Pārrunā pilsētas svētku norisi, informācijas pieejamību un drošību
ILZE BIČEVSKA

Jēkabpils domē notika preses konference, kurā cita starpā tika runāts arī par gaidāmo pilsētas svētku norisi. Par to stāstīja Kultūras pārvaldes direktore Inta Ūbele un direktores vietniece Liene Lamba–Nadjkina.
     Par pilsētas svētku, kas notiks 15. un 16. jūnijā, norisēm vispilnīgāk var uzzināt, ieejot Jēkabpils Kultūras pārvaldes mājaslapā www.jkp.lv, kur arī visātrāk būs rodamas ziņas par papildinājumiem pasākumos. Vienlaikus Kultūras pārvalde ir gādājusi par pilsētas svētku programmas izdevumu 4 000 eksemplāru tirāžā, ko brīvprātīgā darba veicēji dalīs svētku apmeklētājiem to laikā. Tiem, kuri vēlas zināt gan par sabiedriskā autotransporta kustību, gan par satiksmes ierobežojumiem vai par pilsētas svētku velobrauciena maršrutu, jāielūkojas šajā izdevumā, kur līdztekus programmai būs publicētas arī šo kustību un satiksmes ierobežojumu vietu kartes.
     Lai arī neliels, bet agrāk nebijis pasākums no vairāk nekā četrdesmit visdažādākajiem notikumiem, koncertiem, izstādēm, darbnīcām, tirdziņiem, sacensībām utt. šā gada pilsētas svētku laikā ir nakts pikniks ar nosaukumu «Mūzika kokos», kas notiks Kena parkā un kurā muzicēs Jēkabpils talantīgie jaunieši. Uz preses pārstāvju jautājumu, ar ko potenciālo klausītāju varētu ieinteresēt šis koncerts, I. Ūbele atbildēja, ka pirmkārt ar to, ka tajā uzstāsies tieši jēkabpilieši.
     – Tā ir mūsu projektu vadītājas Līvas Stašules ideja, un patlaban viņas kopā ar sabiedrisko attiecību speciālisti Ievu Dru­venieci strādā pie šā koncerta koncepcijas, kura kopumā paredzēta demokrātiskā stilā. Uz nelielas skatuves, kas būs uzbūvēta pie Kena parka dīķa, tātad uz ūdens fona, spēlēs muzikanti, savukārt skatītāji zāliena laukumiņā izvietosies uz līdzpaņemtajiem plediņiem kā amfiteātrī. Nebūs lielu prožektoru, kā ierasts citos koncertos, bet būs izgaismoti apkārtnes koki, kas arī radīs īpašo koncerta gaisotni, – stāsta Inta Ūbele.
     Cits Jēkabpils pilsētas svētku pasākumu klāsta jauninājums ir bānītis pilsētnieku vizināšanai. Šis no Gulbenes puses atvestais krāsainais koka vilcieniņš uz riteņiem ar aptuveni 50 vietām 16. jūnijā kursēs laikā no pulksten 11.30 līdz 17.00 (ar pusstundas intervālu) pa Daugavas kreiso krastu speciāli izveidotā maršrutā. Iekāpšanas vieta bānītī būs laukums pretī pilsētas domei. Brauciena laikā pavadonis-gids stāstīs par apkārtnē redzamo, kā arī izsanēs interesanti stāsti par Jēkabpili. Uz šo braucienu gan būs jānopērk biļete (viens eiro), taču lielāko daļu no brauciena izmaksām subsidē pašvaldība.
    – Ja reiz uz Jēkabpili pilsētas svētkos atbrauks arī daudz ciemiņu, tad kāpēc gan neizmantot iespēju, lai ne tikai pašu iedzīvotājiem, bet arī viesiem parādītu pilsētas skaistākās vietas, tādā veidā to popularizējot? Apkopojot agrāko gadu pilsētas svētku pieredzi, esam sapratuši, ka daudzveidīgā svētku programma pievilina apmeklētājus arī no citām pilsētām, un noteikti viens no skatītāju skaita palielinātājiem ir populārās grupas, kas vakarā koncertē Vec­pilsētas laukumā. Jāpiebilst, ka mūziķu grupas netiek izvēlētas nejauši, bet gan sekojot to popularitātei un aktivitātēm, tādām kā, piemēram, jauna diska izdošana vai koncertu dzīve. Pie­bil­dīšu, ka grupu izvēlē esam domājuši par dažādām gaumēm. Sekojiet informācijai: drīzumā mājaslapā publicēsim arī laikus, kuros konkrētās grupas uzstāsies (ja ir vēlme klausīties tikai kādu atsevišķu no tām).
   Priecē, ka arī nevalstiskās organizācijas ir padomājušas, kā kuplināt pilsētas svētku programmu. Pro­tams, lielkoncerta laikā būs tradicionālā Gada jēkabpiliešu godināšana, kā arī akcijas «Labais kaimiņš», kam patlaban jau pieteikti seši kandidāti, nominēšana. Būs arī uguņošana dienas noslēgumā – jau veikta tirgus izpēte un izvēlēts šā pakalpojuma sniedzējs. Pie justīcijas nama būs klubs-stacija, rokkafejnīca, – citas svētku norises ieskicē I. Ūbele. 
Viens no Jēkabpils pilsētas svētku nu jau obligātajiem pasākumiem ir gājiens, kas arī šogad sāksies no Kļavu ielas (pie Kena parka). Tiem kolektīviem, uzņēmumiem un privātpersonām, kuri vēlas šajā gājienā doties, jāpiesakās līdz 12. jūnijam, zvanot pa tālruni 26441992 (Zinaida Rabša, Jēkabpils Galvenā bibliotēka). Tāpat varbūt kāds vēlas veidot savu īpašo gājiena grupu, piemēram, radu, draugu, kaimiņu. Organi­zatori aicina: – Zvaniet droši un piesakieties! Savukārt tiem, kuri vēlas piedalīties pastaigā ar stāstiem pa Brīvības ielu, jāpiesakās iepriekš pa tālruni 28822459.
   Un visbeidzot šajā preses konferences sadaļā, kas bija veltīta pilsētas svētku jautājumam, tika runāts par drošību svētku laikā. 
    – Drošības jautājumi jau ir pārrunāti sanāksmēs pie domes izpilddirektora kopā ar Valsts policijas, pašvaldības policijas un zemessardzes pārstāvjiem. Kārtības sargātājiem esam iedevuši šo norišu vietu sarakstu, pārrunāti iespējamie cilvēku plūsmas virzieni, un, vadoties pēc tiem, tiek sastādīti dežūru grafiki, un dežūras svētku dienā būs visu diennakti, – stāsta I. Ūbele. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 10 mēnešiem

