Pieņemts tiesas lēmums par «Lauku partnerības Sēlija» dokumentu viltošanu
Sagatavoja I. Zone

Pērnā gada oktobrī BD slejās izskanēja informācija par situāciju «Lauku partnerībā Sēlija» – ar organizācijas padomes un izpildvaras viedokļiem par „Lauku partnerības Sēlija” padomes izsludināto konkursu uz biedrības izpilddirektora un viņa vietnieka amatu. Pagājušā gada rudenī «Lauku partnerības Sēlija” izpilddirektore Ieva Jātniece un administratīvā vadītāja Skaidrīte Medvecka atstāja amatu. Izsludinātā konkursa rezultātā  amatā tika apstiprināts Gvido Liepiņš.  Taču, kā  izrādās, pērn novembrī partnerība iesniegusi tiesā prasību par dokumentu viltošanu. Spriedums stājās spēkā šogad jūlijā. Publicējam  biedrības “Lauku partnerība Sēlija” padomes priekšsēdētājas Kristīnas Rubinas-Apinītes sniegto informāciju par šo faktu.
   «Pagājušā gada novembrī biedrības „Lauku partnerība Sēlija” padomē tika konstatēts, ka izpilddirektore Ieva Jātniece un administratīvā vadītāja S. Medvecka ir viltojušas sēdes protokolu, padomes locekles parakstu, viltoto dokumentu iesniegušas LR Uzņēmumu reģistrā un saņēmušas paraksta tiesības.
Tika ierosināta krimināllieta pēc 275 panta otrās daļas (dokumentu un parakstu viltošana grupā). Spriedums stājās spēkā 2020. gada 7. jūlijā.
    Izraksts no krimināllietas:
    Laikā no 2018. gada 11. aprīļa līdz 2018. gada 10. maijam, izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotā laikā, Ieva Jātniece, būdama biedrības “Lauku partnerība Sēlija” izpilddirektore, zinot, ka Skaidrīte Medvecka ir izgatavojusi viltotu dokumentu – biedrības “Lauku partnerība Sēlija” padomes 2018. gada 11. aprīļa sēdes protokolu Nr. 2018/1, vienojās ar Skaidrīti Medvecku par viltotā dokumenta iesniegšanu Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, izmaiņu izdarīšanai Biedrību un nodibinājumu reģistrā. Saskaņā ar vienošanos Ieva Jātniece un Skaidrīte Medvecka personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, nolūkā izmantot viltoto dokumentu – iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, izmaiņu izdarīšanai Biedrību un nodibinājumu reģistrā, 2018. gada 10. maijā aizgāja uz Brīvības ielā 157, Jēkabpilī esošo LR Uzņēmumu reģistra Jēkabpils reģionālo nodaļu, kur iesniedza pieteikumu izmaiņu reģistrēšanai Biedrību un nodibinājumu reģistrā un pieteikumam pievienoja viltoto biedrības 2018. gada 11. aprīļa padomes sēdes protokolu Nr. 2018/1, uzdodot minēto dokumentu par īstu. Minētajā pieteikumā Skaidrīte Medvecka un Ieva Jātniece ar saviem parakstiem apliecināja LR Uzņēmumu reģistram sniegtās informācijas patiesumu, tās atbilstību statūtiem un pieņemtajiem lēmumiem. 
   Tādā veidā Ieva Jātniece personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās izmantoja viltotu dokumentu, kā rezultātā Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā uz viltotā dokumenta pamata tika izdarītas izmaiņas Biedrību un nodibinājumu reģistrā – tika izdarīts ieraksts par Skaidrītes Medveckas un Ievas Jātnieces iecelšanu biedrības “Lauku partnerība Sēlija”, reģistrācijas Nr. 50008087131, izpilddirekcijā ar tiesībām pārstāvēt biedrību atsevišķi, piešķirot paraksta tiesības.
    Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 540.1 panta piektās daļas 3. punktu, sesto daļu un 543. pantu tiesa nosprieda atzīt Skaidrīti Medvecku par vainīgu Krimināllikuma 275. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā. 
    Apstiprināt Jēkabpils rajona prokuratūras prokurores Ivitas Gailes un apsūdzētās Skaidrītes Medveckas 2020. gada 8. jūnijā noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, un Skaidrīti Medvecku par Krimināllikuma 275. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu sodīt ar brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem. Saskaņā ar Krimināllikuma 55. pantu Skaidrītei Medveckai sodu noteikt nosacīti ar pārbaudes laiku uz sešiem mēnešiem.
Tiesa nolēma atzīt Ievu Jātnieci par vainīgu Krimināllikuma 275. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā. 
   Apstiprināt Jēkabpils rajona prokuratūras prokurores Ivitas Gailes un apsūdzētās Ievas Jātnieces 2020. gada 8. jūnijā noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, un Ievu Jātnieci par Krimināllikuma 275. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu sodīt ar piespiedu darbu uz 120 stundām. 
    Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā pēc tam, kad beidzies termiņš lūguma iesniegšanai par pilna sprieduma sastādīšanu un lūgums nav iesniegts.
 
