Pirmā uzvara tuvu, bet rokā nedodas

Trešdien Latvijas-Igaunijas basketbola līgā BK “Jēkabpils/SMScredit24.lv” mājās uzņēma “Jūrmalu Betsafe” un piedzīvoja kārtējo zaudējumu ar 72:77.
    Jēkabpiliešiem laukuma malā palika V. Kohs, bet no leģionāriem sastāvā bija tikai Leons Gilmors. Kamēr  mājinieku trenera rīcībā bija 10 spēlētāji,  Jūrmalas komandas rotācijā – tikai 7. Pirms dažām dienām  Jūrmalas komanda paziņoja par Kaspara Kambalas pievienošanos komandai. Tomēr Jēkabpilī basketbola leģendu skatītāji neieraudzīja, jo izrādās, ka veterāns komandai pievienojies tikai uz vienu maču – pret “Kalev/Cramo”, kas būs viņa atvadu spēle.
     Pirmajā puslaikā viesu pārsvars bija jūtams un redzams arī uz tablo – 21:13 viņu labā pēc pirmajām 10 minūtēm un 46:31, ejot garajā pārtraukumā.
Trešā ceturtdaļa iesākās ar 5:0 mājinieku izrāvienu. E. Štelmahers, D. Denafs, J. Aleksejevs un L. Gilmors pamazām deldēja jūrmalnieku pārsvaru. Pēc D. Denafa trīspunktnieka ceturtdaļas pēdējā minūtē mājinieki panāca 52:56, bet trešais ceturksnis noslēdzās jēkabpiliešiem esot iedzinējos ar 52:58.
    Noslēdzošā ceturkšņa ievadā noplosījās J. Aleksejevs. Ja pirms tam viņš meta daudz, bet ne pārāk precīzi, tad tagad ar diviem raidījumiem rezultāta starpību samazināja līdz 2 punktiem (56:58). Nākošajā epizodē labi nocīnījās L. Gilmors,  bloķējot pretinieka metienu un pašam gūstot trīs punktus. Pēc viņa pie darba ķērās E. Štelmahers un ar  sodiņiem panāca neizšķirtu 61:61. Viesiem tomēr izdevās nedaudz atrauties, bet mājinieki nepadevās, un pēc N. Līņa izpildītajiem soda metieniem “lūši” vēl saglabāja cerības uz izglābšanos. Vēl jo vairāk tāpēc, ka pie 71:73 J. Aleksejevs ieguva tiesības izpildīt soda metienus. Diemžēl precīzs bija tikai viens, un galotnē mājiniekiem nācās sist sodus. D. Denafs tā arī darīja, bet nopelnīja nesportisko piezīmi. “Jūrmala Betsafe” savas iespējas  no soda  metienu līnijas realizēja simtprocentīgi, līdz ar to sagādājot “lūšiem” sešpadsmito zaudējumu sezonā ar 77:72.
  Jēkabpils komandas labā   E. Štelmahers guva 20 punktus, L. Gilmors – 18, J. Aleksejevs – 12 (16 ab), D. Denafs – 10.
    Jāatzīmē, ka pēc protokola spēli vēroja 80 skatītāji, lai gan liekas, ka tomēr bija  vairāk. Nebija ne tauru, ne bungu, ne karogu, ne saukļu «Lūši labākie!”. Jācer tomēr, ka pēc tik sakarīgi aizvadīta mača uz nākamo spēli 24. janvārī pret “Kalev/Cramo” lielie basketbola fani būs atkal klāt.