Par vīrieša piekaušanu līdz nāvei apcietināts policists un cietuma uzraugs (papildināts)
Pēc ziņu portālu materiāliem

 29. decembrī, agri no rīta Jēkabpils policijas darbinieki no kādas ārstniecības iestādes saņēma ziņas, ka iepriekšējā dienā ievests pacients, kuram bijuši miesas bojājumi, ir gājis bojā. Policisti, izmeklējot šo gadījumu, aizturējuši trīs personas. Starp aizturētajiem ir kāds policists un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieks.

   Kā informē Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis, izmeklēšanas laikā policisti ir atklājuši, ka konflikta saknes meklējamas kādā 27.decembra notikumā, kad policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz kādu sadzīviska rakstura konfliktu, kurā bija cietusi sieviete.
   Notikuma vietā policisti atklāja, ka sievietei izcēlies sadzīvisks personiska rakstura strīds ar 58 gadus vecu paziņu, kurš strīda laikā sievietei nodarījis miesas bojājumus. Kad policisti aicināja sievieti rakstīt iesniegumu, viņa atbildēja, ka nevēlas to darīt.
    Kā liecina izmeklēšanā iegūtā informācija, nākamajā dienā par notikušo uzzinājis sievietes bijušais draugs - 38 gadus vecs Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieks. Vēloties pārmācīt uzbrucēju, viņš kopā ar savu brālēnu - 33 gadus vecu Jēkabpils iecirkņa darbinieku – un vēl kādu 35 gadus vecu sievieti Jēkabpils pilsētā uzmeklējis 58 gadus veco kungu un piekāvis viņu.
    Izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka abi vīrieši nozieguma izdarīšanas brīdī bijuši smagā alkohola reibumā.
 
Vēlāk cietuma uzraugs kopā ar policistu cietušo ievietojuši automašīnas bagāžas nodalījumā, aizveduši uz nomaļu vietu un pēc atkārtotas fiziskas iespaidošanas pametuši viņu, neziņojot par notikušo mediķiem. Vēlāk tajā pašā dienā cietušais vīrietis nonācis ārstniecības iestādē, taču 29. decembra rītā no gūtajām traumām miris.
    Izmeklējot šo gadījumu, Jēkabpils policijas iecirkņa darbinieki nāca uz pēdām savam kolēģim un jau minētajam cietuma uzraugam, kā arī 35 gadus vecajai sievietei, kura arī bijusi notikuma vietā, taču pēc šobrīd policijas rīcībā esošās informācijas aktīvas darbības nav izdarījusi, taču nav arī ziņojusi par notikušo.
    Šobrīd kriminālprocesu ir pārņēmuši Valsts policijas Iekšējās drošības biroja darbinieki un turpinās pirmstiesas izmeklēšana.
    Tiesa pirms neilga brīža nolēmusi apcietināt Jēkabpils iecirkņa policistu un Jēkabpils cietuma uzraugu, kuri tiek turēti aizdomās par kāda vīrieša piekaušanu līdz nāvei.
    Kā  informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Toms Sadovskis, apcietinājums abiem vīriešiem piemērots kā drošības līdzeklis.
Lai gan saistībā ar šo noziegumu tika aizturēta arī trešā persona - kāda sieviete -, viņai izmeklētāji neprasīja piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli.
   VP priekšnieka vietnieks Artis Velšs  notikušo komentēja kā ārkārtas gadījumu, kas jāskata ļoti nopietni. «Situācija, kad kārtības sargs pats izdara noziegumu, ir absolūti nepieļaujama, tādēļ izmeklēšana tiks veikta īpaši rūpīgi, lai policists saņemtu taisnīgu sodu,» uzsvēra Velšs.
    IeVP pārstāve Ināra Makārova  sacīja, ka pārvaldes vadība ir sašutusi par notikušo un cietuma uzrauga rīcībai neredz absolūti nekādu attaisnojumu.
   Makārova atzina, ka aizturētais strādājis Jēkabpils cietumā apmēram desmit gadus. Dienesta laikā viņš aizrādījumus no vadības neesot saņēmis un nekas arī neesot liecinājis, ka viņam būtu noslieces uz vardarbību.
 
