Pašvaldības uzņēmumi darbu turpinās attālināti, kursēs tikai 3., 5. un 8. autobuss
INESE ZONE

13. martā preses konferencē Jēkabpils domes un pašvaldības kapitālsabiedrību vadība informēja par uzņēmumu darbību koronavīrusa izplatības dēļ valstī izsludinātājā ārkārtas situācijā. Savukārt 15. martā papildu informācija tika sniegta pēc valdības lēmuma daļēji slēgt robežas un, lai būtiski ierobežotu iedzīvotāju kustību, pārtraukt pārrobežu pasažieru pārvadājumus pa sauszemi un gaisu, kā arī aizliegt organizētus publiskus pasākumus, bet neorganizētas pulcēšanās dalībnieku skaitu ierobežot līdz 50. Valsts policijai sadarbībā ar policiju jāuzrauga vietas, kur varētu pulcēties cilvēki.
Domes priekšsēdētājs Aivars Kraps minēja, ka tā ir jauna situācija, un pašvaldība procesā mācās, kā labāk rīkoties.
Jēkabpils autobusu parka valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis informēja, ka 20. marta līdz 14. aprīlim Jēkabpils pilsētas skolēnu pilsētas sabiedriskā transporta bezmaksas braukšanas apliecības skolēniem nebūs izmantojamas. Ja bērni vēlēsies braukt ar autobusu, būs jāpērk 50 centu biļete. Tas nolemts, lai samazinātu bērnu pārvietošanos ar sabiedrisko transportu un uzturēšanos sabiedriskās vietās. Ka zināms, izvairīšanās no šādām vietām ir labākā "Covid - 19" profilakse. Lai pasargātu uzņēmuma darbiniekus, netiks veikta braukšanas apliecību nomaiņa. Tāpat autobusu parks aicina visus interesējošos jautājumus ar uzņēmumu risināt elektroniski vai pa tālruni, jo darbinieki strādās attālināti. 15. marta preses konferencē J. Ščerbickis jau ziņoja, ka ar 17. martu līdz 14. aprīlim Jēkabpilī kursēs tikai 3., 5. un 8. maršruta autobusi, bet 1., 2. un 7. maršruta autobusu kursēšanu pārtrauks. 5. un 8. maršruta autobusi brauks pēc svētdienas grafika. SIA „Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Guntars Leitāns sacīja, ka uzņēmums strādās ierastajā režīmā un atkritumus izvedīs atbilstoši grafikam. Tāpat arī sētnieki kops savas teritorijas. Taču uzņēmuma darbinieki arī strādās attālināti un klātienē birojā klientus neapkalpos. Tāpēc jautājumus par atkritumu izvešanas grafiku maiņu, maksājumiem vai citus klienti tiek aicināti risināt, sazinoties elektroniski vai pa tālruni. SIA  „JK Namu pārvalde” valdes priekšsēdētājs Ainars Vasilis informē, ka klienti tiks apkalpoti tikai attālināti – pa tālruni vai sazinoties elektroniski. 
-Aicinu iedzīvotājus izturēties ar sapratni, arī daudzdzīvokļu mājās mazāk kontaktēties ar kaimiņiem. Namu pārvalde šajā laikā veiks tikai neatliekamos darbus, strādās avārijas dienests. Savu darbu veiks arī sētnieki, bet visi citi celtniecības darbi tiks apturēti vismaz uz mēnesi, –  sacīja Ainars Vasilis. SIA „Pils rajona namu pārvalde” valdes loceklis Mārtiņš Gluhs pastāstīja, ka arī ierobežos klientu pieņemšanu, slēgs biroju un kase nedarbosies, saziņa iespējama tikai elektroniski un pa tālruni. Darbu turpinās sētnieki un avārijas brigāde, un iedzīvotājiem tiks nodrošināti līdzšinējie pakalpojumi. 
SIA „Jēkabpils siltums” valdes loceklis Oļegs Dubiņecs skaidroja, ka uzņēmumā darbs saistībā ar siltumpiegādi notiks bez izmaiņām, un arī uzsvēra, ka biroja darbinieki strādās attālināti, sazinoties ar klientiem elektroniski vai pa tālruni. SIA „Vidussdaugavas SPAAO” atkritumu poligona «Dziļā vāda» valdes loceklis Jānis Bisenieks skaidroja, ka poligona darbs turpināsies parastā kārtībā, tikai vairs nenotiks tieša saziņa ar klientiem. 
