Pieci vērtīgi ieteikumi bērna sagatavošanai skolas gaitām
Apmaksāts raksts

Vasaras beigās bērni un vecāki uzsāk aktīvu gatavošanos jaunā mācību gada sākumam, tāpēc augusts tiek asociēts ar finansiāliem izdevumiem. Salīdzināšanas portāls Gudriem.lv veica aptauju par iedzīvotāju tēriņiem augusta beigās, kurā noskaidrojās lielāko izdevumu virziens. Bērna gatavošanā skolai visvairāk naudas tiek tērēts sporta tērpa un apavu, skolas somas, kā arī kancelejas preču iegādei. 55,8 % atzīst šos tēriņus par pieņemamiem, bet tomēr pietiekami ievērojamiem, lai radītu īslaicīgas finansiālas problēmas. Kā rīkoties, lai šāda tipa izdevumi neradītu naudas grūtības?
    Skolēni ik gadu var saņemt valsts gādātas bezmaksas mācību grāmatas un burtnīcas, tomēr daļa mācību piederumu un apģērbs skolai ir jāiegādājas ģimenē. 31,7 % aptaujas respondentu norāda, ka mācību gada gaidās plāno iztērēt no 100 līdz 200 eiro lielu naudas summu. 25, 7 % jeb viena ceturtā daļa aptaujas dalībnieku atzīmē iekļaušanos 50 līdz 100 eiro robežās. Vēl mazāku summu (līdz 50 eiro) plāno iztērēt 10 % aptaujāto, bet 15, 5 % respondentu domā, ka izdevumi pārsniegs 200 eiro.
    Vislielākos tēriņus aptaujas dalībnieki saredz skolas ikdienas un sporta apģērba un apavu iegādē. 38,2 % ikdienas apģērbam paredz iztērēt no 50 līdz 100 eiro. Tikpat lielu naudas summu 35,7 % aptaujāto plāno tērēt sporta stundām nepieciešamajam. Šādu summu 22 % respondentu ir gatavi atdot par jaunu skolas somu, bet vairāk nekā puse aptaujāto (55,2 %) skolas somai paredzējuši summu līdz 50 eiro.
    Kā samazināt šos izdevumus?
 
1. Pārskatiet esošo
Ļoti vērtīga var izrādīties iepriekšējo mācību gadu piederumu revīzija, jo mājās var uziet dažādas neizmantotas kancelejas preces – krāsu zīmuļi, blociņi, krītiņi, penāļi, krāsas – kuras tādējādi nenāksies iegādāties. Skolai noderīgas lietas var būt saglabājušās arī jūsu draugiem un paziņām, tādēļ nekautrējieties pavaicāt! 
 
2. Sāciet gatavoties laicīgi
Mācību gada sākuma atlaides ne vienmēr ir tik pieejamas un veikalu piedāvājums tik izdevīgs, kā visas vasaras garumā licies. Tādēļ bērna skolas gaitu sākšanai jāsāk gatavoties jau daudz agrāk. Budžeta vienmērīga sadalīšana pozitīvi ietekmēs jūsu finansiālo situāciju, tuvojoties 1. septembrim. Došanās skolas gaitās ir ieplānota jau ilgu laiku iepriekš, tādēļ ir iespējams neatlikt iepirkšanos uz pēdējo brīdī.
Der atcerēties, ka pirmajā septembra nedēļā bērns neizmantos preces, kas paredzētas visam mācību gadam. Var iegādāties tikai pašu nepieciešamāko un uzreiz izmantojamo, kā skolas somu, dienasgrāmatu, nelielu skaitu burtnīcu, skolas apģērbu, taču citas papildlietas iegādāties vēlāk un pakāpeniski. Piedevām septembra vidū skolas preču atlaides ir daudz ievērojamākas nekā augusta beigās.
 
3. Apskatiet vairāku veikalu piedāvājumu
Veiciet izpēti starp vairākiem veikaliem, lai noskaidrotu, kurā no visiem mācību piederumi ir nopērkami vislētāk. Piemēram, grāmatnīcas vai specializētie veikali ne vienmēr būs izdevīgākais variants, to vietā apsveriet vairumtirdzniecības bāzes, saimniecības preču veikalus un lielveikalus. Ērtākai skolas preču piedāvājuma pārskatīšanai interneta veikalu vidū izmantojiet salīdzināšanas portālu Gudriem.lv! 
 
4. Izmantojiet pārpirkšanas iespēju
Ja kādam sanācis iegādāties nepareizas krāsas vai izmēra preci vai arī tādu preci, kas bērnam nepatīk, viņš centīsies to pārdot tālāk. Pārskatiet sludinājumu portālus un sociālo mediju pārdošanas grupas, jo tajās bieži var atrast nelietotus mācību līdzekļus lētāk nekā veikalos. 
 
5. Apvienojieties ar citiem
Rakstāmpiederumu, burtnīcu un citu līdzīgu skolas preču iegādei apsveriet iespēju apvienoties ar pārējo bērnu vecākiem un iegādāties tās vairumā. Pasūtot mācību piederumus visai klasei, var tikt piedāvātas lielo pasūtījumu atlaides. Pārdevējam būs iespējams palūgt iekļaut dažāda dizaina preces, lai šādā gadījumā visiem bērniem klasē tās nebūtu vienādas.
 
Šo padomu ievērošana tomēr neizslēdz izdevumu esamību, gatavojot skolēnu jaunajam mācību gadam. Gudriem.lv aptaujas dalībnieki par raizēm, tuvojoties 1. septembrim, pārliecinošā pārsvarā (55,8 %) atzīst, ka izjūt finansiālas grūtības. 13,4 % respondentu šos izdevumus raksturo kā ļoti apgrūtinošus. Turpretim ir arī 26,2 % aptaujāto, kuri uzskata tos par nebūtiskiem.
 
Ja nepietiek līdzekļu
Apsveriet domu izmantot ātro kredītu piedāvājumu, lai aizņemtos tobrīd nepieciešamo naudas summu, kuru varēsiet veiksmīgi atmaksāt, saņemot nākamā mēneša algu. Der zināt, ka, aizņemoties pirmoreiz, ātrais kredīts varēs tikt atdots bez procentiem. Tomēr vienmēr acerieties izvērtēt visus kredītdevēja nosacījumus un aizņemties atbildīgi!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru