Pilsētas svētku svinībām šogad atvēlēti 110 000 eiro
INESE ZONE

Šogad Jēkabpilij ir 350 gadu jubileja, un BD vaicāja domes vadībai, kāds ir svētku budžets, kam tiks atvēlētas lielākās summas, vai jau pilnībā izstrādāta svētku programma un ko jēkabpilieši no tās var gaidīt? Tāpat vaicājām, vai rosinās izteikt un uzklausīs iedzīvotāju priekšlikumus?
      Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps skaidro, ka pilsētas svētku budžets ir lielāks nekā citus gadus – tam atvēlēti 110 000 eiro. 
     – Lielākā daļa no šīs summas noteikti tiks izmantota svētku vakara koncertprogrammas finansējumam. Pilsētas svētku darba grupa jau vairākkārt ir sanākusi, un ir noslēgti nodomu protokoli par daudzām aktivitātēm, kas būs pilsētas svētkos. Taču vēl nav parakstīts ne­viens līgums ar māksliniekiem vai citu pasākumu rīkotājiem, tāpēc atturēšos nosaukt konkrētas lietas. Mēs radīsim zināmu intrigu svētku sakarā, un regulāri tiks sniegta kāda informācija saistībā ar svētku gada pa­sā­kumiem.  Lielos vilcienos plāns ir skaidrs. Domāju, ka svētki būs interesanti visiem, un esam īpaši padomājuši par  ģimenēm ar bērniem –  uzsvars būs tieši uz viņiem. Tas netiek plānots ar domu, ka aicinām viesus no citurienes, bet ka šie svētki ir pateicība par ieguldīto darbu pilsētas labā tieši jē-kabpiliešiem. Taču programma vēl tiek pilnveidota, – sacīja Aivars Kraps. 
     Atbildot uz jautājumu par sabiedrības ierosinājumiem, viņš min, ka tāda iespēja joprojām ir. 
     – Visur, kur esmu bijis un piedalījies, es esmu vērsies pie sabiedrības ar aicinājumu izteikt viedokļus, idejas par to, ko viņi vēlētos vai nevēlētos redzēt svētkos. Tāpēc iedzīvotāju ieteikumu ir bijis daudz. Protams, tie ir jāsabalansē ar budžeta ie­spējām. Svētku darba grupā ir 10 cilvēki. Kultūras pārvalde sadarbojās ar alternatīvu darba grupu, kur pārvalde bija pieaicinājusi dažādu nozaru pārstāvjus, un viņi arī izteica savus priekšlikumus.  Saliksim visu kopā, un es domāju, ka līdz februāra beigām programma būs simtprocentīgi gatava. Taču, kā jau teicu, kamēr tas vēl nav līdz galam izdarīts, nav parakstīti līgumi, negribu sīkāk runāt. Viennozīmīgi, tiek domāts par to, ka mēs esam pilsēta pie Daugavas, un upe tiks izmantota; ka mums ir tuvs motorsports, un tas arī tiks izmantots, bet būs arī tādi pasākumi, kas tiešām, es ļoti ceru, vismaz tuvējā apkārtnē nav bijuši un cilvēkiem būs ko redzēt, –  par iecerēm stāsta Aivars Kraps. 
Kā piemēru sadarbībai ar sabiedrību un tās ierosinājumiem A. Kraps pastāstīja par mediķa un kultūras cilvēka Ulda Urtāna priekšlikumu. Viņš  uzrunājis domi saistībā ar ieceri  attīstīt jau­nu Operas dienu virzību. 
     – Viņa iecere man ļoti patika. Tā ir doma aicināt koncertēt pie mums jēkabpiliešus, kas ar savu talantu un darbu jau ļoti daudz ir sasnieguši mūzikā. Pat nezināju, ka tik daudz jaunu talantīgu mākslinieku ir ar Jēkabpils saknēm. U. Urtā­nam ir iecere apvienot šos cilvēkus kopkoncertā un, kad būs pabeigta Krustpils pils rekonstrukcija, rīkot koncertu kopā ar  mūsu kamerorķestri. Tas varētu būt kā Operas dienu turpinājums. Šogad tajā vietā – pils iekšpagalmā, kur nākotnē iecerēti šie koncerti, to nevarēs darīt, jo šo teritoriju izmantos pils zāles remont­darbu laikā. Bet mēs no­teikti pamēģināsim to īstenot vismaz daļēji. Mu­zeja direktore Inese Berķe jau šajos svētkos ar kādu daļu no mūsu talantiem pils telpās organizēs kamerkoncertu, – stāsta Aivars Kraps. l
 
Uzziņai 
2020. gada pilsētas svētku organizēšanai norīkota darba grupa šādā sastāvā: grupas vadītājs – Jēkabpils domes priekšsēdētājs  Aivars Kraps, grupas locekļi: izpilddirektors Guntars Gogulis; Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs; pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis; kultūras pārvaldes direktore Inta Ūbele; sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Margita Liepiņa; Vienas pieturas aģentūras vadītāja Anita Moskovska; energopārvaldnieks Ainārs Gulbinskis; vecākais ainavu arhitekts Jānis Vagoliņš (organizē pilsētas noformējumu); SIA «Jēkabpils pakalpojumi» valdes priekšsēdētājs  Guntars Leitāns; sporta centra direktors Juris Bobrovs; izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis; Jēkabpils Vēstures muzeja direktore Inese Berķe.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. No Krustpils novada
    No Krustpils novada
    pirms 1 mēneša

    Tad Prāta Vētra nebūs? Vai vismaz Kivicu pāris ar Incidentu :D Pagaidām skaidrs, ka nekas nav skaidrs.

    Atbildēt

Pievienot komentāru