Pašvaldības galvenajai prioritātei jābūt bērniem
AIJA VALDMANE

4. martā dienas otrajā pusē Vīpes pamatskolā notika vecāku tikšanās ar Krustpils novada paš­valdības pārstāvjiem. Tās iniciatore bija skolas ve­cāku padome ar tās pārstāvi Aiju Ozoliņu. 
   Tikšanās reizē klāt bija skolas direktore Valda Kal­niņa, Vīpes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Šeinova, no­vada do­mes deputāts Juris Puriš­kevičs, domes priekšsēdē­tājs Kārlis Pa­bērzs, vietnieks Gundars Kalve, izpilddirektors Raivis Ragainis un sabiedrisko attiecību speciāliste Liāna Pudule – Indāne.
Sūnu, Vīpes un Mežāres pamatskolas direktore Val­da Kalniņa BD apstiprināja, ka šāda sapulce patiešām ir no­tikusi, un tā bijusi skolēnu ve­cāku iecere ar vēlmi uzzināt, kādas tad būs izglītības iestādes turpmākās perspektīvas. Tikšanās izvērtās kā at­klāta saruna par dažādām problēmām, izvērtējot vairākus skolas pastāvēšanas un attīstības modeļus. Klāt bi­juši arī skolotāji, bet vecāki piedalījušies gandrīz visi. 
    Sapulces iniciatore, vecāku padomes priekšsēdētāja  Aija Ozoliņa BD pastāstīja,  ka nevar nerēķināties ar to, ka klīst runas par Vīpes pa­matskolas apšaubāmajām nā­kotnes iespējām, ka paš­valdībā risinājusies dažāda  vie­dokļu apmaiņa, rēķināšana un modeļu izstrāde at­tiecībā uz novada skolām, taču izglītības iestādē par to ne­kas nav zināms. Tādēļ, lai ie­viestu skaidrību, deputāti ti­ka aicināti uz tikšanos ar ve­cākiem. Pašvaldības pārstāvji atbildējuši, ka viņiem pašiem nekas nav skaidrs, kas turpmāk notiks, «taču mums, vecākiem, nepieciešams ilgtermiņa risinājums, mums jau šodien jāzina,  kādas būs perspektīvas, lai zinātu, kā no­drošināt savu bērnu turp­māko izglītošanos». A. Ozo­liņa pastāstīja, ka bijusi runa arī par pirms­skolas iestādes darba laika sakārtošanu un attiecīgu atalgojumu darbiniecēm.
    — No pašvaldības darbiniekiem sapratām, ka arī viņiem lielākoties  nekas nav zināms, taču mēs, vecāki, apzināmies, ka, lauki un lauku skolas ir atstātas ab­solūtā novārtā, un Rīgai mēs lielākoties šķietam kā dinozaurs, ar kuru viņi nesaprot, ko iesākt. Taču kā mans, tā pārējo vecāku skatījums ir tāds, ka ikvienas pašvaldības galvenajai prioritātei jā­būt bērniem un izglītībai, jo pretējā gadījumā arī  pašvaldības nepastāvēs, ja nebūs jau­nās paaudzes. Tik daudz gan viņi mums solīja, ka vismaz gadu izglītības iestādei neesot par ko uztraukties. Tālākais atkarīgs no reformām. Šajā sarunā noskaidrojām, ka, iespējams, tiks sakārtots bērnudārza darbalaiks, taču pārējais ir ne­skaidrs. Bet katrs vecāks taču vēlas kaut kādu skaidrību, jo pretējā gadījumā viņš savu bērnu ved uz Jēkabpili, īpaši, ja strādā pil­sētā! Šo­gad skola varbūt būs, bet nā­kamgad varbūt ne­būs.... Tā ir liela neskaidrība! Bet mēs esam daļa vecāku, kuru bērni diezgan daudzi ap­meklē Vīpes skolu! 
    Man tajā izglītojas trīs, citiem ve­cākiem — pa četriem un pieciem bērniem. Mēs esam ieinteresēti šīs skolas pastāvēšanā! Dzirdē­jām atbildi, ka pašvaldībai neesot naudas, ka domās, skatīsies, ko darīt. Bet Vīpes pagasta pārvalde arī viena neko daudz nevar. Pārvald­niece Ineta Šeinova mums ļoti daudz nāk pretī, skolas bērni tiek izvadāti ar autobusu. Citreiz  I. Šeinova pati atbrauc pa­kaļ ar dienesta automobili. Vai es kādam citam pašvaldības vadītājam varētu piezvanīt un palūgt, lai atbrauc ma­nam bērnam pakaļ?
   Tā nav, ka mūsu skolā maz bērnu. Kopā ar pirms­skolas vecuma audzēkņiem ir apmēram 60. 2012. gadā desmit bērni nā­ca klāt, — stāstīja A. Ozo­liņa.
Sarunā ar izpilddirektoru Raivi Ragaini, kurš bija to no­vada domes pārstāvju  vidū, kuri ieradās  uz vecāku sapulci Vīpes pamatskolā,  BD noskaidroja, ka viņi to­mēr vecākiem īstu, konkrētu atbildi nevarēja sniegt, jo nav taču zināms, kādu turpmāko izglītības attīstības modeli piedāvās valsts. Nav zināmi kritēriji, nav zināma naudas plūsma. Nav skaidrs, kāda būs jaunajam pedagogu atalgojuma modelim at­vēlētā summa. Tas būs zi­nāms tikai maijā. 
   — Skolas un bērni ir ļoti jūtīgs jautājums, — piekrita R. Ragainis. — Taču ar 1. septembri Vīpes pamatskola savas   durvis  vērs  jauna­jam mācību gadam. Palika iespaids, ka vecāki mazliet nomierinājās, jo mēs jau centāmies visu skaidrot ob­jektīvi un mēģinājām ie­zīmēt iespējamos variantus. Pašvaldībai pašai trūkst informācijas. Mēs jau skolām neesam nekādi ienaidnieki, bet gan sadarbības partneri. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