  Šonakt Daugavpilī ar gulošiem svinētājiem bija pilni mauriņi. :))) Nu te arī nav un nebūs labāk. Runājiet vien, lai lati ripo... Vēl kāda lieta. Cik nesen bija sastrēgums par bebrovkas diviem maziem caurumiņiem, kuru aiztaisīšanai dome bija sarēķinājusi 5000 eiro. Pat masu mediji nebija spējīgi dabūt no domes šo darbu tāmi un atspoguļot iedzīvotājiem. Bet jau labu laiku caurum caurumos ir asfalts pie bleķa režģu apļa uz Brīvības ielas. Kas tos iztaisīja, lūdzu BD, noskaidrojiet. Visi domes gudrīši brauc pāri un visiem poh. Kas tos aiztaisīs un uz kā rēķina? Vakardien pusģībušās puķes laistīja. Bet supernetto aplī puķītes izskatās nožēlojami. Par daudz ielaida nelaistot. A ja pavaicātu, kāpēc nelaistāt, gan jau atbilde skanētu šādi- nē, jums tikai tā liekas, viss tiek laistīts trīs reizes dienā. :)) Te vēl cepās, ka nav sakopts parks pie Saliņas, musuru kaudzes esot neizvestas. Sirmovičs medijiem saka, ka Pakalpojumiem jāizved, Hauka saka, ka dome nav likusi to darīt. Kāpēc Sirmovičs nav licis to darīt, a? Vajadzēja Sirmovičam pārjautāt, ko tad te pieturi tās čupas, nepļauj zāli? Ko nedod dabro Haukam, lai saved kārtībā parku? Kas tas par Pilsētsaimniecības priekšnieku? Atceramies vēl par tiem nelaimīgajiem gulbīšiem, kuri ziemā bija nonākuši dzīvībai bīstamā situācijā, bet pilsētsaimniecība uzlika mīksto. Trakums vispār, ja cilvēkiem nav sirds, kur nu vēl prāta.

  Atbildēt
 2. Fakts
  Fakts
  pirms 10 mēnešiem

  Sirmovičs ir lēta prostitūta. Kusls mīkstmiesis ar ambīcijām bez reāla seguma. Visa pilsētas dome smird pēc korupcijas un prostituētām darbiniecēm.

  Atbildēt

Pievienot komentāru