Pārrunā preventīvās darbības koronavīrusa ierobežošanai Jēkabpilī
Jēkabpils pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa

11. martā Jēkabpils pašvaldībā notika sanāksme ar izglītības, sporta, sociālās jomas iestāžu vadītājiem, lai pārrunātu preventīvās darbības koronavīrusa («Covid-19») ierobežošanai.
      Iestāžu vadītāji informēja par veiktajiem preventīvajiem pasākumiem. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Ai­vars Kraps uzsvēra, ka, atbalstot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteiktās vadlīnijas un ieteicamos pasākumus saistībā ar «Covid-19» vīrusa izplatību iestādēs, tiek veikti papildu pasākumi personīgās higiēnas prasībām. Kā informēja pilsētas izpilddirektors Guntars Gogulis, no 12. marta iestādēs tiks izdots rīkojums atcelt ārzemju komandējumus, kā arī tiks rosināts iestādēm kritiski izvērtēt ieguvumus un riskus, apmeklējot liela mēroga (virs 50 personām) pasākumus, seminārus, konferences.
Ņemot vērā SPKC rekomendācijas, vadība uzdeva izglītības iestādēm veikt skolēnu aptauju par plāniem brīvlaikā. Aptaujas mērķis ir iegūt informāciju par bērniem, kuri plāno apmeklēt vīrusa skartās valstis, lai pēc  brīvlaika pastiprināti novērotu šo skolēnu veselību.
      Jau 5. martā G. Gogulis, pamatojoties uz SPKC rekomendāciju darba devējiem, saistībā ar «Covid-19» infekciju izdeva rīkojumu, kas nosaka pienākumu Jēkabpils pašvaldības iestādēs strādājošajiem informēt iestādes vadītāju un tiešo vadītāju par nodomu, tai skaitā savā brīvajā laikā, doties ārpus Latvijas uz «Covid-19» infekcijas skartām teritorijām. Tāpat rīkojums nosaka nodrošināt iestāžu vadītājiem un struktūrvienību vadītājiem darbiniekam, kurš ieradies no «Covid-19» infekcijas skartajām teritorijām un kuram nav piešķirta 14 dienu darba nespēja kopš izbraukšanas brīža no «Covid-19» infekcijas skartās teritorijas, darba organizēšanu attālināti jeb darbu no mājām.
     Sanāksmes noslēgumā G. Gogulis uzsvēra: «Sa­nāksmē tika akcentēta iestāžu vadītāju atbildība un pilnvaras preventīvo pasākumu īstenošanā. Ņemot vē­rā ieteikumus, nedēļas nogalē Jēkabpils Sporta centrs atcels peldēšanas sacensības. Pašlaik publiskie pasākumi netiek atcelti. Ir apzinātas veicamās darbības un resursi, lai nepieciešamības gadījumā nekavējoties varētu atcelt publiskos pasākumus. Pēc šodienas sanāksmes secinājām, ka atbilstoši pašvaldības iespējām, ir veikti vajadzīgie preventīvie pasākumi.»
    Pēc sanāksmes domes vadība konstatēja nepieciešamību sasaukt Civilās aizsardzības komisiju, lai informētu sadarbības teritoriju atbildīgos par Jēkabpils veiktajiem preventīvajiem pasākumiem.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Jurka
    Jurka
    pirms 7 mēnešiem

    Atrodoties sabiedriskās vietās, nešķaudīt blakus esošajiem ģīmī, ja kāds to tomēr izdara, tad jāgāž pretī, bet savs ģīmis jānomazgā ar šņabi, kas turams kabatā.profilaksei.

    Atbildēt

Pievienot komentāru