SIA „Jēkabpils ūdens” valdes loceklis Mihails Aleksejevs informēja, ka uzņēmuma darbinieki ir instruēti. kā rīkoties jaunajā situācijā un nodrošināti ar aizsardzības līdzekļiem. Klienti birojā netiks apkalpoti, arī kase nedarbosies. Saziņa tikai elektroniska vai pa tālruni. Savukārt skaitītāju nomaiņai esot izstrādāts algoritms, atbilstoši kuram uzņēmuma darbinieki telefoniski sazināsies ar dzīvokļa saimnieku, kur jānomaina skaitītājs un prasīs apliecinājumu, ka cilvēki nav bijuši "Covid - 19" skartajās valstīs, nav bijuši kontaktā ar tur bijušiem vai inficētiem cilvēkiem. Ja šāds apliecinājums tiks saņemts un cilvēks piekritīs, ka dzīvoklī ierodas meistars, darbinieks dosies turp nomainīt skaitītāju. Darbinieki šādos gadījumos būs aprīkoti ar sejas maskām un cimdiem. 
SIA „Jēkabpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis Renārs Putniņš 13. martā informēja, ka slimnīcā izsludināta karantīna, un lai nodrošinātu tās ievērošanu nodaļu durvis ir slēgtas. Uz divām nedēļām atceltas plānveida operācijas, kuru atlikšana neapdraud pacientu veselību. Tāpat atcelti arī invazīvi plānveida izmeklējumi, ja vien tie nav nepieciešami pacientiem nekavējoties. Poliklīnikā pacientu plūsma ierobežota, nosakot, ka uz ārsta vizīti jāpiesakās elektroniski. Tāpat ar ģimenes ārstiem veiktas pārrunas par pacientu plūsmas ierobežošanu, iesakot zāles hroniskiem pacientiem izrakstīt attālināti, kontaktējoties pa tālruni. Ārsti arī lūgti saskarsmē ar pacientiem iztaujāt viņus, vai viņiem nav bijusi saskarsme ar personām, kas bijušas "Covid - 19" skartajās zonās vai ar inficētām personām vai paši nav tur bijuši. Ja pacientam ir simptomi, kas var būt saistībā ar koronavīrusu, jāzvana uz 113, pacients jāizolē un jāveic analīzes. 
15. marta prese konferencē slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova informēja, ka slimnīcā un poliklīnikā notiek pacientu pieņemšana, bet no 16. vai 17. marta tiks uzsākta attālināta temperatūras mērīšana pacientiem. Pašlaik tiekot organizēts iepirkums, lai iegādātos šīs ierīces. Pacientus viņa aicina ņemt vērā, ka atbilstoši pierakstam nākot uz poliklīniku, viņiem jābūt pārliecinātiem, ka viņi pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārpusi Latvijas un viņiem nav augšējo elpceļu slimību simptomi. M. Meļnikova iesaka pacientiem jau mājās izmērīt temperatūru, un, ja tā ir paaugstināta, tad palikt mājās un nedoties uz poliklīniku. Tāpat pacienti ir aicināti nākt tieši uz savu apmeklējuma laiku, nevis krietni iepriekš, lai mazinātu personu skaitu, kas vienlaikus atrodas telpās. Pie poliklīnikas ieejas cilvēkiem attālināti mērīs temperatūru, un ja tā būs normas robežas, varēs izmantot medicīnas pakalpojumus uz kurtu pacients ir pierakstījies. M. Meļņikova sacīja, ka atbilstoši jaunajam valsts mēroga hospitalizācijas plānam uz Jēkabpils slimnīcu netiks vesti pacienti, kuriem konstatēts "Covid - 19". Šos pacientus vedīs uz Infektoloģijas centru, un, ja būs nepieciešams, uz citam reģionālajam slimnīcām. Taču atbilstoši jaunajam hospitalizācijas plānam Rīgas universitātes slimnīcās neuzņems piecas pacientu grupas: onkoloģiskos pacientus, kam nav nepieciešama akūta ārstēšana, hroniski slimos, pacientus no sociālajiem dienestiem un ar jau zināmu spondilozi ar radikulopātiju vai bronhiālās astmas vai HOPS saasinājumiem. Šos slimniekus nogādās uz citām dažāda līmeņa ārstniecības iestādēm, arī uz Jēkabpils reģionālo slimnīcu. Tas nozīmē, ka izveidojoties šādai situācijai situācija, tas var palielināt pacientu plūsmu mūsu slimnīcas stacionārā. M. Meļņikova uzsvēra karantīnas ierobežojumus slimnīcā, kas liedz jebkuru personu apmeklējumus pie slimniekiem nodaļās. Nodaļas ir slēgtas, pie tām ir zvana poga saziņai ar personālu, īpašos gadījumos Dzemdību palīdzība tikšot nodrošināta bez izmaiņām. Taču, ja grūtniece pēdējo 14 dienu laikā ir bijusi ārpus Latvijas un ir kādi simptomi, viņai jāsazvanās ar dežūrginekologu – tālruņa numurs ir norādīs slimnīcas mājaslapā.
