Piedalies GISTAR pētījumā un bez maksas pārbaudi savu veselību!
Sagatavoja I. Zone

Jēkabpils un tuvējās apkārtnes iedzīvotājus aicina izmantot iespēju – piedalīties gremošanas sistēmas slimību profilakses pētījumā GISTAR. 
Jau vairāk nekā pusgadu Jēkabpilī savu darbību turpina Jēkabpils slimnīcas sadarbībā ar Latvijas Universitāti realizētais gremošanas slimību profilakses pētījums – GISTAR.
    Pētījums Jēkabpilī tika aizsākts pagājušā gada ru­denī, un pa šo laiku pētījumu centru ir apmeklējuši jau vairāk nekā 1070 respondenti. 
Pētījuma ietvaros ir ie­spēja veikt Latvijas apstākļiem unikālus izmeklējumus, un tā ir vienreizēja iespēja savu veselības stāvokli pārbaudīt bez maksas.  Šāda ti­pa analīzes pie mums var veikt tikai GISTAR pētījuma ietvaros.
   Aicinām Jēkabpils un tuvējās apkārtnes iedzīvotājus iesaistīties pētījumā, jo šāda iespēja tiks piedāvāta tikai līdz šī gada beigām. 
     Uz pētījumu centru tiek aicināti praktiski veseli cilvēki, kuriem nav nekādu sūdzību par kuņģa vai zarnu trakta darbību, vecumā no 40 līdz 64 gadiem. Aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un gadījumā, ja tiek saņemts zvans no pētījumu centra reģistratores, neatteikt un ierasties uz izmeklējumiem. Cilvēki pētījumu centrā var vērsties arī paši. Pētījums notiek sadarbībā ar ģimenes ārstiem.
    Uz izmeklējumiem cilvēkam jāierodas tukšā dūšā, procedūra ilgst apmēram stundu. Vispirms reģistratore izstāsta dalībniekam par pētījumu, tiek veikta anketēšana, lai uzzinātu par dalībnieku dzīvesveidu, saslimšanām un ēšanas paradumiem, tiek veikti dažādi mērījumi un paņemtas analīzes.
Pētījuma iniciators un zinātniskais vadītājs ir Latvijas Universitātes Klī­niskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors, profesors, gastroenterologs Mārcis Leja.
    Līdz šim pētījums ir veikts Cēsīs, Alūksnē, Ludzā, Dobelē, Saldū, Tukumā, Madonā un Rēzeknē.
    Kopumā Latvijā GISTAR pētījumā jau ir iekļauti vairāk nekā 9 300 respondenti.
    Pētījuma norises vieta: Jēkabpils poliklīnikā, 2. stā­vā, Stadiona ielā 1.
    Pieraksts pa tālruni 25679868.
    Pētījumu centra darba laiks darba dienās no plkst. 7.00 līdz 13.00.
    Vairāk informācijas: www.gistar.eu.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru