Par pasta nodaļas izveidi vai atjaunošanu Biržos
Rasma Draška, Vides un tūrisma attīstības kluba «Sēlija» valdes locekle (tālr. 27759808)

Salas novada Biržu ciemata iedzīvotāji vērsās sabiedriskā labuma organizācijā, biedrībā «Vides un tūrisma attīstības klubs «Sēlija»» ar lūgumu risināt jautājumu par pasta nodaļas izveidi vai atjaunošanu Biržos.
    Kā pamatojumu Biržu ciemata un apkārtējo lauku sētu iedzīvotāji min faktu, ka, cik vien sen atceras, visos Biržu pastāvēšanas posmos (Ulmaņlaikos, vācu okupācijas un padomju varas ga­dos) te ir bijusi pasta nodaļa. Tai ir bijusi ļoti liela nozīme cilvēku saziņā ar  visu plašo pasauli.
     Skatoties mūsdienās — Birži nav Dieva pamesta vieta, kur nebūtu kam sa­ņemt vēstules un preses izdevumus, un to, kuri sūta. Biržos dzīvo 640 iedzīvotāji (2015. gada statistikas dati) un papildus arī apkārtējo viensētu un Ošānu ciemata iedzīvotāji. Cilvēki uzsver, ka ir spiesti braukt pasūtīt preses izdevumus uz Jēkabpili, bet tur 1. pasta nodaļā (vienīgā pasta nodaļa Daugavas kreisajā krastā) ir lielas rindas, un dažreiz tajās jāstāv pat stunda un vairāk. Pie tam tas ir ļoti dārgi un laik­ietilpīgi, ņemot vērā ceļā pavadīto laiku, jo jāpielāgojas maršruta autobusu kustības grafikam, un tas var aizņemt lielāko dienas daļu. 
    Biržos atrodas divas skolas (pamatskola un internātpamatskola), ģimenes ārstes prakse, Tautas nams, bibliotēka, divi veikali. Tātad ir iestādes, kas regulāri izmanto pasta pa­kalpojumus, nosūtot dokumentus ar ierakstītām vēstulēm. Ie­stādes vienmēr sa­ņem ierakstītas vēstules, un ir arī nepieciešamība tādas nosūtīt.
Visas ierakstītās vēstules un banderoles, kas jāsaņem, tiek sūtītas uz Salas pasta nodaļu, bet uz to nekur­sē sabiedriskais transports (jābrauc ar pārsēšanos caur Jēkabpili). Uz šo aspektu norādīja vairākums aptaujāto.
    Lielākie apkārtnes zemnieki norādīja, ka regulāri pasūta rezerves daļas un, tā kā Biržos nav pasta nodaļas, ir spiesti braukt pēc sūtījumiem uz Salas pasta nodaļu vai pasūtīt ar «Omniva» pa­ko­mātu, kas atrodas Jē­kabpilī. 
     Zemnieki pastāstīja, ka katrs sūtījumus saņem 2 —3 reizes mēnesī. Tāpat viņiem ir ļoti svarīgi pasūtīt periodiskos izdevumus (šo­brīd spiesti braukt uz Jēkab-pili, bet tas ir 32 km, rēķinot turp un atpakaļ ceļu).
     Pensionāri norādīja, ka viņi labprāt izmantotu pasta nodaļas pakalpojumus, lai samaksātu rēķinus, jo vi-ņiem nav ne interneta, ne arī prot ar to rīkoties. Tāpat pensionāri uzsver, ka sūta bērniem un radiem uz ārzemēm sīkpakas ar saldumiem un pašu gatavotiem suvenīriem.
Pensionāri arī labprāt nopirktu pastmarkas, atklātnes un aploksnes. 
     Ja pasta nodaļa būs uz vietas Biržos, pieaugs periodisko izdevumu pasūtījumu skaits, jo pensionāri nebrauc ne uz Salu ar pārsēšanos, ne Jēkabpili. 
Pasta būtība ir komunikācijas nodrošināšana visā pasaulē, un šobrīd šī komunikācija Biržu ciemata un apkārtnes iedzīvotājiem ir ļoti ierobežota.
Ņemot vērā visu minēto, Vides un tūrisma attīstības klubs «Sēlija» nosūtīja vēstuli ar ierosinājumiem  «Latvi­jas pastam».
    Lūdzu ņemt vērā, ka nevienam nav jāpilnvaro biedrība vērsties ar attīstības projektiem valsts un pašvaldības iestādēs. Ja biedrība redz problēmu, tad mēģina to risināt visas sabiedrības labā. Kad saņemsim «Lat­vijas pasta» atbildi, ziņosim par sarunu rezultātiem. Ja jums ir ierosinājumi, lūdzu, ziņojiet.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. kur
  kur
  pirms 1 gada

  bijāt kad pasts nodaļu likvideja. kāpēc tad nebrēcat.. Novads klauvēja pie Pasta direktora durvīm, vai klusi ļāva aizklapēt.

  Atbildēt
 2. Frīdis
  Frīdis
  pirms 1 gada

  Nodaļa jāatjauno,gribēju uzrakstīt draugam vēstuli uz Biržiem,bet kā tad šis to saņems,ja pasta Biržos nav.

  Atbildēt

Pievienot komentāru