Par rēķinu nemaksātājiem nodod informāciju kredītinformācijas birojam
Ieva Gādmane

SIA «Jēkabpils pakalpojumi» regulāri veic parādnieku apkopojumu, kā arī klientiem izsūta atgādinājuma vēstules par nenomaksātajiem rēķiniem. Tomēr ir gadījumi, kad klients pēc atgādinājuma vēstules saņemšanas parādus nenomaksā un nevēršas uzņēmumā, lai noslēgtu vienošanos par to ap­maksu. 
    Šādos gadījumos uzņēmumam, pamatojoties uz noslēgto līgumu ar AS «Kredītinformācijas birojs», Kredītinformācijas biroju likumu un tajā noteikto kārtību, ir tiesības nodot šim birojam ziņas par fiziskās personas parādu, lai veidotu klientu kredītvēsturi un nodrošinātu citiem klientu kreditoriem iespēju ar to iepazīties.
Kredītvēsturi var saukt par finansiālo saistību pārskatu, kas ietver gan personas izpildītās, gan arī aktīvās kredītsaistības, un tajā ietilpst arī rēķinu apmaksa. Laicīga komunālo maksājumu veikšana ir pirmais solis ceļā uz «tīru» un nesabojātu kredītvēsturi.
    Ja rēķini tiek apmaksāti laikā, uztraukumam nav pamata, taču, ja rēķini regulāri netiek apmaksāti, kredītvēsture var tikt sabojāta. Kredītreģistrs uzglabā informāciju par šāda veida pārkāpumiem vēl piecus gadus pēc tam, kad parāds ir at­maksāts.
   Tam, vai kredītvēsture ir pozitīva vai negatīva, ir nozīmīga loma turpmāko finansiālo saistību veidošanā – tā ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem arī naudas aizņēmumam.
    Lielāko parādu uzkrājēji un regulāri rēķinu nemaksātāji tiek iesniegti tiesā, tādēļ SIA «Jēkabpils pakalpojumi» aicina klientus laikus apmaksāt rēķinus par sa­ņemtajiem pakalpojumiem!
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. he he
    he he
    pirms 2 gadiem

    BD virsrakstu sadaļā( labajā pusē) baznīca rakstīta ar diviem b.

    Atbildēt

Pievienot komentāru