Par ziemciešu dobes izmaksām un izskatu vēl diskutēs
INESE ZONE

Pēc tam kad vietējos plašsaziņas līdzekļos bija publiskota informācija par 48 000 eiro, ko Jēkabpils dome atvēlējusi puķu dobes ierīkošanai apļveida krustojumā Daugavas tilta galā, visai daudzos komentāros vietējo ziņu portālos bija pausts, ka nav saprotams, kāpēc izmaksas ir tik  lielas. Turklāt daļa komentētāju bija secinājuši, ka šie 48 000 ir izmantoti, lai ierīkotu vairākas vasaras puķu stādījumu joslas minētajā aplī, un sašuta, kāpēc tas izmaksā tik dārgi. Tāpat izskanēja saucieni publiskot pilnu puķu dobes tāmi, lai var redzēt izmaksas.
     Pirmkārt jāpaskaidro, tas gan bija minēts arī iepriekšējās publikācijās, ka 48 000 eiro (puse summas jau bija atvēlēta šī gada budžetā un otru daļu piešķīra nupat apstiprinātajos budžeta grozījumos) paredzēti ziemciešu – daudzgadīgu puķu – dobes ierīkošanai aplī tilta galā rudens pusē. Tātad esošajiem stādījumiem aplī nav nekāda sakara ar šo summu. Tie ir tikai viens no pilsētas puķu dobju un stādījumu uzturēšanas darbiem. Par tiem jau veikts iepirkums, un darbi par 29891,68 eiro uzticēti SIA «Sedumi». Tas nenozīmē, ka šī summa ir tikai puķu stādu izmaksas. Darbi aptver vasaras puķu dobju un ilggadīgo stādījumu kopšanu: puķu stādu piegādi un stādīšanu, ravēšanu, irdināšanu, zemes uzrakšanu, laistīšanu, mēslošanu, apgriešanu, arī  oļu mazgāšanu vienreiz gadā ar «Karčer» ierīci un putekļu tīrīšanu no dekoratīvajām bumbām stādījumos Brīvības un Vienības ielas aplī, un lakstu novākšanu visās dobēs rudenī. Tāpat arī  piramīdu un puķu vāžu pildīšanu ar augsni, puķu stādu piegādi, stādīšanu un kopšanu, laistīšanu un trauku aizvākšanu rudenī. 
     Savukārt jaunā ziemciešu dobe vēl ir tikai plānu stadijā. To Rīgas ielas apļveida krustojumā un arī zālienā iepretim veikalam «Supernetto» plānots ierīkot tikai rudenī. Jēkabpils sabiedriskā doma  jau sen mudināja pašvaldību orientēties uz ilggadīgiem ziemciešu stādījumiem, un tas tagad pakāpeniski tiek darīts. Jau ir dobes Krustpils saliņā, peoniju dobe pie autoostas un citur. Kā liecina deputāta K. Ģirģena «Facebook» profilā publiskotās dobes ziemciešu izvietojuma shēmas (publicēšanai izmantojam attēlu no deputāta profila. Publiski tie sabiedrībai pašvaldības mājaslapā nav pieejami, un acīmredzot apspriešanai tika piedāvāti deputātiem), plānota pamatīga dobe ar dažādu sugu ziemcietēm, kas veidotu ziedu mozaīku. Jāsagatavo arī augsne, tāpēc šāds darbs nevar būt ļoti lēts, taču par izmaksām un vēlamo rezultātu, protams, var diskutēt. Kā skaidroja domes vadība un pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa, tas arī tiks darīts, jo arī deputāti secinājuši, ka izmaksas ir lielas. Tas nozīmē, ka diskusiju rezultātā var nonākt pie citiem secinājumiem un izmaksām, un tad dobe neizskatīsies kā attēlā redzamā shēma, bet būs cits piedāvājums  vai izmaiņas. Šo attēlu publicējam, lai viestu skaidrību par sākotnējās ieceres apmēru, vizuālo tēlu un plānotajiem stādījumiem.  
   