   Zemgales rajona tiesas krimināllietas sprieduma norakstu «Lauku partnerības Sēlija” padomes priekšsēdētāja Kristīna Rubina - Apinīte saņēma īsi pirms partnerības biedru gada kopsapulces. «Lauku partnerības Sēlija» padomei elektroniski tika nosūtīts krimināllietas sprieduma noraksts. Biedrības “Lauku partnerība Sēlija” padome tuvākajā padomes sēdē lems par 2018. un 2019. gada dokumentācijas pārbaudi un I. Jātnieces, S. Medveckas paraksta izmantošanu.»
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (16)

 1. Pie siles
  Pie siles
  pirms 3 mēnešiem

  Kāda netīrība

  Atbildēt
 2. Akniste
  Akniste
  pirms 3 mēnešiem

  Ārprāts, neticamas lietas. Kā, lai tagad atgūst ticību cilvēkiem?

  Atbildēt
 3. Huligāns
  Huligāns
  pirms 3 mēnešiem

  Nesmukums liels abām dāmām. Kā lai tādu kauna traipu no biogrāfijas izdzēš?

  Atbildēt
 4. CILVĒKS NO MALAS
  CILVĒKS NO MALAS
  pirms 3 mēnešiem

  BET CIK GODĪGAS TĒLOJA

 5. A
  A
  pirms 3 mēnešiem

  Šī "nozieguma" rezultātā nevienam un nekāda skāde, domāju, nav radusies. Iespējams, ka lielo attālumu dēļ Skaidrīte Aknīstē, Kristīne Atašienē un Ieva Kaldabruņā), nebija iespējams katru reizi izbraukāt pēc parakstiem. Tā ir. Un tagad, kad Gvido Jēkabpilī, būs vieglāk visiem sabraukt kopā, lai nav jāvilto paraksti. Jēkabpils - novada centrs. Urāāā

  Atbildēt
 6. B
  B
  pirms 3 mēnešiem

  Sarkasms? Ironija? Vai Jūs "A", to nopietni?

 7. Kā saka
  Kā saka
  pirms 3 mēnešiem

  Kristīne pati dabūjusi finans;ejumu visiem saviem personīgajiem projektiem, bet Skaidrīte neko nav ne prasījusi, ne dabūjusi. Un tagad Kristīne pieauro pilinu pasauli. Vai bijis kāds euronozagts? Nē! Lai akmeni sviež tas, kurš ne reizi nav parakstījies kāda vietā par pasta ierakstītu vēstuli, vecāku vai sievas/vīra pensiju, iedzīvotāju vēstulē par ceļa remontu it kā par visiem ģimenes locekļiem utt. Katram! būs kāds grēks

  Atbildēt
 8. paklau
  paklau
  pirms 3 mēnešiem

  Skaties pamuļķe uz savies grēkiem, baltāka nepaliksi tā vai šitā

 9. E
  E
  pirms 3 mēnešiem

  Kā nu nav Skaidrīte neko dabūjusi?! Cik ārzemes izbraukājusi, būs grūti saskaitīt. Diez vai ir vēl kāda partnerība, kura tik aktīvi braukāja pa pasauli pieredzes apmaiņā?

