Piešķir naudu individuālo aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu iegādei
Ilze Bičevska

Marta sēdē Viesītes novada dome izskatīja izpilddirektores Sanitas Lūses iesniegumu par finansējuma piešķiršanu no pašvaldības budžeta rezerves fonda aizsardzības līdzekļu iegādei sakarā ar vīrusa «Covid-19» izplatīšanos un valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Deputāti, izvērtējot iesniegumu, kā arī pamatojoties uz attiecīgajiem spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, nolēma prasību atbalstīt. Līdz ar to no budžeta rezerves fonda tiek piešķirta naudas summa līdz 1 000 eiro individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādei, kas tiks izmantoti pašvaldības iestādēs un struktūrvienībās.
      – Patlaban zināma dezinfekcijas līdzekļu rezerve mums ir. Tā tika iegādāta laikus, sazinoties ar mūsu pastāvīgajiem sadarbības partneriem piegāžu jomā. Patlaban sazināmies ar Latvijas Pašvaldību savienību un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, aizpildām anketas par vajadzībām šo līdzekļu (sejas maskas, dezinfekcijas šķidrumi, aizsargapģērbi, u.tml.) iegādei, ko valstiskā līmenī plāno vest speciāli organizētā kravas avioreisā no Ķīnas. Tas mums ļautu sagādāt aizsarglīdzekļus arī tiem iedzīvotājiem, kuri to patlaban nav, - stāsta Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks. 
   Uz jautājumu par pašreizējo situāciju pilsētā un novadā, viņš informēja, ka patlaban novada skolas sākušas attālinātās mācības, bet bērnudārzu šodien (pirmdien, 23. martā – aut.) apmeklē tikai pieci audzēkņi. 
     – Izbraucu pa Viesīti un secināju, ka patlaban pilsētā atgriezušies cilvēki, kuri līdz šim te nedzīvoja, jo redzēju Viesītes ielās aptuveni piecdesmit cilvēkus, kuri te agrāk vai sen nav manīti. Jādomā – tie ir gan studējošie, gan citas personas, kuras atgriezušās, piemēram, no ārzemēm. Ir arī mums cilvēki, kuri jau atrodas pašizolācijā. Pašvaldība var piedāvāt pašizolācijas iespējas tiem iedzīvotājiem, kuri nav bijuši ārzemēs, bet kuru ģimenes locekļi ir nupat atgriezušies no ārvalstīm. Mūsu dienesta viesnīcā šādi ir iespējams izmitināt 50 cilvēkus. Viens cilvēks jau šādi ir pašizolējies, lai atbraukušais viņa mājinieks varētu dzīvot mājas apstākļos, savukārt pašizolējušais varētu turpināt darbu. Esam saņēmuši arī iedzīvotāju trauksmes zvanus par aizdomām par pašizolācijas neievērošanu. Konkrēti sūdzības no vienas ielas māju iemītniekiem bija par kādu iedzīvotāju, kurš pēc ārkārtas situācijas valstī izsludināšanas tomēr bija devies braucienā uz Igauniju. Sazinājāmies ar šo braucēju un noskaidrojām, ka nodoms nav izdevies: viņš kaimiņvalstī neesot ielaists. Jā, cilvēki cits citu uzmana un uzmanīs, un pašvaldība sadarbībā ar pašvaldības policiju šos signālus izskatīs. Aicinu cilvēkus, kuri atgriezušies no ārzemēm, ievērot obligāto pašizolācijas laiku, - stāsta A. Žuks. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. žļurben žļarbenis
    žļurben žļarbenis
    pirms 4 mēnešiem

    Drošības pēc Viesīti neapmeklēšu tuvākajā laikā.

    Atbildēt

Pievienot komentāru