Pilsētas ielās kursē jauni autobusi
Valda Priekule

No 1. jūnija Jēkabpils maršrutos pasažierus pārvadā septiņi jau­ni, ar saspiesto gāzi darbināmi SOR markas autobusi. Tos SIA «Jēkabpils autobusu parks» iegādājies ar Eiropas Savienības fondu finansējumu 1,1 miljona eiro apmērā, no uzņēmuma līdzekļiem ieguldot 300 000 eiro. 
 
    28. maija pēcpusdienā Jēkabpils autobusu parkā  notika autobusu prezentācija un pirmais izmēģinājuma brauciens 5. maršrutā. No­vērtēt jaunos autobusus bija ieradušies Jēkabpils pašvaldības, Krustpils novada va­dība un deputāti un citi sa­darbības partneri.  Jēkabpils autobusu parka direktors Jānis Ščerbickis uzsvēra, ka uzņēmums pir­mo reizi savas pastāvēšanas laikā uzreiz iegādājies  tik daudz pilnīgi jaunu autobusu. Līdz šim parka atjaunošanai meklēti un iepirkti lietoti autobusi. Jēkabpils do­mes priekšsēdētājs Aivars Kraps novēlēja jaunajiem autobusiem ripot ilgi, ilgi un atzina: «Autobusu iegādi līdzfinansēja autobusu parks. Jūtos lepns, ka mums ir tāds uz­ņēmums, kas fi­nansiāli tiek galā pats, bez pašvaldības finansējuma. – Latvijas Pa­sažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Oše­nieks atzīmēja, ka Jē­kabpils autobusu parks ir veicis soli nākotnē un ka  valsts pievienosies virzīs šo ideju tālāk.  
     Pēc  prezentācijas uzņēmumā viens no jaunajiem autobusiem devās pirmajā izmēģinājuma braucienā 5. maršrutā. Par godu šim reisam pārsteigums gaidīja arī pirmos pasažierus – domes vadība viņus sveica ar simboliskām piemiņas veltēm, tāpat dāvanu no pašvaldības saņēma šoferis, kurš devās reisā ar jauno transporta līdzekli. Pirmajā reisā autobusā tika izmēģināta  arī piekļuve cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lai to izdarītu, talkā nāca šoferis un, nolaižot trapu, palīdzēja iekļūt autobusā cilvēkam ratiņkrēslā. Jaunajos  autobusos ir  33 sēdvietas, bet ko­­pumā autobusā var uz­ņemt 74 pasažierus. Salons ir aprīkots ar elektronisko maršruta rādītāju, drīzumā pieturu nosaukumi tiks atskaņoti arī audiāli. Pa-sažieriem drošības sajūtu radīs salonā izvietotās vi­deokameras. Autobuss ir aprīkots arī ar alkometru.  Ja vadītāja izelpa uzrādīs ko neatļautu, autobusu nevarēs iedarbināt. Alkometrā vadītājam nāksies iepūst ik pēc piecpadsmit dīkstāves mi­nūtēm. Autobusu vadītāja dar­bu komfortablāku no­dro­šinās sēdeklis ar pneimatisko atsperojumu un pagalvi, trīs punktu drošības josta un roku balsti sēdekļa sā­nos.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. He he
    He he
    pirms 1 gada

    Izbraucu līkumu, tīri feini.

    Atbildēt

Pievienot komentāru