Piektajā reizē – «Sēņu diktāts»
SARMĪTE RUTKA

     Pagājšsestdien piekto reizi noticis pasaules diktāts latviešu valodā. Tas klātienē risinājās 11 Latvijas pilsētās, tostarp jau trešo reizi arī Jēkabpilī, un tiešsaistē visā pasaulē. 
     Šogad ir bijis par 25% vairāk nekā pērn to gribētāju, kas vēlējās pārbaudīt savas zināšanas latviešu valodā un uzrakstīja Noras Ikstenas speciāli šim pasākumam sarakstīto «Sēņu diktātu». Organizatori – nodibinājums «Pasaules valoda» – informē, ka to izdarīja 2054 interesenti 27 pasaules valstīs. Jēkabpilī klātienē diktātu rakstīja 46 cilvēki. Viņu vidū bija gan tādi, kas to darījuši jau iepriekš, gan arī «iesācēji». Turklāt rakstītāju vidū šoreiz bija diezgan daudz jaunu ļaužu un arī tādu cilvēku, kam latviešu nav dzimtā valoda.
     Interesenti, kuri rakstīja diktātu klātienē, ar sava darba kļūdu labojumu pēc mēneša varēs iepazīties attiecīgajās norises vietās. Labojot diktātu, atzīmes netiks liktas, taču būs norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens varētu novērtēt savas zināšanas. Informācija par izlaboto darbu 30 dienu laikā tiks nosūtīta katram dalībniekam individuāli, taču jau tagad diktāta vietnē www.raksti.org ir iespējams aplūkot diktāta oriģināltekstu un skaidrojumus. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru