Pieminekļa vietā iesēs zāli
INESE ZONE

Jau izskanējusi informācija par parka teritorijā Jēkabpilī, Rīgas ielā demontēto padomju laika pieminekli. BD interesējās, kā šo vietu sakārtos pēc demontāžas un  kādi ir plāni tās turpmākai labiekārtošanai?
    Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers informē, ka darbi no izpildītāja – SIA «Jē­kabpils pakalpojumi» – puses esot paveikti operatīvi un ātri. Arī meklēšanas vienības «Leģenda», kas veica ekshumācijas darbu, pārstāvji sacījuši, ka viņu pieredzē šis esot viens no labākajiem sadarbības piemēriem ar pašvaldību. Šobrīd betona konstrukcijas ir novāktas, izraktās bedres aizbērtas un nolīdzinātas. Šogad postamenta vietā veiks apzaļumošanu – iesēs zāli un plānos, lai saprastu, kā labāk izdarīt, lai pilsēta iegūtu skaistu, sakoptu vietu.
    Novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis piebilst, ka šobrīd budžetā nav finansējuma turpmākiem darbiem, bet nākotnē abu demontēto objektu vietā paredzēts veidot mūsdienīgu atpūtas vietu, iespējams,  ar kupolveida stiklotām konstrukcijām, kādas redzamas, piemēram, Viļņā, ko var izmantot arī kā kafejnīcas. 
   R. Ragainis sacīja, ka visu izdevies paveikt ātri un korekti, un tagad cieņpilni tiks veikta pārbedīšana ar kristīgu ceremoniju. To darīšot sadarbībā ar Brāļu kapu komiteju un  informēšot arī Krievijas vēstniecību.
   – Pieminekļu demontāža un ekshumācija nav saistīta ar  ģeopolitisko situāciju. Varbūt tas kaut kādā veidā to visu paātrināja, bet ir taču zināms, ka pašvaldība  pie tā ir strādājusi 10 un vairāk gadu garumā. Jau pērn oktobrī par demontāžu lēmām un arī pirms tam 2017. gadā, – sacīja Raivis Ragainis.
Viņš minēja, ka nav pamata runām, ka tagad pie postamenta vietas uzlikta videokamera, bet iepriekš tā bijusi noņemta. Kopā ar izpilddirektoru nedēļas divas gatavojušies ekshumācijas procesam, arī darbu izpildītājs nācis ar savu redzējumu. Visam procesam esot iziets cauri soli pa solim, un viens no uzstādījumiem bijis izvietot videokameru, lai var piefiksēt, ka viss notiek cieņpilni. Tas arī izdevies, tomēr R. Ragainis gan esot pārsteigts, ka «Facebook» ir parādījušies foto, kur redzamas mirstīgās atliekas. Acīmredzot kāds tomēr esot pamanījies ko piefiksēt un publiskot. Tāda rīcība neesot ētiska un nebija saskaņota ar pašvaldību. 
Vaicāts par bareljefiem, kas bija pie stēlām, R. Ragainis sacīja, ka tos nodos Latvijas Okupācijas muzejam.  Nekur citur tos izmantot nevar, piemēram, Varo­ņu ielas Brāļu kaps, jo tajos attēlotas konkrētas personas, kas ir apglabātas citur. Savulaik, kad piemineklis uzstādīts, četras no šīm personām vēl bijušas dzīvas. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. zināms
  zināms
  pirms 1 mēneša

  Protams, ka esošajā izskatā tā vieta nepaliks un jāizvēlas optimālais veids sakārtošanai, iesaistot sabiedrību.

  Atbildēt
 2. Nezināms
  Nezināms
  pirms 1 mēneša

  Tur nav ko daudz domāt- jāsiesēj zāle un viss. Redz kā asvoboditelu pēcteči norija šo apkaunojumu - okupekļa nojaukšanu. Viens Orlova ielas degradents, kas nekad mūžā nav strādājis un dzīvojis uz pabalstiem, nodzerot prātu un veselību, šlupstēja, ka Ragainis gan par to būšot " očeņ ploho". Laikam domāja tad, kad psrs atjaunos. tas gan tik ātri diez vai notiks, jo psrs "skrepu" plombīra un desas par 2,20 receptes ir pazaudētas.

  Atbildēt

Pievienot komentāru