Pirmsvēlēšanu laika jautājumi Aknīstes novada domei
ILZE BIČEVSKA

Telefoniski esam saņēmuši kādas aknīstietes jautājumus, kas adresēti novada pašvaldībai. Zvanītāja tā arī sacīja, ka tuvojas vēlēšanas, un tāpēc viņa vēlētos uzdot vairākus jautājumus pašreizējai Aknīstes novada domes vadībai. Jautājumi ir šādi:
 
– Aknīstē tika uzbūvēta slidotava, bet reāli tā nedarbojas. Tajā tika ieguldīta nauda, bet reāli tā šoziem nestrādāja. 
300 000 eiro liels kredīts tiek ņemts, lai rekonstruētu stadionu pie Aknīstes vidusskolas. Par stadiona būvi arī netika rīkota iedzīvotāju aptauja. Tajā pašā laikā pilsētu «rotā» brūkošas mājas. Ēkai Skolas ielā 12 ir īpašnieks, kurš pats šajā mājā nedzīvo, bet māju kārtībā neuztur. Ēka atrodas pilsētas centrā. Pie mājas esošais ābeļdārzs arī nav labā kārtībā. 
Mūs neapmierina arī pašvaldības Sociālā dienesta darbs. Pagājušā gada decembrī kādā mājā tika atrasta mirusi tur dzīvojusī vientuļā sieviete. Līķis tobrīd bija jau sadalīšanās stadijā un peļu apgrauzts. Kad viņa vēl bija dzīva, viņa bieži apmeklēja sociālo darbinieci. Bet pie viņas gan neviens negāja. Vai tā notiktu, ja pie sievietes būtu biežāk ielūkojusies sociālā darbiniece? 
Vēl gribēju parunāt par atsevišķu pašvaldībā strādājošo personu darba disciplīnas jautājumiem. Tā, piemēram, kāda darbiniece (red. piebilde: jautātāja nosauca konkrētu uzvārdu) darbā ir redzēta alkohola reibumā, savukārt par pašvaldības autovadītāju cilvēki sūdzas, ka viņš ir nelaipns.
Vidusskolā nesen bija projektu nedēļa. Skolēniem vajadzēja informāciju par skolas vēsturi. Tā rodama pašvaldības novadpētniecības muzejā. Diemžēl muzeja vadītājas Līgas Jaujenieces  no 6. līdz 12. februārim darbā nebija. 
Vēl mūs neapmierina tas, ka Aknīstē ir vieni no dārgākajiem apkures tarifiem. Sezonas laikā par apkuri jāmaksā 110 – 120 eiro mēnesī. Tajā pašā laikā domes priekšsēdētājai alga jau ir gandrīz dubultojusies, – tādus jautājumus uzdeva zvanītāja.
 
