Pašvaldība cer, ka bijušie īpašnieki varētu sakārtot izdemolētās «Lauktehnikas» garāžas
INESE ZONE

Jēkabpils novada pašvaldība mājaslapā publiskojusi informāciju, kurā aicina atsaukties bijušā garāžu kooperatīva «Lauktehnika» īpašniekus, rakstot uz e-pastu: attistibas.parvalde@jekabpils.lv un norādot savus kontaktus saziņai (vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru).
    Pašvaldība informē, ka vēlas rast dialogu ar uzņēmīgiem iedzīvotājiem, ku­riem ir bijusi saistība ar bijušo garāžu kooperatīvu «Lauk­tehnika». Šajā garāžas ēku kompleksā ietilpst 88 vieglo automašīnu garāžas, kas izvietotas trīs stāvos –pagraba un divi virszemes stāvi. Pašvaldības ieskatā, ja iedzīvotāji, kuri ir garāžu kooperatīva «Lauktehnika» bijušie īpašnieki, uzņemtos iniciatīvu veidot biedrību vai kooperatīvu, lai objektu uzmērītu un ierakstītu zemesgrāmatā, īpašums tiktu juridiski sakārtots. Tādā gadījumā nākotnē Jēkabpilī būtu garāžu komplekss, ko varētu izmantot «Laukteh-nikas» mikrorajona iedzīvotāji. 
    Jēkabpils  novada   Attīs­tības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Ainars Vasilis BD skaidroja, ka šobrīd vienīgais dokuments par šīm garāžām, kas ir pieejams un ir domes rīcībā, ir pieņemšanas–nodošanas akts, kur pieņēmējs ir garāžu kooperatīvs «Lauk-tehnika». Objekts ir sliktā stāvoklī, un pašvaldības un iedzīvotāju interese ir, lai tas tiktu sakārtots. A. Vasilis skaidro, ka tāpēc arī pašvaldība aicina atsaukties interesentus, kas būtu gatavi uzņemties garāžu apsaimniekošanu.  
    – Ir jānoskaidro, vai ir interese. Ja atsauktos kaut viens vai vairāki cilvēki, kas ir bijuši saistībā ar kooperatīvu un ir gatavi uzņemties šo procesu, pašvaldība viņiem varētu sniegt informatīvu atbalstu, kā  visu juridiski sakārtot kā viņu īpašumu.  Protams, ka visas finansiālās saistības ar juridisko procesu un garāžu sakārtošanu tad jāsedz potenciālajiem īpašniekiem. Tas būtu viņu ieguldījums, ko ar laiku varētu atgūt, izīrējot vai pārdodot garāžas. Tas ir viens no risinājumiem, lai sakārtotu šo objektu. Ja atsaucības ne­būs, otrs risinājums būs pašvaldībai iegūt objektam bezsaimnieka mantas statusu, un tad ar laiku acīmredzot būs jārisina jautājums par tā nojaukšanu. Teorē­tiski ir arī trešā iespēja, ka pašvaldība iegulda garāžu sakārtošanā un uzņemas to apsaimniekošanu. Bet tas nav reāli, jo būs grūti rast pamatojumu, kāpēc pašvaldībai vajag tur ieguldīt un iesaistīties tādā saimnieciskā darbībā kā garāžu kompleksa apsaimniekošana, – skaidro Ainars Vasilis.    
   «Lauktehnikas» mikrorajona iedzīvotāji jau vairākkārt bija lūguši BD pievērst pašvaldības uzmanību graustam un nepieciešamībai sakārtot to un vidi ap garāžām. Pirms pašvaldību reformas garāžas atradās Jēkabpils novada teritorijā, un novada vadība tad skaidroja, ka tas būtu ilgs process, kamēr garāžas atzīs par bezsaimnieka mantu, tāpēc  problēma pēc apvienošanas jārisina jaunā Jēkabpils novada domei. Jaunā novada dome skaidroja, ka atbildība par īpašumu būtu jāuzņemas garāžu kooperatīva biedriem, un pašvaldībai nav iespēju un finanšu ēkas sakārtot. Tagad tiek meklēts risinājums, iesaistot potenciālos garāžu īpašniekus. 
  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru