Pašu audzēti tomāti un zaļumi – kā izvēlēties siltumnīcas materiālu un veidu?
Apmaksāts raksts

Dzīvojot mērenajā klimata joslā, esam pieraduši pie tā, ka katrai sezonai ieplānojam noteiktus darbus, kas pielāgoti laika apstākļiem. Pienākot pavasarim, daudzi sāk rosīties pa dobēm, tīrīt un atsvaidzināt dārza mēbeles, kā arī plānot savas siltumnīcas iekārtošanu, lai vasarā varētu baudīt svaigus un gardus dārzeņus un zaļumus. 
    Lai arī var šķist, ka siltumnīcas ierīkošana prasa daudz laika un pūļu, patiesībā mūsdienās to izdarīt ir diezgan vienkārši, tikai jāzina, cik lielu siltumnīcu vēlamies izveidot, ko tajā audzēsim un kur tā atradīsies. Par siltumnīcām vairāk lasi raksta turpinājumā. 
 
Cik lielai jābūt siltumnīcai?
    Lai vienkāršāk izlemtu to, kāda lieluma siltumnīca Jums nepieciešama, vispirms veltiet laiku, lai pārdomātu, ko tajā plānojat audzēt. Piemēram, ja vēlaties stādīt tradicionālos siltumnīcas dārzeņus – gurķus, tomātus, saldos piparus, tad šim mērķim pietiks ar 2,5 metru augstumu, taču, ja vēlaties stādīt vīnogas, kurām vajadzīga lielāka vertikālā platība, vajadzēs meklēt siltumnīcu ar vismaz 3 līdz 4 m augstumu. 
    Ģimenei pietiks ar siltumnīcu, kuras platība ir aptuveni 20 kvadrātmetri. Atcerieties, ka dažādu izmēru un materiālu siltumnīcas izdevīgās cenās atrodamas šeit, interneta veikalā 220.lv!
    Izvēloties neliela izmēra siltumnīcu, jāzina, ka to nāksies biežāk vēdināt, lai pasargātu augus no pārkaršanas un apdegšanas. Arī siltumnīcas augstumam ir nozīme – jo tā būs augstāka, jo vairāk saules piekļūs augsnei. Plānojot, kur uzstādīt siltumnīcu, centieties izvēlēties daļēji apēnotu zonu. Tajā pašā laikā jāraugās, lai ēnas nebūtu par daudz, jo tā var radīt pretēju efektu – pelējuma rašanos uz seguma. Pieredzējuši dārznieki norāda, ka siltumnīcu ieteicams uzstādīt ziemeļu – dienvidu virzienā, kas nodrošinās pietiekamu gaismas daudzuma piekļuvi augiem.
 
Kurš siltumnīcas materiāls ir labāks?
     Ikviens, kurš nolēmis ierīkot siltumnīcu, sastapsies ar nepieciešamību izlemt par atbilstošāko seguma materiālu. To mūsdienās netrūkst, tādēļ arī izvēlēties īsto nemaz nav tik viegli. Aplūkosim dažus populārākos no tiem, lai Jūs saprastu, kādas ir to priekšrocības un trūkumi:
 •      Polikarbonāts – ja salīdzinām šī materiāla īpašības ar plēvi, tad jāņem vērā, ka polikarbonāta siltumnīcas būs krietni izturīgākas, turklāt tās neļaus augiem apdegt karstā saulē, saglabās stabilāku temperatūru un sniegs iespēju nepieciešamības gadījumā izveidot apkures sistēmu, lai stādus varētu audzēt arī gada aukstajā sezonā. Tāpat jāzina, ka šādas siltumnīcas maksā vairāk, taču ir vērtīgs ieguldījums, kas kalpos vairākus gadus.
 •     Stikls – šī materiāla siltumnīcas jau izsenis pazīstamas kā visu gadu lietojamie modeļi, kurus var apkurināt, lai stādus varētu audzēt arī ziemā. Arī vasaras laikā stikla siltumnīca kalpos labi, tā pievilcīgi izskatās un ir ilgmūžīga, ar noteikumu, ka to sargā no triecieniem un pareizi uzstāda. Stikla siltumnīcām vajadzīga izturīga konstrukcija, kas notur materiālu.
 •      Plēve – ļoti populārs materiāls, kuru izmanto dažāda izmēra siltumnīcām. Plēves siltumnīcas ir iecienītas ne tikai tādēļ, ka materiāls ir salīdzinoši lētāks, bet arī tāpēc, ka pieejamas dažādas to krāsas, biezumi un kvalitātes pakāpes, no kurām izvēlēties. Lai atvieglotu uzstādīšanas darbus, varat izvēlēties arī gatavas plēves siltumnīcas, kas pieejamas interneta veikalā 220.lv. Tās var viegli salikt un izjaukt, turklāt pieejami arī dažādi izmēri, lai katrs atrastu siltumnīcu, kas piemērota tieši viņa dārzam. Pirms ziemas iestāšanās plēvi iesaka noņemt.
    Interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties ne tikai plēves siltumnīcas, bet arī polikarbonāta, polipropilēna un polietilēna siltumnīcas, lecektis, jumta lūkas, laistīšanas sistēmas, blīvējuma gumijas, plauktus siltumnīcām, kā arī vērtīgas preces siltā laika baudīšanai, tai skaitā dārza mēbeles (vairāk interneta veikalā 220.lv), baseinus, grilēšanas piederumus un daudz ko citu. Ienāciet un aplūkojiet plašo sortimentu jau šodien!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

 1. žļurben žļarbenis
  žļurben žļarbenis
  pirms 4 mēnešiem

  Jāpagaršo tomāti un zaļumi, garša nepievils un izvēle būs nekļūdīga.

  Atbildēt

Pievienot komentāru