Pasta ielas ozoli tiks saglabāti
INESE ZONE

BD jau vairākkārt ir rakstījusi par kokiem Pasta ielā – ozolu rindu –, ko bija plānots daļēji nozāģēt, jo pašvaldības koku zāģēšanas komisija bija secinājusi, ka rakšanas darbu laikā koku saknes tiks būtiski traumētas un tie nespēs izdzīvot. 
    Sabiedrības viedoklis bija, ka kokus vajag saglabāt. Biedrības «Jēkabpils mantojums» valdes priekšsēdētājs Jānis Zeps pasūtīja neatkarīgu arboristu ekspertīzi. Novērtēšanu šī gada 27. aprīlī veica SIA «Labie koki» eksperti, un viņu vērtējumā ļoti vērtīgi un izcili koki bija četri, vērtīgi koki arī četri, kas ir saglabājami iespēju robežās, un tikai viens mazvērtīgs, ko pieļaujams likvidēt. Speciālisti arī ieteica metodes, kā pasargāt ko­kus. Komentējot speciālistu atzinumu, domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko sacīja, ka  dome uzaicinās vēl kādu arboristu, lai tas arī veic neatkarīgu ekspertīzi, un tad izvērtēs, ko iesaka šis eksperts.
    Kā tagad BD skaidroja Pilsētsaimniecības departamenta direktors Raits Sir­movičs, vēl viena papildu ekspertīze netiks pasūtīta, nolemts, ka Pasta ielas ozolus centīsies saglabāt, nozāģēs tikai vienu koku, ko arī eksperti atzinuši par  likvidējamu, un vēl vienu ozolu, kas apdraud blakus esošo ēku. 
    SIA «Ošukalns» atbildīgais celtniecības darbu vadītājs Valērijs Vargulis BD stāstīja, ka būvnieki mēģinās pēc iespējas mazāk traumēt koku saknes, bet pilnībā no tā izvairīties nevarēšot. Jau esot iezīmētas līnijas, cik tālu teritoriju gar kokiem skar būvniecība, un redzams, ka līnija ir tuvu kokiem.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. he he
  he he
  pirms 10 mēnešiem

  Rutkim vajag vēl viena aerborista vērtējumu. Varbūt pieaicināt uzreiz 10 firmas, tad uz lozēšanu, jo katrs jau skandina no savas kalakoļņas. Bērnudārzs riktīgs! Kādreiz, mazam bērnam esot domāju, ka pieaugušie ir gudri, prātīgi, bet izrādās, ka pieaugušajiem prātiņa pa dzīvi ir tik, cik ir.

  Atbildēt
 2. garāmgājējs
  garāmgājējs
  pirms 10 mēnešiem

  Paldies Jānim Zepam ka nosargāja ozolus! A visa domes spice ar goguli un sirmoviču - varbūt beidzot atzīsiet, ka gadiem ilgi nelikumīgi izcirsti koki visā pilsētā? Un breimane ko?

  Atbildēt
 3. pilsētnieks
  pilsētnieks
  pirms 10 mēnešiem

  cerams, ka arī turpmāk vietvara ar iedzīvotāju viedokli sāks rēķināties. Kaut kā ļoti slikti šī jaunievēlētā vara sāka, tāda neliela vilšanās un vēl tāda sajūta, ka jāskatās visu laiku uz pirkstiem būs - lai kaut ko tur nesašiverē pēc sava "prāta" !

  Atbildēt
 4. ak vai
  ak vai
  pirms 10 mēnešiem

  Kad Ragainis ir ieklausījies tautā?

 5. Izsmiekls
  Izsmiekls
  pirms 10 mēnešiem

  Ragainais klausās tikai savā stervozajā sievelē, kura liek šim ragus.

  Atbildēt
 6. ev
  ev
  pirms 10 mēnešiem

  kam tā varde ir ģeldīga?

Pievienot komentāru