Publicējam Aknīstes novada domes atbildes uz šiem jautājumiem. 
Par slidotavu pie Ak­nīstes Bērnu un jauniešu centra
– Hokeja laukums tika ierīkots laikā, kad Aknīstē aktīva jauniešu grupa bija nodibinājusi savu hokeja komandu. Laikam ejot, jaunieši beidza skolu, un komandas vairs nav. Trīs iepriekšējos gadus laika apstākļi nebija labvēlīgi ledus noturībai: uzlietais ledus noturējās ļoti īsu laiku. Lai arī bija ierīkots laukuma apgaismojums, ap­meklētība bija zema. Ņemot vērā iepriekš minēto, tika pieņemts lēmums slidotavu demontēt. 
Par Aknīstes vidusskolas stadionu
– Aknīstes vidusskolas stadiona pārbūve ir plānota kopš 2014. gada 28. maija. Tā noteikts domes lēmumā Nr. 17 (prot. Nr. 7) apstiprinātajā Aknīstes novada attīstības programmas 2014.–2020. gadam Rīcības plānā – kā pirmās rīcības virziena «Izglītība« 10. rīcība «Aknīstes vidusskolas stadiona rekonstrukcija, paplašināšana, specializēto sporta laukumu izveidošana». No­vada attīstības programmas pirmās redakcijas sabiedriskā apspriešana notika laikā no 2014. gada 3. februāra līdz 4. martam. Dokuments apspriešanai bija pieejams Aknīstes novada domes 1. kabinetā (Skolas ielā 7, Aknīstē), kā arī Asares, Gārsenes pagasta pārvaldēs un tāpat arī pašvaldības mājaslapas www.akniste.lv sadaļā «Sabiedrības līdzdalība». Dokumenta sabiedriskās apspriešanas laikā netika saņemti iedzīvotāju iebildumi par stadiona būves iekļaušanu Rīcības plānā. Vidusskolas stadiona pārbūve nepieciešama, lai palielinātu Aknīstes vidusskolas, tās infrastruktūras konkurētspēju citu izglītības iestāžu vidū laikā, kad lauku teritorijās nozīmīgi samazinās skolēnu skaits. Sakārtotais stadions pēc mācību nodarbību laika būs pieejams arī novada iedzīvotājiem.
Jautājums par privātmāju Skolas ielā 12
 – Pašvaldībā regulāri notiek saziņa ar vidi degradējošo objektu īpašniekiem. Tomēr lielākajā daļā šo gadījumu ilgstoši nav iespējams rast risinājumu graustu novākšanai.
Par Aknīstes sociālo darbinieku pienākumiem un to veikšanas kārtību
– Sociālā dienesta darbs novadā tiek organizēts, balstoties uz pastāvošo likumdošanu. Darbinieces savu darbu veic ar augstu atbildības sajūtu, tomēr tas neizslēdz iedzīvotāju pēkšņas nāves gadījumus, kuros nebūtu pareizi vainot Sociālo dienestu. 
Jautājums par darba disciplīnu
– Atrašanās darba vietā alkohola reibumā un alkohola lietošana nav pieļaujama un nav konstatēta attiecībā uz darbiniekiem, kuri ir darba tiesiskajās attiecībās ar pašvaldību.
Par Aknīstes Novadpēt­niecības muzeja direktori L. Jaujenieci
– Līga Jaujeniece ir dar­ba attiecībās ar Aknīstes novada pašvaldību uz nepilnu slodzi. Darba devējam un darba ņēmējam savstarpēji vienojoties, iespējamas izmaiņas darba grafikā. 
Par apkures pakalpojumu tarifiem Aknīstē
– Izveidojot kapitālsabiedrību, kura veic siltum­enerģijas ražošanu un piegādi iedzīvotājiem, pašvaldība turpmāk tiešā veidā neiesaistās pakalpojumu sniegšanā. Tarifa aprēķināšanai tiek izmantoti un uzskaitīti tikai ar siltumenerģijas ap­gādes pakalpojumu saistītie izdevumi. 
Iedzīvotāju sapulcēs pie tarifu apstiprināšanas tika diskutēts par to aprēķināšanas metodiku un tarifs salīdzināts ar pārējo Latvijas pilsētu vidējiem rādītājiem. Jāapzinās arī fakts, ka pie salīdzinoši neliela patērētāju daudzuma tarifi vienmēr būs augstāki nekā pilsētās ar lielu patērētāju daudzumu. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (142)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Atkal - bla bla bla. Tipiskas atbildes. Kā vienmēr viss ir kārtībā, tauta ir stulba, nekā nesaprot, bet patiesībā problēmas un nekārtības tā arī paliek. Citos novados arī sociālajiem irsas pie krēsliem ir pieaugušas, pokuj kā dzīvo veci, vientuļi cilvēki, invalīdi un daudzbērnu ģimenes. Ja paši atnāks līdz kabineta galdam, kur siltā, mīkstā krēslā laiski un bezdarbībā pie smaržīgas, kūpošas kafijas tases sēž socdarbinieks, tad labi. Ja neatnāks, tad arī labi, tas nekas, ka CILVĒKS JAU SEN IR MIRIS. Un ko te atrunāties par dzeršanu? Nu mīlē jau mīlē pagastos un domēs pasvinēt dzimumdienas un vārdadienas ielejot glāzēs kaut ko jaudīgāku, ko te vēl tielēties un atrunāties. Protams, ka labāk savus kolēgas piesegt, nekā prasīt no darbiniekiem disciplīnu un kārtību. Tāpēc jau valsts iet grīstē, ka pašvaldībās salīduši cilvēki, kuri nevar tikt galā ar saviem pienākumiem, bet algas saņem lielākas kā citur, un pats galvenais, izsvaida budžeta naudu pa labi, pa kreisi, nevis tur, kur tas ir vajadzīgs vispirmāmkārtām. Nezinu, uz kurieni šo visu, valstij dārgi izmaksājošo bezdzeļņiku armiju aizsūtīt? Uz trim burtiem , tas būtu par tuvu. Skarbi, bet patiesība!

  Atbildēt
 2. Nedzērāja
  Nedzērāja
  pirms 1 gada

  Par sociālajiem darbiniekiem es tik daudz nesūdzētos... Kā nekā dzērāji pie mums tiek labi atbalstīti! Priekš kam iet strādāt, ja var "izkāst" pabalstiņus... Labāk uztaisītu normālu rotaļu laukumu bērniem!

 3. Vērotaja
  Vērotaja
  pirms 1 gada

  Rīga ir daudz letaka apkure neka pie mums, Akniste.

  Atbildēt
 4. Elita Romulāneღ
  pirms 1 gada

  Un kur vēl runāt par kādu bērnu spēļu laukumu piemērotu mazākiem bērniem!!!!

  Atbildēt
 5. Vieteja
  Vieteja
  pirms 1 gada

  Ļoti pat dārga, apkure Aknīstē. Labi,saprotu bij dārgi kad tos katlus mainija,bet cik ilgi vēl slauks no tiem cilvēkiem. Tiešām,Rīgā daudz lētāka apkure.Tas ka, Aknīstē ir Nordtorf,Indāres,Psihene tas nenozīmē ka ,visiem ir darbs un visi labi pelna.

