Par suņa un kaķa turēšanu būs lielāka nodeva
Inese Zone

Ar Jēkabpils domes lē­mumu veikti grozījumi saistošajos noteikumos par no­devām Jēkabpils pilsētā, palielinot nodevu par suņu un kaķu turēšanu. Ja iepriekš nodeva par kaķa turēšanu bija 1,42 eiro, bet suni — 4,27 eiro, tad turpmāk atbilstoši būs jāmaksā 3 un 7 eiro. Nodevas palielināšana pamatota ar to, ka beidzot ir jāķeras pie suņu pastaigu laukuma un dzīvnieku kapsētas ierīkošanas, kā arī jā­turpina mājas dzīvnieku iz­ķeršanas organizēšana, sterilizēšana un kaķu māju izvietošana, kas prasa visai lielus ieguldījumus. Minētā nodeva ir jāmaksā katru gadu par katru suni un kaķi atsevišķi. Nodeva samazināma 50% apmērā par maza izmēra suņu, kuru skausta augstums nepārsniedz 30 cm, turēšanu. Nodeva nav jā­maksā viendzīvokļa dzīvojamo māju īpašniekiem un personām ar I un II grupas invaliditāti par viena suņa vai kaķa turēšanu.
Deputāte Kristīne Ozola rosināja I un II grupas invalīdus atbrīvot no nodevas arī par par otrā vai trešā mājdzīvnieka turēšanu, jo personām ar ierobežotu kustību brīvību, kurām daudz laika jāpavada dzīvoklī, četrkājainie draugi ir gluži kā ģimene. Viņa arī pauda viedokli, ka nav pamata iekasēt no­dokli par kaķiem, jo tos lielākoties tur telpās, tātad viņi nerada problēmas sabiedrībai un pastaigu laukumu viņiem nevajag. Deputātei tika skaidrots, ka tā nolemts komiteju sēdēs. Beidzot esot jāsakārto klaiņojošo dzīvnieku jautājums un jādomā par suņu pastaigu laukuma ierīkošanu, bet tam nepieciešams finansējums. Turklāt, ja jau persona varot atļauties turēt vairākus mājdzīvniekus, tad varēs atļauties arī samaksāt nodevu. Tāpat ne­varot apgalvot, ka visi kaķi neiet ārā.
Balsojumam tika nodoti divi varianti: jau minētais sagatavotais lēmuma projekts un K. Ozolas ierosinājums par I un II  grupas invalīdu atbrīvošanu no nodevas par mājdzīvnieku turēšanu. Deputātu vairākums balsoja par pirmo variantu. 
Nav gan īsti skaidrs, un par šo jautājumu arī netika diskutēts, kā iedzīvotājus mu­dinās maksāt nodevu un kā to kontrolēs, jo maksa bal­stās uz brīvprātības principu. Turpmāk gan pašvaldībā būs darbinieks (pārcelts no likvidētās nodarbinātības nodaļas), kas atbildēs tieši par suņu un kaķu reģistrāciju un nodevu iekasēšanu un pievērsīšot šim jautājumam vairāk uzmanības. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru