantot gadījumos, kad simboliku atveido ierobežotā apjomā bezpeļņas nolūkos, t.i., personiskām vajadzībām, mācību nolūkos, bibliotēkās, muzejos un arhīvos, kā arī informatīviem mērķiem, piemēram, veidojot tādu aktuālo notikumu apskatu, kurā izmantota simbolika, bez saskaņošanas ar Heraldikas komisiju.
     Atbilstoši Noteikumu 22. punktam, Jēkabpils pilsētas ģerboņa attēlus vai to elementus drīkst izmantot juridiskas un fiziskas personas reklāmā, preču zīmēs, suvenīru ražošanā vai citiem komerciāliem mērķiem tikai šo noteikumu noteiktajā kārtībā un ar Heraldikas komisijas atļauju. Atbilstoši Noteikumu 8. punktam, par Jēkabpils pilsētas logotipa un saukļa izmantošanu, kā arī gadījumos, kad simboliku atveido ierobežotā apjomā bezpeļņas nolūkos, t.i., personiskām vajadzībām, mācību nolūkos, bibliotēkās, muzejos un arhīvos, kā arī informatīviem mērķiem, piemēram, veidojot tādu aktuālo notikumu apskatu, kurā izmantota simbolika, pašvaldības nodeva nav jāmaksā. Noteikumu 23. punkts nosaka, ka, izmantojot Jēkabpils pilsētas ģerboni, tam jāatbilst Jēkabpils pilsētas ģerboņa heraldiskajam aprakstam.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (11)

 1. Huligāns
  Huligāns
  pirms 1 gada

  Vai par šārēšanu un laikošanu arī ir paredzēts kāds sods? Krievijā par to liek cietumā. Pie mums arī. Visu laiku taču sevi pozicionējām kā demokrātisku valsti. Domāju ka tā tomēr nav sodāma darbība logo iezīmēt čurājošo mēru, jo vispār zināms fakts ir tas ka Kraps pirms vairākiem gadiem piečurāja Feniksu. Logo ar čurājošo cilvēciņu ir parodija vai karikatura, kas nekādā gadījumā nav sodāma. Tāda ir mana izpratne par demokrātiju. Varbūt kāds jurists varētu komantēt šo situāciju. Ne jau domes jurists, jo no tiem, cik zināms, jēgas nekādas.

  Atbildēt
 2. Jurists
  Jurists
  pirms 1 gada

  Ir sodāma un diezgan bargi. Palasi likumus.

 3. Jurists
  Jurists
  pirms 1 gada

  Pie mums -liek baigos naudas sodus.

 4. viesis
  viesis
  pirms 1 gada

  Tu biji tas, kurš to redzēji. Viens piedzēr..... apmeklētājs kaut ko noļurināja.

  Atbildēt
 5. ČuruPuika
  ČuruPuika
  pirms 1 gada

  Eu, mazāk ļurināt vajag. Nesen vēl klīda video ar Krapu un to kā viņš piemīza spēļu zāli. Ja labi pameklētu varētu to atrast..

 6. Hm
  Hm
  pirms 1 gada

  Par ko tad vienotiba viņu izmeta no partijas. Starp citu Vienotībā tagad ir Krapa patrons Salcevičs.

 7. Dusmas
  Dusmas
  pirms 1 gada

  Lasi tekstu! Par simbolikas zaimošanu likuma noteiktajā kārtībā jātbild. Nav nozīmes vai tă ir pašvaldības simbolika vai Latvijas Milda !

  Atbildēt
 8. Karsta ziņa
  Karsta ziņa
  pirms 1 gada

  Skatieties Tv3 ziņas. Apcietināts Kļaviņas vīrs par nepiedienīgu uzvedību svētku laikā

  Atbildēt
 9. Jay
  Jay
  pirms 1 gada

  Nav tālu līdz Putina Krievijas līmenim, kad tiek ierobežota vārda brīvība. Kauns par Goguli un kauns par pašvaldību.

  Atbildēt
 10. Herkuless
  Herkuless
  pirms 1 gada

  Nezin vai ir kāds jau sašņorēts??? kad būs tiesa un sprieduma nolasīšana? Traki gribas redzēt vaigā to čali, kas tik apsprātīgi pasmējās par Krapu.

  Atbildēt
 11. punkts
  punkts
  pirms 1 gada

  Jāvēršas pret cēloņiem nevis sekām.

  Atbildēt

Pievienot komentāru