Pilnveidos Rogāļu gravas infrastruktūru
Sagatavoja J. Apīnis

Krustpils novada pašvaldība saņēma finansiālu at­balstu projektam  «Infra­struktūras uzlabošana dabas pieminekļa Rogāļu akmens pieejamības nodrošināšanai», kas tika ie­sniegts Eiropas Lauksaim­niecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas  ietvaros.
  Projekta  mērķis ir palielināt aizsargājamās dabas teritorijas potenciālu un nodrošināt valsts nozīmes dabas pieminekļa Rogāļu akmens sasniedzamību un pieejamību, pilnveidojot Rogāļu gravas dabas takas infrastruktūru ar kāpnēm un laipu. 
    Pēdējo trīs gadu laikā, īstenojot vairākus projektus un ieguldot pašvaldības līdzekļus, dabas taka ir labiekārtota ar norādes zī­mēm, stāvlaukumu, informatīvajiem stendiem, koka skulptūrām, Laimas kamolu, kāpnēm un tiltiņu uz avotiņu. Tomēr piekļuve pie gravas pērles – Rogāļu akmens – ir apgrūtinoša.  Lai nokļūtu pie akmens, objekta apmeklētājiem ir jānokāpj no stāvas nogāzes, kas pavasaros un rudenī ir dubļaina un slidena. Lai uzlabotu un padarītu ikvienam pieejamu unikālo dabas pieminekli, projekta ietvaros tiks izbūvētas kāpnes uz Rogāļu akmeni, kā arī atjaunots esošais tiltiņš pār strautiņu.
    Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 8560, no tiem ELFLA fonda finansējums ir  EUR 7704, bet pašvaldības līdzfinansējums – EUR 856. Projektu plānots realizēt līdz 2018. gada 9. novembrim.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Fonds
  Fonds
  pirms 9 mēnešiem

  Tās kāpnes un laipu, ja taisītu ar prātu, varētu par pašvaldības 800 eiro uztaisīt, bet ja jau tais fondos sēž tādi lohi, kāpēc nekāst.

  Atbildēt
 2. bļin
  bļin
  pirms 9 mēnešiem

  Pa gravas infrastruktūru ņemās, bet kad ceļus novads sāks remontēt, ibio? Ragainis ceļus nolaidis, aizlaidās prom.

  Atbildēt

Pievienot komentāru