Pilsētas svētkos atklās sadraudzības pilsētas Garačuhuras dizaina soliņu
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Jēkabpils pilsētas svētku ietvaros 6. jūlijā plkst. 12.20 uz Daugavas aizsargdambja svinīgi tiks atklāts īpaša dizaina soliņš Jēkabpils sadraudzības pilsētai Garačuhurai (Surahani reģions) Azerbaidžānā.
      Atklāšanā piedalīsies Jēkabpils pašvaldības vadība, Surahani reģiona pašvaldības vadība, kā arī viesi no citām Jēkabpils sadraudzības pilsētām.
Turpinot gājēju promenādes attīstību gar Dauga­vas krastu,  pašvaldība uz­stāda īpaša dizaina soliņus katrai no septiņām Jēkabpils pilsētas sadraudzības paš­valdībām. Šie soliņi ne tikai sniedz informāciju par Jē-kabpils sadraudzības pilsētām, bet arī palielina Dau-gavas aizsargdambja funkcionalitāti un pievilcību.
Šovasar tiek uzstādīts nu jau piektais dizaina soliņš. Tas veltīts tālākajai Jēkab-pils sadraudzības pilsētai –. Garačuhuras pašvaldībai Surahani reģionā Azer­bai­džānā. 2012. gada 15. au­gustā tika parakstīts savstarpējās sadarbības līgums starp Jēkabpils un Gara­čahuras pašvaldībām.
     Soliņa dizains ir veidots līdzīgs citiem sadraudzības pilsētu soliņiem, iekļaujot raksturīgos pilsētas skatus un informāciju. Uzstādot soliņu, ir izveidota bruģēta platforma tā novietošanai, kā arī izvietoti cinkoti metāla konstrukcijas stabi ar sadraudzības pilsētas fotogrāfiju apdruku. Infor­matīvajā daļā ir ziņas par sadraudzības pilsētu četrās valodās – latviešu, krievu, angļu un azerbaidžāņu. Savukārt uz asfalta se­guma attēlots kompass, kas norāda Garačahuras pašvaldības atrašanās virzienu.
    Līdz šim šādi dizaina soliņi ir veltīti Mellei Vācijā,  Sokolov Podļaski un Čer­vionkai-Ļeščinai Polijā, Lidai Baltkrievijā.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. rezumē
    rezumē
    pirms 1 gada

    ar sadraudzību ir tā, ka draudzējas savā starpā tikai resnais gals. vismaz vasarās ir izklaides braucieni, paēšana, padzeršana, dāvanas,, kaut kas reāls labums ieviests no sadraudzības pilsētām nav nekas. kauns šeit vest ciemiņus, kopskats palielam ir applucis. tie sadraudzības soliņi neizsaka neko. to vietā varēja 100 soliņus uztaisīt po prošče, būtu reāls labums.

    Atbildēt

Pievienot komentāru