Pašvaldības policija varēs pārvietot ilgstoši vai neatļautā vietā atstātas automašīnas
INESE ZONE

Jēkabpils domes sēdē pieņemts lēmums, ar kuru veikti grozījumi ar 2015. gada 22. oktobra domes lēmumā «Par Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas izveidošanu un nolikuma apstiprināšanu», papildinot pašvaldības policijas nolikumu. 
      Turpmāk pašvaldības policijas darbiniekiem atbilstoši šim lēmumam un Ministru kabineta noteikumu prasībām būs tiesības pieņemt lēmumu par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa. Tāpat viņi varēs rakstīt un parakstīt protokolu par transport­līdzekļa piespiedu pārvietošanu uz speciālu stāvvietu, pieņemt lēmumu par piespiedu pārvietošanu uz speciālu stāvvietu, kā arī rakstīt un parakstīt protokolu par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu uz citu stāvēšanai atļautu  vietu. Paš­valdības policijas darbinieki varēs sagatavot un parakstīt brīdinājuma uzlīmi par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa un sagatavot un parakstīt atbilstošu brīdinājumu. Viņi arī varēs  pieņemt lēmumu par  ļoti ilgstoši atstātu bū­tībā nelietojamu transportlīdzekļu pārvietošanu un tā piespiedu pārvietošanu uz speciālu stāvvietu vai sagatavot un parakstīt  atbilstošu brīdinājuma uzlīmi vai brīdinājumu, kā arī sagatavot un parakstīt protokolu par atmesta nolietota transportlīdzekļa nodošanu ap­strādes uzņēmumam.
    Grozījumi pieņemti, lai dotu pašvaldības policijai iespēju atbrīvot ielas no autotransporta, ja tāds, neskatoties uz brīdinājumiem, tur būtu novietots 4. maijā Bruņoto spēku parādes laikā, kā arī citos gadījumos, kad ielas nepieciešams atbrīvot oficiālo valsts vizīšu vai citu pasākumu nodrošināšanai, vai no ielām, kur paredzēts veikt ceļu būvniecības vai remonta darbus. Tāpat grozījumu mērķis ir dot policistiem iespēju pārvietot un nodot utilizācijai īpašnieku pamestus transporta līdzekļus, kas nereti pat gadiem stāv novietoti pilsētas teritorijā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Juris
    Juris
    pirms 1 gada

    Ar šo var sākt, bet iedzīvotājiem no ceļu satiksmes drošības viedokļa svarīgāk būtu, ja pašvaldības policija regulāri skatītos uz Jēkabpils galvenajām ielām, kā piemēram, Rīgas ielā, Brīvības ielā, Jaunajā ielā un citās lielajās ielās būtu pēc visiem CSDD noteikumiem korekti novietoti visi transportlīdzekļi. Ir pieredzēti gadījumi, kad transportlīdzeklis tiek novietots ceļa labajā pusē pirms gājēju pārejas, kas ierobežo redzēt gājēju pāreju, īpaši bieži tas notiek pie mūzikas skolas Brīvības ielā. Cilvēki ir jādisciplinē ar administratīvo naudu sodiem, lai padomā kur liek savus transportlīdzekļus.

    Atbildēt

Pievienot komentāru