Par stacijas laukumu aizmirsuši
INESE ZONE

Jēkabpilieši, kuri dzīvo Krustpils stacijas apkārtnē, arī agrāk ir sūdzējušies, ka par šīs teritorijas labiekārtošanu pašvaldība ir aizmirsusi.   
    Nu BD saņēmusi kārtējo jautājumu par šo tēmu. Iedzīvotāji vaicā, kāpēc Jēkabpils pašvaldība neuzskata, ka Krustpils stacijas laukums arī ir pilsētas vizītkarte? Ar vilcienu satiksmi Jēkabpili taču arī apmeklē tuvāki un tālāki viesi, un pirmais iespaids viņiem ir slikts: izdemolētas pieturvietas pirms stacijas Madonas ielā, kurās lietus tek uz galvas, jo nav jumta un faktiski palicis tikai karkass ar dažiem bojātiem stikliem. Stacijas laukuma apkārtne nekopta, klājums nekad nav nopietni remontēts, bedrains, viss noplucis un bēdīgā paskatā. Nevarot salīdzināt ar au­toostas apkārtni vai centru. Iedzīvotāji uzskata, ka stacijas laukums arī būtu pelnījis kaut minimālu rekonstrukciju.  Loģiski būtu, ja arī stacijas laukumā būtu kāda puķu dobe vai ziedu piramīda, segums – atjaunots, pieturvietas – saremontētas, lai pilsētas viesiem rodas labs iespaids. Cilvēki grib zināt, kādi ir pašvaldības plāni par stacijas laukumu?
   BD stacijas laukumā pārliecinājās, ka sacītais atbilst patiesībai. Sajūta tāda, it kā būtu atgriezies padomju laikos, jo nekas nav mainījies. Stacijas galā, pie izejas uz peroniem, pamests noplucis kiosks nolīmēts ar vecām apdriskātām afišām. Iz­ņēmums ir ēka tieši pretī stacijai, kas savulaik gan bija sakopta. Tur reiz bija dzelzceļnieku slimnīca, tad –  ģimeņu atbalsta centrs, bet nu domei piederošā ēka stāv neizmantota. Iebrau­cējam, izejot pa stacijas durvīm, tagad pretī paveras noplukusi ēka ar apdrupušām kāpnēm un ar garu zāli aizaugušu teritoriju. Logi gan kārtīgi aizdarīti ar kokskaidu plāksnēm. Skats uz šo neappļauto teritoriju no stacijas laukuma autobusu pieturas rada vēl lielāku nesakoptības un pamestības iespaidu. Ja jēkabpilieši vēl kaut ko zina par ēkas piederību un pašvaldības plāniem tās  izmantošanai, tad ie­braucējs redz to, ko redz, un tas nerada labu iespaidu.  
   Jēkabpils pašvaldības ainavu tehniķe Mārīte Breimane skaidro, ka ēkai piederošā teritorija nav iekļauta appļaujamo platību skaitā, par ko dome slēdz līgumu ar darbu izpildītājiem. Atbilstoši šim līgumam appļauj tikai stacijas laukuma piegulošo joslu. 
     – Kāda trešā daļa stacijas laukuma, atbilstoši teritorijai, kur pie stacijas piestāj  satiksmes autobuss, pieder «Latvijas dzelzceļam».  Pie­ņemu, ka kiosks ir stacijas īpašums, jo atrodas dzelzceļa aizsargjoslā.  Pārējais viss laukums jeb ielas daļa gan ir mūsu. Uzturēšana notiek, bedres labojam. Neko vairāk šogad nav plānots darīt. Jāskatās perspektīvā, varbūt kaut ko labiekārtošanā var darīt kopā ar dzelzceļu. Ēka pretī stacijai ir mūsu īpašums. Tā ir iekonservēta, un ir iecere to izmantot  deinstitucionalizācijas projekta īstenošanai, – skaidroja izpilddirektors Guntars Gogulis. Viņš iebilda, ka garo zāli no stacijas laukuma taču nevarot redzēt, tā esot teritorijā aiz ēkas. Kad BD parādīja fotoattēlus, kur redzams skats no laukuma, G. Gogulis sacīja, ka tam pievērsīs uzmanību un saimnieciskie dienesti gādāšot, lai zāli nopļauj. Par to, vai izdemolētās pieturvietas pieder pašvaldībai vai līdz ar citām nodotas apsaimniekošanai SIA «Lamaco», G. Go­gulis nezināja teikt. 
   Pilsētsaimniecības departamenta direktors Raits Sirmovičs arī uzreiz nevarēja atbildēt uz šo jautājumu, bet solīja to noskaidrot. Drīz vien viņš informēja, ka abas pieturvietas ir nodotas SIA «Lamaco». Neesot zi-nāms, kādi iemesli uzņēmumam lieguši tās sakārtot. Tagad kontaktēšoties ar uzņēmumu un mudināšot pasteigties ar šo darbu. Par pašvaldībai piederošo ēku pie stacijas viņš arī skaidroja, ka to plāno atjaunot par ES finansējumu deinstitucionalizācijas projektam, ja tāda iespēja būs. Tur esot iecerēts ierīkot grupu dzīvokļus personām, kuras projekta gaitā atstās speciālās aprūpes iestādes un uzsāks patstāvīgu dzīvi. l
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Kur ir, tur rodas. Atkal Breimane, Sirmovičs un Gogulis, kuri nekad nekā nezina, nav redzējuši un nezina, ko darīt. Tā tas ir gadiem! Galvenais tagad ir dārgo sidraba ābeli bez zelta āboļiem, kuru neviens cilvēks pozitīvi nav novērtējis, aplī uzstellēt. Kur Leonīds bija? Kur bija Kraps? Vot Raivīt, ņem aiz dziesmas visus šos "labos " speciālistus, iedarbini savus stiprās komandas lieljaudas motoru, lai Stacija spīdētu un laistītos. Padoms par velti! Tos visus uzskaitītos kadrus nolikt uz starta līnijas aiz durvīm. Nu nav viņi atbilstoši saviem ieņemamajiem amatiem. Gadiem ir tikai atsēdēts, cilvēki viņus lamā no panckām ārā, problēmas nerisina un tikai bla bla bla. Nu ko viņi pateica šiem ļaudīm, pilsētas viesiem, kādu cerību deva? Absolūti nekādu! Jā, tagad dārgā sporta halle jābūvē, kuras uzturēšana prasīs milzu summas. Zeme būvei vien cik maksās. Zāles pļaušanai naudas nav, nekam nav, tā ka Stacijas laukums paliks gribot. Pareizi, vēl taču dome ar uzpūstajiem štatiem ir jābaro ar treknākajiem gabaliņiem, naudas saimniekošanai nav. Īstenībā nekā tur briesmīga nav - noliet visu ar asfaltu, apzaļumot. Tikai Hauku tur nevar laist klāt, ka atkal nesanāk viens liels dīķis.

  Atbildēt
 2. fantomass
  fantomass
  pirms 11 mēnešiem

  Parakstos zem katra vārda. Izmetiet to afēristu Goguli no domes beidzot

 3. Frīdis
  Frīdis
  pirms 10 mēnešiem

  Sen,sen tur neesmu bijis.Vai uzgaidamajā telpā Karla Mordehaja portrets vēl karājas? Mani kādreiz piesaistīja viņš zvērīgais acu skatiens,ko gleznotājs meistarīgi,tīši vai netīši bija atveidojis.

  Atbildēt

Pievienot komentāru