  Papildināts 2. janvārī
    Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Zig­munds Januševskis  plašsaziņas līdzekļiem apstiprināja, ka patiešām  ir aizturēts  iecirkņa darbinieks un tas ir inspektors Salvis Tiha­nov­skis. Publiski ir izskanējusi arī informācija par otru aizturēto — cietuma uzraugu Kas­paru Tihanovski.
    Policista  Salvja Tihanov­ska vārds plašāk kļuva pazīstams 2011. gada janvārī, kad viņš piedalījās spēļu zāles «Fenikss» aplaupītāju aizturēšanā un guva smagu ievainojumu. Vēlāk viņam tika piešķirts «Gada jēkabpilieša» goda nosaukums. 
 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (9)

 1. Mjā
  Mjā
  pirms 8 gadiem

  Nepaiet ne gads , kad Jēkabpilī nebūtu kāda līdzīga burlaku gabala. Latvijas lepnums meitu nodūra, tad Fēniksa aplaupīšana, bet tagad policists cilvēku nosit. Brr

  Atbildēt
 2. Ģederts Piebriedis
  Ģederts Piebriedis
  pirms 8 gadiem

  Tad tas cietumnieks bij tas siteš, vai policists ar? Un ko tas 35 gadigaš sievec darij? Ar sit vai nē?

  Atbildēt
 3. vecā stute
  vecā stute
  pirms 8 gadiem

  Ko tad es iepriekš nepareizi pateicu,ja mans komentārs izdzēst. Jēkabpils Laiks izdzēsis pilnīgi visus komentārus pie identiska raksta,bet VOX POPULI-VOX DEI !!!! Labi,labi nenākšu te vairāk,gan iztikšu.

  Atbildēt
 4. noubenreview
  noubenreview
  pirms 5 mēnešiem

  nebaidīsies iziet ielās, ka būs ietves un bruģis

 5. Juhans
  Juhans
  pirms 8 gadiem

  a ko cepaties, mums labo pārmaiņu pilsēta! mums gaidāmas tik daudzas pārmaiņas - ka tā nebūs kriminālākā pilsēta Latvijā, ka ielās būs gaisma vakaros, piemēram pie tilta, ka vakaros cilvēki nebaidīsies iziet ielās, ka būs ietves un bruģis ārpus centra, ka stādīs kokus netikai zāģēs, ka kādreiz būs cits mērs, tad varbūt sāksies labās pārmaiņas. Cik jūs LV portālos redzat par noziegumiem Bauskā, Alūksnē, krāslavā, Ventspilī un Liepājā? Par Jpili - katru mēnesi

  Atbildēt
 6. līkais vecis
  līkais vecis
  pirms 8 gadiem

  Tava viskarstākā vēlēšanās ir piepildījusies,lasi un izbaudi rakstu par notikumu Siguldā.

 7. Ciniķis
  Ciniķis
  pirms 8 gadiem

  Kamēr pie varas būs azartspēļu atkarīgs cilvēks ar ne mazāk atkarīgu un urīna problēmu nomāktu vietnieku un kamēr policijas priekšnieku krēslos sēdēs padomju laiku miliči, nekas nemainīsies.

  Atbildēt
 8. Juhans
  Juhans
  pirms 8 gadiem

  Jēkabpils policijas priekšnieks ir par jaunu lai būtu padomju laika milicis un viņš ir kārtīgs un cienījams policists, tā ka te nevajag visus vienādi likt

 9. ha
  ha
  pirms 8 gadiem

  A,kas tur īpašs? Drusku pārcentās.

  Atbildēt

Pievienot komentāru