Pārdotajai atpūtas bāzei «Pērlīte»  vismaz divus gadus nevar mainīt statusu
ILZE BIČEVSKA

     Izsolē pārdota atpūtas bāze «Pērlīte», kas atrodas Viesītes novadā pie Viesītes ezera un piederēja novada pašvaldībai. Jau pirms vairāk nekā gada dome nolēma, ka pašvaldības budžetam šīs atpūtas bāzes uzturēšana ir apgrūtinoša, un tika pieņemts lēmums «Pērlīti» pārdot izsolē. Tagad atpūtas bāze izsolīta par 54 000 eiro. 
     – Neatklājot pircēju vārdus, varu vienīgi pastāstīt, ka tie ir vietējie – novada – iedzīvotāji. Ko jaunie īpašnieki varētu darīt šajā objektā? Protams, tas ir viņu īpašums un viņu intereses. Tiesa – patlaban vēl aptuveni divus gadus nevarēs mainīt šā objekta statusu, jo pirms kāda laika te tika realizēts viens Lauku atbalsta dienesta finansēts projekts, kas paredz to, ka pēc šā projekta ieviešanas dzīvē objektam jāsaglabā atpūtas bāzes statuss turpmākos piecus gadus. Vēl no šā termiņa atlikuši divi gadi. Tāds apgrūtinājums šīs bāzes jaunajiem īpašniekiem ar iegādāto īpašumu patlaban pastāv, – stāsta Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks. 
     Daļa zemes, uz kuras atrodas atpūtas bāze «Pērlīte», pieder privātpersonai, bet A. Žuks uzskata, ka te jaunajiem īpašniekiem problēmas nevarētu rasties, jo līgumu par zemes nomu ar īpašnieku savulaik slēdza SIA «Pērlīte», un līgumam vēl termiņš tik drīz nebeigsies.
Notikusi izsole, tālāk pašvaldība 31. jūlijā rīkos ārkārtas domes sēdi, kurā lems par izsoles rezultātu apstiprināšanu, un pēc tam pircējam četrpadsmit dienu laikā būs jāieskaita pašvaldības budžetā solītā nauda. 
       – Cerēsim, ka jaunie īpašnieki saglabās «Pērlīti» kā atpūtas bāzi, ko varēs izmantot apmeklētāji, kas to iecienījuši. Bet par konkrētiem viņu plāniem pašvaldībai informācijas nav, – stāsta domes priekšsēdētājs. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. zinātājs
    zinātājs
    pirms 2 gadiem

    Cik man zināms, jaunie īpašnieki par apgrūtinājumu no LAD puses nemaz nezināja. Žuks apčakarēja biezos. Es sūdzētu domi tiesā, lai atmaksā LADam to atlikušo naudu un novāc no Viesītes ezera tos nevienam nevajadzīgos projekta kankarus. Neviens privātais tādām idejām naudu vējā nekaisītu.

    Atbildēt

Pievienot komentāru