Pareizticīgie un vecticībnieki svin Kunga Kristīšanas svētkus
Jānis Apīnis

19. janvārī pareizticīgie  un vecticībnieki svin Kunga Kristīšanu, kas šīm  konfesijām ir vieni no gada lielākajiem svētkiem. To laikā notiek  Lielā ūdens iesvētīšanas kārta. Ūdeni iesvēta gan  dievnamos, gan brīvā dabā –  upēs, ezeros, dīķos un akās. Baznīcas izpratnē iesvētītais ūdens iegūst īpašas spējas un svētumu. Ticīgie cilvēki tajā iegremdējas,  tā attīrot miesu un dvēseli, vai arī ņem šo ūdeni traukos un iesvēta ar to māju, kā arī lieto veselības atgūšanai vai  citiem mērķiem.
Daudzus iepriekšējos gadus,  Jēkabpils Svētā Gara klostera organizēta,  Lielā ūdens iesvētīšana ar iegremdēšanos Jēkabpilī notika Radžu ūdenskrātuvē. Uz to vienmēr, pat stiprā salā, ieradās daudz cilvēku. 
Diemžēl šogad epidemioloģiskās drošības prasību dēļ, ievērojot  valstī noteiktos ierobežojumus, organizēts pasākums nenotika. Iegremdēšanās Radžu  ūdenskrātuves ūdenī  varēja būt tikai individuāla. Tie, kas to veica,  pēc tam varēja sasildīties ar sporta centra sarūpētu karstu tēju. 
Savukārt  Jēkabpils vecticībnieku dievnama pagalmā ūdens tika iesvētīts  tur esošajā akā, un to ikviens  traukos varēja ņemt uz mājām.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. pātaga
  pātaga
  pirms 1 mēneša

  Ludzā viens svinētājs pēc āliņģa pats devās pie Jāņa Kristītāja. Mums laikam viss laimīgi beidzās.

  Atbildēt
 2. Un prjaniks
  Un prjaniks
  pirms 1 mēneša

  Ko dievs mīl to aizsauc pie sevis.

Pievienot komentāru