  Atbildēt
 6. No Rīgas
  No Rīgas
  pirms 1 gada

  Ļoti žēl, ka šie komentētāji tik aprobežoti un nezina ar ko Rīgā kurina, cik patērētāju un cik lieli ir paràdi cilvēkiem par "Rīgas lēto" apkuri.

 7. Rīdziniekam...
  Rīdziniekam...
  pirms 1 gada

  Tu vispār esi painteresējies par apkures cenām Aknīstē? Tas cilvēks kurš uzdeva jautājumu par apkuri, laikam nemaz nav redzējis aknīstiešu rēķinus! Te grozās apkures rēķini nevis līdz 120 Eur, bet līdz pat 170 Eur mēnesī! Nez, vai ir normāli, ja par mēnesi, kad puse ir bijusi pamatīgos plusos, par apkuri ir jāmaksā 130Eur! Dažs rīdzinieks pat ir šokā par mūsu rēķiniem!

 8. krāpšana
  krāpšana
  pirms 1 gada

  Darbs valsts kontrolei!

 9. aknīškāns
  aknīškāns
  pirms 1 gada

  tie nenosauktie ir kas? lauku konsultante un priekšnieces vīriņš?

  Atbildēt
 10. Jānis
  Jānis
  pirms 1 gada

  Precīzi!

 11. Dulla Muša
  Dulla Muša
  pirms 1 gada

  Par to muzeja direktori Jaujenieci - izēda no darba iepriekšējo - Olgu un tagad pati neko nedara , pat uz darbu nenāk! Bet domei izskatās, ka tas patīk. Cik ilgi Dzene sēdēs tai amatā? Jēgas no viņas nekādas .

  Atbildēt
 12. Maija
  Maija
  pirms 1 gada

  Olga jau nu gan nebija piemērota šim darbam, ne arī skolotājas .. neuzskatu, ka kāds te kādu "izēdis"

 13. Edīte
  Edīte
  pirms 1 gada

  L.Jaujeniece ir muzeja vadītāja (nevis dežurante) uz pus slodzi, kurai ne tikai jāapstrādā un jāsakārto ieguvumi, bet jāpapildina krājums ar cilvēku atmiņām un citiem materiāliem. Kad tad lai viņa to dara?

 14. Dulla Muša
  Dulla Muša
  pirms 1 gada

  Āāāā! Tāpēc uz darbu viņa neiet! Nu tagad tak skaidra tā lieta!

 15. Eh...
  Eh...
  pirms 1 gada

  Kas nekait! Dažs deputāts gar mājām sev nolej asfaltu, dažs radus darbā iekārto... Eh, laikam jāiet deputātos!

  Atbildēt
 16. Gribulis
  Gribulis
  pirms 1 gada

  Es arī gribu asfaltu gar māju!!! Kuram deputātam jājautā par šo vērtīgo asfaltēšanas pieredzi?Kurā sarakstā ir jāpiesakās?

 17. gribulītim
  gribulītim
  pirms 1 gada

  Gribēt nav kaitīgi. :D

 18. Vēlētājs
  Vēlētājs
  pirms 1 gada

  Gribu zināt, kurš deputāts nolēja asfaltu gar māju, jo jāzin par ko vajadzēs balsot , citādi vēl nobalsošu kuram nav asfaltēts celiņš...

 19. Tdvdran
  Tdvdran
  pirms 1 gada

  Kurš nolēja to asfaltu? Ļoti interesē.

 20. Zzzzzzzzzzz....
  Zzzzzzzzzzz....
  pirms 1 gada

  Vai tik te neiet runa par Ancenes asfaltu?

 21. Laiks
  Laiks
  pirms 1 gada

  Jautājums mūsu domei: Cik ilgi Vītols ar darba mašīnu brauks uz mājām un šur tur vēl? Tas tak viss no mūsu naudas! Un mēs gribam, lai apkure ir lētāka! Tā nebūs lētāk nekad, kamēr uzņēmumu vadīs mahinatori!

  Atbildēt
 22. pirms 1 gada

  tiktu pasi par deputatiem buutu tas pats....

  Atbildēt
 23. Vietējā
  Vietējā
  pirms 1 gada

  Tāpēc, gaidāmajās vēlēšanās, svītrosim ārā no sarakstiem visas vecās un nogurušās sejas un liksim plusus jauniem un darbotiesgribošiem cilvēkiem!

  Atbildēt
 24. Vèlētājs
  Vèlētājs
  pirms 1 gada

  Es gan balsošu par tiem, kuri ar savu darbu ir pierādījuši, ka var aizstāvēt manas intereses un vajadzības, balsošu par tiem, kuri nevis runā un sola, bet dara. Svītrošu tukšu salmu klūlējus un populistus!

Pievienot komentāru