Pārtikas paku piegāde turpinās arī „Covid – 19” krīzes laikā
INESE ZONE

Pēdējā laikā dažādos informācijas avotos izskan ziņas par biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), citu organizāciju un brīvprātīgo apvienību piedāvājumiem iedzīvotājiem Rīgā un arī dažās citās pašvaldībās, kuriem pašizolācijas dēļ radušās grūtības ar pārtikas produktu piegādi. Ja personai nav kas pieved pārtikas produktus, iedzīvotāji aicināti sazināties, lai rastu labāko risinājumu, kā nodrošināt piegādi. Tāpat ir aktuāla ES pārtikas paku piegādes kārtība krīzes laikā.
 
Pakas dala, piegādes mājās krīzes situācijās nodrošināt nevar
     BD sazinājās ar LSK Jēkabpils komitejas izpilddirektori Veltu Ozoliņu un vaicāja, vai nepieciešamības gadījumā biedrība varētu šādu pakalpojumu nodrošināt Jēkabpilī?
       Velta Ozoliņa skaidro, ka vietējai komitejai nav šādu resursu, jo darbinieki ir „Covid – 19” riska grupā – cilvēki gados - un nebūtu gatavi uzņemties šādu darbu, jo tas tomēr esot saistīts ar inficēšanās riskiem. Piemēram, Rīgā esot cita situācija, jo tur LSK darbojoties daudz brīvprātīgo jauniešu. V. Ozoliņa pieļauj, ka tad, ja Jēkabpils komiteja tiktu uzrunāta šāda darba izpildei, viņi, iespējams, varētu aicināt iesaistīties brīvprātīgos un koordinēt darbu. 
      -Jau šajā situācijā, izdalot pārtikas pakas un palīglīdzekļus, esam riska zonā, jo ir saskarsme ar dažādiem klientiem, - saka V. Ozoliņa. 
      Neskatoties uz „Covid – 19” krīzi, Eiropas atbalsta fonda trūcīgām personām pārtikas un higiēnas preču paku izdale nav pārtraukta. Par to informē arī V. Ozoliņa, gan norādot, ka šobrīd iedzīvotāji pakas var saņemt divās vietās divas reizes nedēļā. Biedrības telpās Rīgas ielā 201 pārtikas pakas tiek dalītas pirmdienās no pulksten 9.00 līdz 12.00, bet Brīvības ielā 45, Jēkabpils Sociālā dienesta ēkā, ceturtdienās no pulksten 9.00 līdz 12.00. Paku dalīšana Zaļajā ielā 9 šobrīd ir pārtraukta, tur arī bijis ļoti maz apmeklētāju. Ar paku saņēmēju distancēšanos neesot problēmu, jo cilvēki rindas neveidojot, nākot pakāpeniski pa vienam. 
     Jēkabpils komitejas telpas Rīgas ielā apmeklētājiem ir atvērtas katru darba dienu no pulksten 9.00 līdz 12.00, un kā līdz šim tiek piedāvāts iznomāt palīglīdzekļus - kruķus, staiguļus, tualetes krēslus, ratiņkrēslus un gultas. Atsevišķos gadījumos, kad personai nav iespēju atnākt uz Sarkanā Krusta telpām, palīglīdzekli var aizvest uz dzīvesvietu. Ārkārtas situācijas laikā komitejas lietoto apģērbu veikals ir slēgts.
     Pārtikas paku izdali nodrošina arī invalīdu apmācības un dienas centrs “Ausma”, kas to dara Pļaviņu ielā 55. Biedrības pārstāvis Valdis Strods informē, ka paku izdale notiek tāpat kā līdz šim - pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās  no pulksten 10.00 līdz 14.00. Tagad, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, gan ieviesti jauni nosacījumi paku saņēmējiem – ierīkota aizsargbarjera un cilvēkus telpā laiž iekšā pa vienam. 
      V. Strods minēja, ka paku saņēmēji interesējas, vai viņi tagad, ārkārtas situācijā, varēs saņemt pakas, ja beidzies trūcīgas un maznodrošinātas personas (ģimenes) izziņas derīguma termiņš. Informējam, ka stājušies spēkā grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas paredz, ka trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) izziņas derīguma termiņš tiek pagarināts automātiski. 
       Sabiedrības integrācijas fonds informē, ka pieņemti Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma grozījumi, kas nosaka, ka personām, kurām laikā, kad ir spēkā „Covid – 19” izraisītā ārkārtas situācija, beidzas trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa derīguma termiņš, tas tiks pagarināts automātiski – uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāro mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām.
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. sesks
    sesks
    pirms 4 mēnešiem

    Jārod iespēja pakas piegādāt dzīves vietās.

    Atbildēt

Pievienot komentāru