Jēkabpils pašvaldība arī informē, ka tā no 13. marta līdz 14. aprīlim atceļ un aizliedz jebkādus publiskos pasākumus, neatkarīgi no tā, cik liels dalībnieku un apmeklētāju skaits šajos pasākumos plānots. Nenotiks filmu seansi, koncerti, teātra izrādes, semināri, sporta sacensības un jebkādi citi publiskie pasākumi, kurus organizē pašvaldība un tās iestādes un struktūrvienības. Jēkabpils Kultūras pārvalde informē, ka ieplānotie pasākumi, izrādes un koncerti iespēju robežās tiks pārcelti uz vēlāku laiku, bet par naudas atdošanu par iegādātajām biļetēm iedzīvotājiem lūgums interesēties, sākot no 15. aprīļa. A. Kraps pastāstīja, ka ir bijusi saziņa ar Jēkabpils draudžu vadību un vienojušies, ka dievkalpojumi līdz 14. aprīlim nenotiks.
Skolas līdz 14. aprīlim būs slēgtas, mācības skolēniem pēc pavasara brīvlaika tiks organizētas attālināti. Savukārt bērnudārzi darbu turpina. Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis 15. martā informēja, ka bērnudārzos darbosies dežūrgrupas, tiem bērniem, kuru vecākiem tiešām nav nekādu iespēju organizēt viņu pieskatīšanu. Taču tiks nopietni strādāts ar vecākiem, lai nav tā, ka bērnu uz dārziņu ved tikai tāpēc, ka nevēlas tos pa dienu pieskatīt mājās. Bērnudārzos uz šo laiku samazinās darbiniek skaitu un kapacitāti. Pirmsskolas izglītības iestādes drīkst apmeklēt tad, ja vecāki ar savu parakstu apliecina, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši "Covid - 19" skartās valstis vai teritorijas, nav bijuši kontaktā ar "Covid - 19" saslimušajiem vai kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.
G. Gogulis sacīja, ka lielākā daļa pašvaldības darbinieku strādājot attālināti. Taču viņš gribot uzsvērt, ka attālinātā darba veicējam darba laikā jābūt adresē, kuru viņš ir norādījis kā savu darbavietu. Ja persona to neievēros, bet darba laika atradīsies, piemēram, veikalā vai kur citur, tas tiks uztverts kā pārkāpums un atbilstoši sodīts. 
Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Rolands Bērziņš skaidro, ka policija darbu turpina pilnā apmērā, taču iecirkņu inspektoriem un inspektoriem nebūs noteikti pieņemšanas laiki. Iedzīvotāji aicināti par gadījumiem, kad apdraudēta viņu manta, sazināties ar policiju attālināti – rakstīt iesniegumus elektroniski vai zvanīt pa tālruni. Savukārt izsaukums adresēt, ja ir apdraudēta viņu dzīvība vai drošība. R. Bērziņš stāstīja, ka policija sekos līdzi pulcēšanās vietu – konkrēti pilsētas naktsklubu darbībai, ko īpašnieki gan esot ierobežojuši. A. Kraps minēja, ka valsts un pašvaldības policijai uzdots sekot tam, lai skolēni nepulcētos lielveikalos, jo 13. martā novērots, ka tur uzturas daudz skolēnu. Vecāki tiekot aicināti sekot līdzi savu bērnu gaitām. 
 Jēkabpils Sociālā dienesta Dienas aprūpes centrs Jaunajā ielā tiks slēgts, taču Ģimenes atbalsta centrs Rīgas ielā darbu turpinās. Klientiem, kuriem palīdzību nevar sniegt tuvinieki, Sociālā dienesta aprūpe mājās tiks nodrošināta pastiprinātas piesardzības režīmā. Arī Jēkabpils bāriņtiesa darbu turpinās. Domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola uzsver, ka situācijā, kad bērni neapmeklē skolu, var saasināties dažādas situācijas, tāpēc valsts un pašvaldības policija un bāriņtiesa pastiprināti uzraudzīs bērnu tiesību ievērošanu. 
 
Aktuālajai informācijai pašvaldība aicina sekot mājaslapā www.jekabpils.lv, kā arī pašvaldības oficiālajos sociālo tīklu kontos. Iedzīvotāji ar pašvaldību var sazināties, zvanot: 652 36 777; 652 07 304, 80 205 008 (bezmaksas informatīvais tālrunis). Var arī sūtīt ziņu uz pašvaldības Whatsapp numuru: 20 002 942.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru