Pilsētas iedzīvotājiem  no 1. septembra par siltumu būs jāmaksā mazāk
Sagatavoja J. Apīnis

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija informē, ka  27. jūlijā   apstiprināja jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus SIA «Jēkabpils siltums». Līdz ar to no 1. septembra Jēkabpils iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā 54,22 EUR/MWh, kas ir par 3,5% jeb 1,98 EUR/MWh mazāk, salīdzinot ar spēkā esošo tarifu.
    Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projekts tika iesniegts regulatorā, jo komersants ir veicis siltumtīklu rekonstrukciju, kā arī ir mainījušās ar pakalpojumu sniegšanu saistītās izmaksas.
   SIA «Jēkabpils siltums» šobrīd piemēro regulatora apstiprināto siltumenerģijas gala tarifu 56,20 EUR/MWh, kas atbilst dabasgāzes ap­gādes komersanta pēdējai publicētajai dabasgāzes tirdzniecības cenai. Ņemot vērā, ka SIA «Jēkabpils siltums» noslēgusi dabasgāzes tirdzniecības līgumu ar fiksētu dabasgāzes cenu, tāpēc siltumenerģijas tarifs ir aprēķināts nemainīgs.
   Regulators norāda, ka apstiprināto gala tarifu 54,22 EUR/MWh (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti) veido siltumenerģijas ražošanas tarifs – 36,08 EUR/MWh, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs  – 17,29 EUR/MWh, kā arī siltumenerģijas tirdzniecības tarifs – 0,48 EUR/MWh.
    Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli par iesniegto tarifu projektu, Regulators 2017. ­gada 30. ­novembrī Jēkabpilī organizēja uzklausīšanas sanāksmi par  «Jē­kabpils siltuma» iesniegto tarifu projektu. Uzklau­sī­šanas sanāksmē piedalījās «Jēkabpils siltuma» pārstāvji, kā arī siltumenerģijas pakalpojuma lietotāji.
   «Jēkabpils siltumam» ir izsniegta Regulatora licence siltumenerģijas pārvadei un sadalei uz laiku no 2017. gada 31. jūlija līdz 2037. gada 30. jūlijam. Li­cences darbības zona ir Jēkabpils. «Jēkabpils siltumam» ir seši ražošanas avoti ar kopējo uzstādīto siltuma jaudu 39,54 MW un elektrisko jaudu 0,6 MW.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. vērotājs
    vērotājs
    pirms 2 gadiem

    Malka šogad maksā stipri dārgāk kā pērn.

    Atbildēt

Pievienot komentāru