  1. mans ta doma
    mans ta doma
    pirms 9 gadiem

    puf-puf-puf - tapat puta un elsa pasvaldiba ari Variesos, runajot par Liepeni. vel rudeni Paberzs mierinaja laudis, ka skolas slegsana ir tikai tantinu plapas, bet pavasari jau atklati pazinoja par skolas slegsanu. ta ka vipiesi esiet acigi!

    Atbildēt
  2. No Salas nov
    No Salas nov
    pirms 9 gadiem

    A mūsu madāma nestenēja, nepūta un neelsa. Paņēma kuvaldu un aizklapēja skolu mēnesi pirms 2009.gada 1.septembra. Atstāja bērnus likteņa varā. Skolas autobusu neiedeva, bāreņus uz Birziem aizfurnīja un tagad jau problēmu pilna pa...ļa. Skolas ēka iet bojā, Tiesībsargs atklājis pārkāpumus, vecāki nikni ka pūķi, bērni ar skolas autobusu brauc uz Seci. Puse bērnu no Biržiem aizsūtīti uz palīgskolām (arī maju bērni). Nu vairāk jau nav kur, bet viņa vēl ir pilna enerģijas darīt riebeklības

    Atbildēt
  3. ???
    ???
    pirms 9 gadiem

    Rasma, atkal tu?

    Atbildēt
  4. !!!
    !!!
    pirms 9 gadiem

    Irēna, tu?

  5. Es
    Es
    pirms 9 gadiem

    Smuka skola...

    Atbildēt
  6. Rota
    Rota
    pirms 9 gadiem

    Va vellos, cik labs izteiciens: galvenajai prioritātei j ā b ū t bērniem. Vēlējuma izteiksmē. Vai ir pašvaldība, kur šis izteiciens darbojas tagadnes formā? Aija, varētu papētīt?

    Atbildēt

Pievienot komentāru