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Imants
  Imants
  pirms 10 mēnešiem

  Paskaidrojat man augsti godātā avīze, kāpēc mūsu pilsētas vadība tik lielu uzmanību velta puķītēm, sevišķi tām, kuras vērojamas pilsētas centrā? Un kāpēc netiek savesta kārtībā pagalmu infrastruktūra? Tāpēc, ka to neredz tūristi un caurbraucēji??? Nameja-Viestura ielas mikrorajons nav renovēts kopš tā laika, kad tur tika uzcelta pēdējā piecstāvu ēka ! Tur nav neviena līdzena celiņa pa kuru bērni var braukāt ar skrejriteņiem un skrituļslidām !!! Nākošais šausmu rajons ir deviņstāvu ēku pagalms un apkārtne. Te nav pielikta cilvēku roka gadu desmitus!!! Par kādām puķītēm jūs te runājat!??? Tā ir vienkārša acu aizmālēšana!! Lūk cik mēs esam skaisti, cienījamie caurbraucēji !!! Padomijas gars dziļi iesēdies mūsu vadoņu pierēs. Saprotams, ka visiem lieliem Jēkabpils biznesmeņiem svarīgi augstu turēt ienākumu līmeni! Kāpēc nē, ja tur augšā visi čomi ir savi ! Par 25 neatkarības gadiem savestas kārtībā (labā līmenī) trīs ielas !!! Es jau nerunāju par privātmāju rajoniem, kuri vasarā elpo garāmbraucošo mašīnu putekļus ! Kam kalpo šī deputātu grupa??? Nesaprotu, bet zinu, ka ne pilsētas iedzīvotājiem !

  Atbildēt
 2. imantņ,
  imantņ,
  pirms 10 mēnešiem

  Piem daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji paši varētu izveidot un sastādīt puķu dobes, krūmus, kokus, salikt soliņus utt. Visi tikai gaida kaut ko. Puķes nemaksā tūkstošus. Bet, nu kākopj un jālaista nu gan būs.

 3. Slikto pārmaiņu pilsēta!
  Slikto pārmaiņu pilsēta!
  pirms 10 mēnešiem

  Pirmām kārtām jau apļa "šikos" apstādījumus tā pa īstam var redzēt vien no putna lidojuma. Ne gājēji ne šoferi neredz neko vairāk par priekšējām puķēm/krūmiem. Otrkārt, jau esošās pilsētas puķu dobes ir aizlaistas - neravētas, pārziedējušiem ziediem utt. Treškārt, ko dod krāšņa puķu dobe, ja apkārt viss ir tik nesakārtots. Bet, protams, tas ir viens no veidiem kā lieliski norakstīt naudu, ko pēc tam skaisti iebirdināt savos maciņos. Gribētos pilsētas moto nomainīt uz "slikto pārmaiņu pilsēta" . Bet kas attiecas uz iekšpagalmiem tad iedzīvotāji maksā pietiekami lielas apsaimniekošanas maksas, kas arī kaut kur gaisā izkūp, jo ja papēta papīrus, tad liela daļa no aprakstītā nav paveikta. Tad nu lai apsaimniekotāji arī apsaimnieko savus mikrorajonus!

  Atbildēt
 4. vērotājs
  vērotājs
  pirms 10 mēnešiem

  Apļos dobes vajag veidot uz neliela konusa, lai var kārtīgi redzēt visu, kas tur ir piestādīts. Supernetto aplī kā bija džungļi, tā arī ir ar visām tām raibajām puķēm. Otrpus pie paša tilta vispār nevar saprast, kas tur ir. Karstajā, sausajā laikā laistīja tad, kad jau viss bija pusģībis. Dobes ir jākopj, ja reiz tās ir izveidotas. Desmitus tūkstošus eiro dome iedala, bet skaistuma un sakoptības kā nav, tā nav. Patiešām vairs nav izturama domes atbildīgo paviršība un bezatbildība! Raivi, vai tu tiešām neredzi, kā "strādā" tavi padotie, Leonīda ielikteņi? Vajadzētu sākt ķerties pie šo cilvēciņu darbu izvērtēšanas, kas saņem lielas algas, bet nav savu uzdevumu augstumos. Nez ko dara tie pieci departamenti tik mazā pilsētā ar tik mazu iedzīvotāju skaitu? Par pilsētas noplukušajiem mikrorajoniem vispār nerunāsim. Tur viss tikai drūp...

  Atbildēt

Pievienot komentāru