Pēdējās makšķerēšanas sacensības – Marinzejas ezerā
Juris Šteinbergs

Kamēr Kurzemes makšķernieki ar garajām pīckām jau stāv upju krastos un ķer vimbas, mūspusē šosezon vēl norit pēdējās zemledus makšķerēšanas sacensības.  
     Tradicionāli Jēkabpils apkārtnē pēdējie mači notiek martā uz Marinzejas ezera ledus. Neskatoties uz uznākušo siltumu un ledu bojājošo lietu, tas  izrādījās gana drošs, lai sacensības notiktu. 
    Sacensību  organizators Pēteris Gravāns BD pastāstīja, ka trijās grupās sacentās 23 makšķernieki. Vīriešu konkurencē ar 2,035 kg smagu lomu uzvarēja Jurģis Tur­kopolis, kas šo ezeru pazīst labāk kā savu kabatu.  Otrajā vietā ierindojās Ingars Ūdris (1,913 kg), bet  trešais bija Ivars Bogotais (1,835 kg). 
      Uzvarētājs Jurģis Tur­ko­po­lis pastāstīja, ka zivis ķērušās vāji un nācies skraidīt no viena āliņģa pie otra. Ja uzreiz nav sekojusi cope, skrējis pie nākamā. Tā arī bijusi panākumu atslēga. 
     Dāmām lomi bija pieticīgāki. Lai izcīnītu pirmo vietu, Ļubovai Pavlovai pietika ar  0,482 kg, savukārt ot­rajā vietā – Kristīne Mu­tore (0,342 kg), bet trešajā – Aļona Pavlova  (0,176 kg). 
    Starp jauniešiem veiksmīgākais un meistarīgākais bija  Guntis Bogotais (0,402 kg), tālākajās vietās atstājot   Agri Vojevodski  (0,246 kg), un Lauru Buševicu (0,021 kg). 
     Speciālbalvu par lielāko noķerto asari saņēma An­dris Turkins. Viņa strīpainis gan bija tikai 31 gramu smags. Kopumā 23  makšķernieki spēja no Marin­zejas ezera dzīlēm izvilināt 15,501 kg zivju.
 
Lāsmas Turkopoles foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru