Praktiski ieteikumi, kas palīdzēs sagatavot auto vasaras sezonai
Apmaksāts raksts

Ne tik sen auto īpašnieki domāja par sava spēkrata sagatavošanu ziemas sezonai, bet nu pavisam drīz klāt būs pavasaris, kas nozīmē tikai vienu - ir laiks domāt par auto pielāgošanu gariem vasaras izbraucieniem. Turpiniet lasīt un uzziniet, kā to izdarīt vislabāk!
 
Vasks - nepieciešamība ne tikai ziemā 
 
Vai domājat, ka automašīnas vaskošana vajadzīga ne tikai ziemas sezonā? Nē, tā nebūt nav! Vasaras laikā auto virsbūve pakļauta saules staru negatīvajai ietekmei, tādēļ vasks ir efektīvs līdzeklis pret automašīnas krāsas izbalēšanu. 
 
Lai mazinātu saules ietekmi vasaras laikā, ieviesiet ieradumu spēkratu vienmēr novietot ēnainā vietā - ne tiešos saules staros. Tādā veidā no izbalēšanas pasargāsiet ne tikai auto krāsojumu, bet arī sēdekļus un pārējo auto salonu. 
 
Kondicionieris - absolūta nepieciešamība vasaras sezonā 
 
Ir svarīgi, lai automašīnā pareizi  darbotos kondicionieris un dzesēšanas sistēma - īpaši vasaras sezonā. Tādēļ pārbaudiet to! Gaisa plūsmas aizsprostojumi var sekmēt transportlīdzekļa pārkaršanu. 
Ja kondicionieris nedarbojas tik labi, kā vēlētos, vai ir pagājis ilgs laiks, kopš to pēdējo reizi pārbaudījāt, ir pienācis laiks to salabot, lai, iesākoties gada siltajai sezonai, tas būtu gatavs pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas. 
 
Der atcerēties, ka nepieciešama arī regulāra gaisa filtru maiņa, kas nodrošina ne tikai efektīvāku kondicionēšanas sistēmas darbību, bet arī uzlabo gaisa kvalitāti auto salonā, lai tas vienmēr būtu svaigs un vēss. 
 
Akumulatora pārbaude 
 
Nav nekas sliktāks par atklāsmi, ka auto akumulators Jūs pievīlis brauciena pašā vidū. Tādēļ veltiet laiku tā savlaicīgai pārbaudei. To vislabāk izdarīt uzticamā auto servisā, kur arī uzreiz tiks novērsti bojājumi, ja tādi atklāsies. 
 
Labas riepas drošai braukšanai 
 
Pirmkārt, jāuzstāda kvalitatīvas vasaras riepas. Tas nozīmē, ka tām jābūt teicamā stāvoklī, ar atbilstošu protektora dziļumu. Vasaras riepām minimālais protektora dziļums ir 1,6 mm. To svarīgi atcerēties, ja vēlaties uzstādīt mazlietotas riepas (piemēram, tās pašas, kas bija jau iepriekšējā gadā). 
Ja nepieciešama jaunu riepu iegāde, pievērsiet uzmanību to kvalitātei. Daudz kas, protams, atkarīgs no automašīnas un Jūsu braukšanas paradumiem. Ja vien ir iespējams, izvēlieties Premium klases riepas, kas uzrāda augstākos rezultātus neatkarīgajos riepu testos. Tomēr, ja budžets ir ierobežotāks, laba alternatīva būs vadošo riepu ražotāju meitas uzņēmumu izstrādājumus - arī tādas riepas izceļas ar augstvērtīgu kvalitāti. 
Kvalitatīvas auto riepas par labām cenām atradīsiet https://220.lv/lv/auto-preces/riepas/vasaras-riepas.
 
Labs ieradums, kas vasaras sezonā īpaši svarīgs, ir regulāra gaisa spiediena pārbaude riepā. Tas ir vajadzīgs ne tikai drošības nolūkos - ražotāja rekomendācijām atbilstošs spiediena līmenis palīdz samazināt arī degvielas patēriņu, tiek mazināts arī nevienmērīgs riepu nodilums. 
 
Eļļas maiņa 
 
Braukšana lielā karstumā palielina slodzi auto motoram. Tas nozīmē, ka regulāri jāpārbauda eļļas līmenis - īpaši svarīgi tas ir vecākiem transportlīdzekļiem. Pievērsiet uzmanību arī eļļas viskozitātes koeficientam - ir svarīgi, lai tas eļļa būtu piemērota tieši vasaras sezonai. 
 
Automašīnas mazgāšana 
 
Nevajadzētu aizmirst par automašīnas mazgāšanu - tas aktuāli ikvienā gadalaikā. Un tomēr - sezonu maiņa prasa rūpīgākus tīrīšanas darbus. 
Ziemas laikā automašīna tikusi pakļauta kaitīgai vides ietekmei - sniegam, smiltīm, arī uz ceļiem esošajam sāls maisījumam, kas, lai arī palielina drošību uz ceļa, tomēr kaitē automašīnai un var izraisīt koroziju. Šī iemesla dēļ kārtīga spēkrata mazgāšana būs tieši tas, kas vajadzīgs. Veicot mazgāšanu, neaizmirstiet arī par spēkrata šasiju - tieši tur sakrājas visvairāk smilts un sāls nosēdumu. 
Tāpat neaizmirstiet arī par auto salona iekšpusi - iztīriet paklājiņus, ja nepieciešams, nomainiet tos. Noslaukiet durvju apakšējās un augšējās daļas, kā arī citas vietas automašīnā, kur var veidoties korozija. 
Domājot par ērtu automašīnas mazgāšanu, vērts pieminēt augstspiediena mazgātāju. Tā ir ierīce, ar kuras palīdzību var nomazgāt automašīnu savas mājas pagalmā vai vasarnīcas teritorijā. 
Augstspiediena mazgātājs nodrošina teicamu rezultātu - gluži kā auto mazgātavā. Līdz ar to tas ir gudrs ilgtermiņa ieguldījums, kas palīdz ietaupīt gan naudu, gan laiku. Vērts piebilst, ka šī ierīce labi noder arī velosipēdu, bruģa un citu objektu mazgāšanai. Iegādāties ierīci varat https://220.lv/lv/auto-preces/augstspiediena-mazgasanas-iekartas-un-piederumi/augstspiediena-mazgataji.
 
Siltās sezonas tuvošanās ir īstais brīdis sagatavot tai savu automašīnu. Sekojot augstākminētajiem padomiem Jums tas noteikti izdosies! 
 
 
 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru