Plāno startēt konkursā, lai modernizētu Jēkabpils ielu apgaismojumu
INESE ZONE

Jēkabpils domes attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas sēdē do­mes energospeciālists Ainārs Gulbinskis informēja par iespēju  piedalīties emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātajā konkursā «Siltum­nīc­efekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām». 
    A. Gulbinskis skaidroja, ka atbalsta saņemšanas gadījumā pašvaldībai tā ir iespēja nomainīt pilsētas apgaismojumā esošās vecā parauga spuldzes pret mūsdienīgiem LED gaismekļiem. Tas ļautu uzlabot ielu apgaismojuma kvalitāti un ietaupīt ielu apgaismojumam nepieciešamo elektro­enerģiju. Lai nomainītu gaismekļus visā pilsētā, nepieciešams miljons eiro. Taču no minētā ES atbalsta var saņemt 70% līdzfinansējumu, un tad pašvaldībai būtu jāsedz tikai 30% izmaksu. 
    A. Gulbinskis minēja, ka atbalsta gadījumā šī iespēja noteikti jāizmanto, jo tik un tā nāksies ar laiku nomainīt visus  energoefektivitātes nosacījumiem neatbilstošos gaismekļus. Komitejas locekļi akceptēja dalību konkursā.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 10 mēnešiem

  Nu vot, ja labi grib, tad no zārka lampām var tikt vaļā. Kas domei ko nepiemest nieka 300 000 eiru? Un kur liks zārka lampas, irmovicam pagalmā? Jāvēro, vai šis ar nenomainīs pret Led. Un vajadzēja vispār iepirkt tās morga lampas, blet!

  Atbildēt
 2. aaa
  aaa
  pirms 10 mēnešiem

  Domei vajadzētu paprasīt kaut kādu atskaiti par tiem lampu remontiem dienas laikā. Tagad bieži dienas laikā deg lampas, bet atruna viena - deg, lai konstatētu bojājumu vietas... Kāpēc to nevar darīt naktī un kāpēc dienās, kad tās lampas deg, uz ielas remonbrigādes neredz?

  Atbildēt
 3. bbb
  bbb
  pirms 10 mēnešiem

  naktīs visi guļ.

 4. to bbb
  to bbb
  pirms 10 mēnešiem

  Netikai guļ.

Pievienot komentāru