«Personības manā dzīves ceļā»
Sagatavoja J. Apīnis

Šonedēļ Jēkabpils tautas nama Baltajā zālē ir atklāta fotomākslinieka un fotovēsturnieka Pētera Korsaka fotoizstāde «Personības manā dzīves ceļā». 
      Izstādes anotācijā uz­svērts, ka Pēteris Korsaks (1937) ir lielākā autoritāte Latvijas fotogrāfijas vēsturē. Pēteris Korsaks sava darba mūža 40 gadus veltījis latviešu fotogrāfijas vēstures izpētei, turpinot to darīt arī šobrīd. Viņš ir viens no Latvijas Fotogrāfijas muzeja izveidotājiem, autors muzeja pastāvīgajai ekspozīcijai «Fotogrāfijas attīstība Latvijā. 1839.–1940». Ar savu darbību fotomākslā un fotogrāfijas vēstures pētniecībā atstājis izcilas un paliekošas Latvijas kultūrvēstures liecības. Viņš bijis iniciators un līdzautors līdz šim vienīgajai Latvijas fotovēsturei veltītajai grāmatai «Latvijas fotomāksla. Vēsture un mūsdienas» (1985). No aizmirstības izcēlis fotogrāfu Mārtiņu Bucleru un atdevis viņam pienākošos vietu kā latviešu fotogrāfijas pamatlicējam. Fotomākslinieka jubilejas fotoizstāde ir veltījums saviem laikabiedriem, ar kuriem ir bijusi kāda sadarbība vai vienreizēja un neaizmirstama tikšanās. Tie ir dokumentāli stāsti par cilvēkiem, kas ar savu radošo darbu ir labi pazīstami Lat­vijā un aiz tās robežām – Andrejs Eglītis, Jānis Stra­diņš, Gunārs Birkerts, Broņislava Martuževa, Vaira Vīķe-Freiberga, Indulis Ran­ka, Lidija Lasmane-Doroņina un vēl daudzi citi Latvijas kultūrā pazīstami cilvēki.  Šobrīd autors pievērsies tēmai par represijās cietušajiem fotogrāfiem un kara reportieriem.
     Tikšanās laikā apmeklētāji, starp kuriem bija daudzi vietējie fotogrāfi, varēja ielūkoties arī par pašu fotomākslinieku un viņa dzimtu veidotās filmas «Jel balsi paceliet, kas palikuši dzīvi» kadros un Pētera Korsaka grāmatas «Latviešu fotogrāfi – kara liecinieki» lappusēs. 
     Izstāde Jēkabpils tautas nama Baltajā zālē skatāma līdz 29. februārim. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru