Pensionāru apvienība projekta laikā pēta domes ēkas vēsturi
Jānis Apīnis

Jēkabpils Pensionāru apvienība aizvadītajā gadā īstenoja pašvaldības atbalstītu projektu «Jēkabpils pilsētas domes ēkas likteņstāsti». Tā pieteikums bija iesniegts pašvaldības izsludinātajā nevalstisko organizāciju  projektu konkursā, un pēc izvērtējuma tika saņemts arī finansiālais  atbalsts. 
     Tā kā šai ēkai ir jubilejas gads (kopš tās uzcelšanas un tās garajā mūžā te atradušās dažādas iestādes), projekta mērķis bija izzināt ēkas funkcijas un iztaujāt cilvēkus, kuri tajā strādājuši 20. gadsimta 60.–90. ga­dos, fiksēt atmiņu stāstījumus, veikt pētījumus arhīvos, apzināt un apkopot fotogrāfijas un dokumentus par šo laika posmu. Kā stāsta projekta vadītāja Velga Novika, šajā laika periodā ēku iznomāja gan Jēkabpils 2. vidusskola, gan Jēkabpils 1. vidusskola, gan Jēkabpils slimnīca. Pensionāru apvienības veikums organiski iekļaujas Jēkabpils Kultūras pārvaldes iecerētajās aktivitātēs saistībā ar domes ēkas jubileju. Tās paredzētas februāra otrajā pusē.
      17. janvārī notika pa­veiktā darba prezentācijas pasākums – tikšanās ar cilvēkiem, kuri tajā laikā strādāja kādā no minētajām iestādēm. Uz to bija ieradušies pensionētie mediķi, kuri savulaik strādāja slimnīcā Brīvības ielā 120. Jēkabpils slimnīca šajā ēkā atradās līdz 1993. gadam – terapijas nodaļa te darbojās 25 gadus, ginekoloģijas – 8 gadus. – Diemžēl liela daļa tā laika darbinieku šodien uz mums jau raugās no mā­koņa maliņas, bet daudziem veselības stāvoklis neatļauj atstāt mītnes vietu, – pasākuma atklāšanā teica Velga Novika. Uz tikšanos bija ieradusies daktere Baiba Kalderovska (tagad Paije), daktere Mirdza Brikmane, medicīnas māsiņas Anna Bērziņa, Violeta Viciņa, Valentīna Bobrova (tagad Bebre), Egita Kazarjane, ātrās palīdzības feldšere Vija Turkupole.
     Velga Novika stāstīja, ka par slimnīcas darba vienu vēstures posmu esot informējuši arī tagadējo slimnīcas vadību, kas par to izrādīja interesi. Iespēju satikt me­dicīnas darba veterānus bija ieradusies tagadējā Jēkabpils slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova un valdes loceklis Renārs Putniņš. Viņi arī uzrunāja klātesošos, uzsverot viņu ieguldījumu. Pensi­onētie mediķi no slimnīcas vadības saņēma pateicības rakstus par ilggadēju ieguldījumu un ziedus. 
Pasākumā piedalījās arī kultūras pārvaldes direktore Inta Ūbele, kura pateicās Pen­sionāru apvienībai un projekta dalībniekiem par pa-veikto kopīgu mērķu realizēšanā, pētot pilsētas vēsturi, kā arī sīkāk pastāstīja par kultūras pārvaldes iecerēm saistībā ar domes ēkas jubileju.
    Tikšanās tālākajā daļā klātesošie atcerējās aizgājušo darba gadu notikumus un kolēģus, ar kuriem kopā strādāts, apskatīja savāktās fotogrāfijas, kuras saglabātas no tiem tālajiem laikiem, pārrunāja šodienas aktualitātes. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. traļi vaļi
  traļi vaļi
  pirms 8 mēnešiem

  Labāk būtu veikuši izpēti par partijām, lai vēlēšanās nebūtu kārtējais abloms. Tomēr pensionāri , tas ir spēks, ja to izmanto pareiziem mērķiem.

  Atbildēt
 2. punkts
  punkts
  pirms 7 mēnešiem

  Neaizmirsti, ka pensionāri ir valdošā šķira, kā teiks tā būs.

Pievienot komentāru