Pilsētas dome veidos piecus jaunus departamentus
INESE ZONE

 Kā informē Jēkabpils pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis, izvērtējot veiktā pašvaldības funkciju audita rezultātus, ir pieņemts lēmums par pašvaldības struktūras maiņu, ar ko deputāti ir iepazīstināti un finanšu komitejā to jau virzījuši izskatīšanai domes sēdē. Ja centrālajā administrācijā pirms reorganizācijas bija 136 amata vietas, tad pēc reorganizācijas būs 114. Likvidē pilnībā 16 amatu vietas, bez tam būs iekšējā pārbīde, veidojot jaunās struktūras.  
     G. Gogulis stāsta, ka, veicot funkciju pārdali, Tūrisma informācijas centrs tiek pārcelts uz Jēkabpils Vēstures muzeju, jo gada laikā pili apmeklē ap 20000 tūristu, kas ir tūristu pamatmasa pilsētā, un tad nu Tūrisma informācijas centram būs jārisina jautājums, kā šos tūristus informēt un ieinteresēt apskatīt arī citus Jēkabpils objektus. Tiks izveidota izglītības pārvalde uz Tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centra bāzes, pievienojot izglītības nodaļu un Iekļaujošās izglītības atbalsta centru. Tiek likvidēta iekšējā audita nodaļa, ejot to ceļu, ka  šo pakalpojumu iepirks kā ārpakalpojumu, kas būšot lētāk un ar neatkarīgāku skatījumu. Centrālajā administrācijā esošo Administratīvā un Pilsētsaimniecības departamenta vietā izveidos piecus jaunus departamentus: Juridisko departamentu, kura sastāvā ir juridiskā nodaļa un iepirkumu nodaļa; Finanšu departamentu, kura sastāvā ir finanšu un ekonomikas nodaļa un grāmatvedības nodaļa; At­balsta departamentu, kura sastāvā ir informācijas tehnoloģiju nodaļa, Vienas pieturas aģentūra un sabiedrisko attiecību nodaļa; Pilsēt­vides departamentu, kura sastāvā ir būvniecības nodaļa, attīstības un investīciju nodaļa un teritorijas plānošanas nodaļa; un Īpašumu apsaimniekošanas departamentu, kura sastāvā ir pašvaldības īpašumu nodaļa un komunālās saimniecības nodaļa. Departamentu vadītājus meklēšot uz iekšējo konkursu pamata.
– Izpilddirektoram ar diviem departamentiem bija grūtāk tikt galā ar lielo darba apjomu. Tagad katrs departaments darbosies savā nozarē un izpilddirektors varēs ātrāk risināt problēmas ar katra departamenta vadītāju, un vadītāji varēs būt kompetenti par visu nodaļu darbību, – skaidro domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.
     Atbildot uz jautājumu par finanšu komitejas sēdē izskanējušo dažu deputātu iebildumu, ka tagad jaunajā sistēmā speciālistu algas tiks paaugstinātas par vairākiem simtiem, G. Gogulis to  noliedza. Algu fonds paliekot esošais, vienīgais palielinājums esot par 50 eiro atbilstoši minimālās algas kāpumam. Mainot struktūru, varot mainīties atsevišķu darbinieku algas, bet ne jau tik lielā apmērā. Ja nu kādam tās gan būšot varbūt pat par simtiem lielākas, tad būvniecības speciālistiem, jo viņi tagad esot ļoti pieprasīti un pašvaldībai jāīsteno daudzi lieli projekti. 
      Papildus vēl būšot četri pašvaldības policijas jaunākie kārtībnieki, kas zināmā mērā nodrošinās dežūrdaļas funkciju, jo Valsts policija  darbinieku trūkuma dēļ grasās atteikties no dežūrdaļas funkcijas Jēkab­pilī. Par to gan tikšot runāts ar Valsts policijas vadību un Iekšlietu ministriju, lai Valsts policijas dežūrdaļu atstāj, jo, piemēram, Bauskā, slēdzot dežūrdaļu, ir palielinājies noziedzīgo nodarījumu skaits. Finanšu departamentā klāt nāks finanšu analītiķa amats, ko centīšoties atrast no pašu darbinieku vidus un kas nodarbosies ar pašvaldības uzņēmumu uz­raudzību. Savukārt 16 likvidētās ama­ta vietas ir: audita nodaļu ar trim darbiniekiem likvidē pilnībā, likvidē vienu šofera, vienu no informātikas nodaļas darbinieka un vienu grāmatvedības nodaļas darbinieka amatu, kā arī jaunatnes lietu speciālista amatu (pienākumus uzticēs Jēkab­pils Bērnu un jauniešu centram) un izglītības nodaļas vadītāja vietu, kā arī  vienu apkopējas vietu un septiņu pašvaldības teritoriju apsargu amatus. Apsargu darbu varēs veikt ar novērošanas kamerām, ko monitorēs pašvaldības policijā.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. Jefs
  Jefs
  pirms 1 gada

  Re, tad jau atrisināsies arī SEB bankas atbrīvotās ēkas jautājums, varēs tur izvietot jaunos departamentus. Līdz ar to savu iepriekšējo ideju par spēlu zāli atsaucu.:)DDD

  Atbildēt
 2. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Ja nav galvu, tad nepalīdzēs nekādas rokādes.

  Atbildēt
 3. krolls
  krolls
  pirms 1 gada

  Juridiskais departaments mazpilsētas pašvaldībā - nu i laiki pienākuši.

  Atbildēt
 4. Jurists
  Jurists
  pirms 1 gada

  Juridisko departamentu faktiski varētu arī likvidēt, jo Pēteris Sprukts, ar kuru departaments ilgus gadus neveiksmīgi cīnījās, savas aktivitātes ir beidzis. Laiks arī departamentam pašlikvidēties.

  Atbildēt
 5. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Stulbs tu jurists esi. Sprukts patreiz centīgi cērt krūmus plūdu iespējamos rajonos, kamēr tu tupi savā aizgaldā un saņem par to vēl lielu algu.

 6. Jurists
  Jurists
  pirms 1 gada

  A es domāju, ka Pēteris tagad tikai novusu rubī....

  Atbildēt
 7. Fakts
  Fakts
  pirms 1 gada

  Varēs Raivītis izkārtot amatus savai dumjajai sievai un viņas famīlijai

  Atbildēt

Pievienot komentāru