 10. F
  F
  pirms 3 mēnešiem

  Re: E Ko nozīmē "dabūjusi"? Darba pienākums ir braukt un mācīties. Ko tad vajadzēja sūtīt braucienā, ja ne vadītāju?

 11. tikai fakti
  tikai fakti
  pirms 3 mēnešiem

  Akmeņu mešanu iesāka Ieva un Skaidrīte ar savu iznīcinošo atklāto vēstuli par partnerības padomi un Kristīni ,kas bija publicēts arī BD,feisbukā, partnerības mājas lapā.Nevarēja pieņemt,ka pēc Statūtiem amati ir tikai uz trīs gadiem,kur Skaidrīti ar paraksta tiesībām ar viltotu padomes protokolu pašas iecēla.lai varētu Ievas projektiem izvēlēties pareizos vērtētājus un parakstīt līgumus.Tādi ir fakti un par to var pārliecināties.Nav ko aiztāvēt-viss pēc nopelniem un lai priecājas ka vēl tā tika cauri..

  Atbildēt
 12. oj oj
  oj oj
  pirms 3 mēnešiem

  Projektus vērtēja LAD. Uz ārzemēm pieredzes apmaiņā brauc visi, kas neslinko, jo var izmantot neskaitāmus pieredzes apmaiņas fondus. Mans bērns arī 2 gadus trādāja jauniešu programmā Polijā Vroclovā un Anglijā Londonā un vēl saņēma stipendiju. Un runa nav par pieredzes apmaiņas braucieniem, bet projektu naudu Latvijā, kas uz Atašieni plūst. Kristīnei i tējas nams.i ziepju vārīšana. Un pašai arī bija problēmas, kad LAD lika pildīt partnerības projektu nosacījumus. Un labi uzrakstīji, ka šis gājiens ir atriebība.Izlīda īlens no maisa

 13. nu neko !
  nu neko !
  pirms 3 mēnešiem

  Dāmas viltoja padomes protokolu,ar kura palīdzība tika pie paraksta tiesībām un te tagad te Kristīne nezin kāpēc izrādās vainīga ?! Ar galvu nedraudzējies vai ??

  Atbildēt
 14. A
  A
  pirms 2 mēnešiem

  Protams, ka Kristīne vainīga, jo darbi bij jānokārto tā, lai nav pēc parakstiem jāskrien 100 km un katru reizi, kad projekti jāiesiedz. Pati ar galvu draudzējies? Kādi transporta izdevumi un laika patēriņš. Jāstrādā nav tikai paraksti jādzenā

 15. Novērotājs
  Novērotājs
  pirms 1 mēneša

  Cik zinu, Skaidrīte visā šajā situācijā ir upuris, neskatoties uz to, ka pati labprātīgā aklas pielūgsmes aizmiglotā pašuzupurēšanās transā mēģināja uzņemties visu vainu, ko "sektas karaliene" ieva j arī pilnīgi bez sirdsapziņas pārmetumiem ļāva viņai darīt. Muļķim skaidrs, ka Skaidrīte nebija ne viltošanas idejas autors, ne arī izpildītājs. Vienīgās divas personas, kam bija par šo jāsaņem sods, ir tā pati ieva j un Zasas daina - manipulatīvs, melīgs un negodīgs pārītis, kas savu dziļi neglīto patieso būtību slēpj aiz skaistiem vārdiem, ziediem un viltus smaidiem.

  Atbildēt
 16. Simtniekā
  Simtniekā
  pirms 1 mēneša

  Labāk, kā Novērotājs nepateiksi.

Pievienot komentāru