Pavasarī sākšot darboties Jēkabpils dzīvnieku kapsēta
INESE ZONE

      Jēkabpilieši jau gadiem ir aktualizējuši jautājumu par to, ka pilsētā nepieciešama dzīvnieku kapsēta. Pašvaldība to arī ņēmusi vērā, un jaunajā kapu teritorijā, kas jau tiek ierīkota blakus esošajiem pilsētas kapiem, būs nodalīta zona mājdzīvnieku apbedīšanai.
    Taču ļoti daudzi jau sen četrkājaino draugu uztver kā ģimenes locekli un nepieļauj domu par nodošanu kremēšanai kā dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu (normatīvo aktu traktējums), bet vēlas to apbedīt un iezīmēt piemiņas vietu. Cilvēki izvēlējušies variantu apbedīt dzīvnieku piepilsētas mežā un tur ierīkot kapavietu – ir krusti, kāds piemineklis vai citādi iezīmētas vietas. Tā darot, daudzi pat neapjauš, ka pārkāpj likumu un veic sodāmu darbību. Turklāt daudzi piepilsētas meži ir privāti, un saimnieki par tādām aktivitātēm gan nav priecīgi. Viņus šokē ne tik daudz pati apbedīšana, cik tas, ka cilvēki kapus iezīmē ar krustiem pieminekļiem, nes puķes un sveces. Un acīmredzot nemaz ne­aizdomājas par meža piederību un to cilvēku izjūtām, kuri pēkšņi uzduras šādai kapsētai. Latvijā ir maz reģistrētu dzīvnieku kapsētu – tikai dažas. Zināmākā ir privātā kapsēta Babītes novadā «Citi medību lauki». Tāpēc prakse apbedīt mežos vēršas plašumā.
   Nesen arī kāda Ābeļu pagasta iedzīvotāja sociālajos tīklos pauda pārsteigumu par netālu no savas mā­jas kaimiņam piederošajā mežā atklāto skatu.
 
 
Pilns teksts – 10. janvāra "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 10. janvāra numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 
 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Jurka
  Jurka
  pirms 4 mēnešiem

  Galvenais būs nesajaukt kurā kapu nodalījumā kurš ir apglabājams.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 4 mēnešiem

  Pašvaldībs policij uzpases.

Pievienot komentāru