Pašvaldība godina  Jaunatnes olimpiādes dalībniekus
INESE ZONE

8. augustā Jēkabpils domes vadība uz Mežaparku pie Radžu ūdenskrātuves bija aicinājusi jauniešus, kuri šovasar piedalījās Cēsīs notikušajā VII Latvijas Jaunatnes olimpiādē, kas norisinājās no 7. līdz 9. jūlijam.
    Jēkabpils pārstāvji startēja septiņos sporta veidos – galda tenisā, handbolā, volejbolā, basketbolā 3×3, vieglatlētikā, peldēšanā un mākslas vingrošanā, pavisam kopā izcīnot deviņas medaļas. Jēkabpili olimpiādē pārstāvēja vairāk nekā 40 sportisti. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis un domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos jautājumos Līga Kļaviņa sveica jaunos sportistus un pasniedza viņiem un viņu treneriem Jēkabpils pašvaldības pateicības rakstus. Sportis­tus un trenerus  ar labiem panākumiem sveica arī Jēkabpils Sporta skolas direktors Edgars Lamba.
– Jūs esat tie, uz kuriem skatās jaunākie, jūs esat viņu elki, un uz jums atskatās arī vecākie, jo jūs jau pietuvojaties viņiem. Un, būdami tik aktīvi, jūs noteikti vēl daudz sasniegsiet gan dzīvē, gan sportā, – jauniešiem teica R. Ragainis. 
    BD lūdza Sporta skolas direktoru Edgaru Lambu izteikt savu vērtējumu par startu Jaunatnes olimpiādē. 
    – Es domāju, ka mums varēja būt labāki rezultāti volejbolā un basketbolā. Volejbolisti varēja iegūt zeltu vai sudrabu, bet dabūja bronzu. Savukārt bronzas medaļas galda tenisā bija pārsteigums, jo necerējām tikt pirmajā trijniekā. Viegl­atlētikā, protams, nepārspējama ir mūsu olimpiādes čempione Zane Zemīte. Viņa ir kā radīta trīssoļlēkšanai. Jāteic, ka normatīvi, lai piedalītos olimpiādē, bija ļoti augsti. Startēt varēja tikai 20 valsts mērogā labākie  sava sporta veida pārstāvji, un konkurence bija ļoti liela. Mūsu futbolisti netika uz sacensībām, jo tur ir ļoti liela konkurence, tāpat arī basketbolā tā ir liela. Rezultātiem futbolā ir savi objektīvi iemesli, jo ziemā sportistiem ir smagi treniņu apstākļi, un pavasarī un rudenī viņus arī uz laukuma nelaida. Kad šoruden pāriesim uz jauno stadionu ar mākslīgo segumu pie Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, situācija uzlabosies. Tad būs citas iespējas. Sporta skolai ir jādomā par treneru kolektīva atjaunošanu, jādomā, kā piesaistīt jaunus speciālistus. No septembra pie mums darbu sāks četri jauni treneri: divi vieglatlētikā, viens futbolā un viens volejbolā. Jaunais futbola treneris Edmunds Zvaigzne ir beidzis mūsu sporta skolu, bet volejbolistus trenēs Aivis Kokins. Volejbolā ir labs treneru kolektīvs, kas spēj aizraut, un jaunie tic uzvarām. Man ļoti patīk, ka mūsu jaunos sportistus vieno kopīgs kolektīvisma gars. Tagad vasarā, kad viņi it kā izklīduši, kur kurais,  gandrīz visi atnāca uz šo pasākumu, – saka E. Lamba.
   Pēc pasākuma svinīgās daļas jaunieši tikai aicināti bez maksas izmantot visas aktīvās atpūtas iespējas, ko sniedz Mežaparka pludmale: laivas, katamarānus, SUP dēļus, braucienu ar kameru no kalna, ko viņi labprāt darīja.
   Latvijas Jaunatnes Olim­piādes čempiona titulu izcīnīja Zane Zemīte, kura ne­pārspējama bija trīssoļlēkšanas sektorā. Divas sudraba medaļas savā īpašumā ieguva Jānis Vilnrags – augstlēkšanā un 110 m/b skrējienā, bet viena – Dagnijai Upe­niecei augstlēkšanā. Tre­neri – Jānis Knodze, Modris Osvalds un Aivars Noris. Par bronzas medaļniecēm galda tenisa komandu cīņā kļuva duets Valērija Naumova un Jūlija Zarkeviča. Treneris  –Jurijs Glotovs. Handbola laukumā 3. vietu izcīnīja Valērija Gerasimova, Jūlija Damenauska, Dinija Burda, Santa Čevere, Ieva Anna Gulbe, Linda Kvedere, Ag­nese Lapiņa, Lāsma Ludbor­ža, Amanda Ovsjuka. Trene­res Vita Brikmane un Kornē­lija Borodovska. Savukārt volejbolā – Vladislavs Blum­bergs, Linards Bružs, Jorens Dāgs Degtjarovs, Oskars Elksnītis, Ritvars Elksnītis, Arvis Freimanis, Edvīns Alek­sandrs Jaunzems, Ojārs Seg­lērs, Valdis Spodris. Treneris –  Raivis Obrumans un Mārcis Obrumans. Uz goda pjedestāla divreiz kāpa arī Juliāna Sakoviča, kas uzrādīja trešo labāko rezultātu vingrojumos ar apli un ar vālītēm.
   Olimpiskajā sešiniekā vieglatlētikā iekļuva arī Krišjānis Knodze, kurš izcīnīja 5. vietu diska mešanā, un Ralfs Lipenītis, kas bija sestais ātrākais 400 m/b skrējienā. Peldēšanā Elzas Bo­jāres kontā divas 4. vietas, viena 5. vieta un viena 6. vieta., bet Katei Šķiparei – divas 5. vietas un viena 6. vieta. 4X100 m kombinētajā stafetē Jēkabpils kvartets ierindojās 4. vietā un 4x100 m brīvā stila stafetē – 5. vietā. Stafešu peldējumā startēja arī Zane Soroka un Diāna Apsīte. Trenere – Jolanta Grugule.
   Līdz pjedestālam pavisam nedaudz pietrūka basketbolistiem, kas 28 komandu konkurencē izcīnīja 7. vietu. Komandā spēlēja Markuss Orlovs, Krišjānis Kangro, Dāvis Bērziņš un Roberts Čakšs. Treneris – Juris Bobrovs.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru