Pļaviņu novadā policistus mēģina piekukuļot ar sešiem kubikmetriem malkas
Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

28. martā Pļaviņu novada Klintaines pagastā Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa policisti pamanīja pa ceļu braucam automašīnu «Audi» bez transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmēm.
      Kad likumsargi aicināja autovadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policijas darbinieku prasībām apturēt mašīnu un sāka bēgšanu. Pēc neilga laika automašīna iebrauca kādas mājas pagalmā, un sarunā ar policistiem iesaistījās sieviete, kura solīja policistam piegādāt sešus kubikmetrus malkas 180 eiro vērtībā, lai transportlīdzekļa vadītājs netiktu saukts pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā. Šajā gadījumā ir sākta administratīvā lietvedība pret autovadītāju, bet pret sievieti policija ir sākusi kriminālprocesu par kukuļdošanu.
     Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
     Šogad Zemgales reģionā par kukuļdošanu pavisam kopā sākti četri kriminālprocesi — divi Aizkraukles, viens Jēkabpils un viens Jelgavas iecirknī.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. sesks
    sesks
    pirms 4 mēnešiem

    Dod tik šurp to malku, es neatsakos.

    Atbildēt

Pievienot komentāru