Preses pārstāvjus izraida no Jēkabpils Reģionālās slimnīcas darbinieku sapulces
ILZE BIČEVSKA

Šodien pulksten deviņos no rīta Jēkabpils reģionālās slimnīcas (JRS) arodbiedrība rīkoja tikšanos ar Jēkabpils pašvaldības vadību. Šīs sapulces, kas notika slimnīcas konferenču zālē, gaitu vēlējās vērot un to atspoguļot laikrakstā arī „Brīvās Daugavas” korespondente un fotogrāfs. Diemžēl dažas minūtes pēc ienākšanas konferenču telpā preses pārstāvji tika izraidīti. 
   Brīdī, kad ienācām, JRS valdes locekle Ruta Miķelsone klātesošajiem demonstrēja prezentāciju, kura, pēc viņas pašas sacītā, atainoja slimnīcas darbības rādītājus. 
    Kā mums tika paskaidrots izraidīšanas iemesls? Pirmkārt, šī sapulce esot darbinieku iekšējā lieta. Otrkārt, izskanēja apgalvojums, ka preses pārstāvji slimnīcā notiekošo pārsvarā atspoguļojot nepareizi. No zāles pat izskanēja replika: „Kura avīze nav dzeltena?”. Kā piemēru greiza viedokļa par Jēkabpils reģionālās slimnīcas darbu paušanā R. Miķelsone minēja kādu Vidusdaugavas televīzijas raidījumu, kurā tikuši intervēti divi slimnīcas pacienti. Pirmā viedoklis par kādu slimnīcas nodaļu esot bijis pozitīvs, bet otrā par citu nodaļu – negatīvs. Pēc R. Miķelsones domām, šāds viedokļa uzklausīšanas paņēmiens veidojot negatīvu slimnīcas tēlu. 
    Prezentācijas vajadzībām konferenču zālē valdīja pustumsa, un īsajā brīdī, pirms tikām izraidīti, paspēju saskatīt, ka no Jēkabpils domes šajā sapulcē piedalās Raivis Ragainis, Līga Kļaviņa, Andris Rutko un Kaspars Ģirģens. BD korespondente pajautāja arī klātesošajiem Jēkabpils domes pārstāvjiem, kādas ir viņu domas: vai pašvaldības kapitālsabiedrības telpās notiekošajā sapulcē, kas turklāt lemj jautājumus, kas varētu interesēt arī sabiedrību (jādomā, situācija reģionālajā slimnīcā, kas ir pašvaldības kapitālsabiedrība un tiek uzturēta no nodokļu maksātāju naudas, neattiecas tikai uz tajā strādājošajiem) nevar piedalīties arī preses pārstāvji? Domes vadība atbildēja, ka viņi paši šajā sapulcē ir tikai uzaicināto personu lomā. 
    Pēc šīs īsās vārdu apmaiņas sapulces telpas atstājām, vēl noklausoties dzēlīgas replikas no zāles ne tikai par dzelteno presi, bet arī par to, ka tagad sabiedrība atkal tikšot informēta slimnīcai negatīvā gaismā. Sapulces vadītāja savukārt solīja, ka šajā sanāksmē lemtais tikšot pastāstīts arī plašākai sabiedrībai nesagrozītā veidā.
 
D. Gagunova foto 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (32)

 1. Fredis
  Fredis
  pirms 1 gada

  "... Pirmkārt, šī sapulce esot darbinieku iekšējā lieta. Otrkārt, izskanēja apgalvojums, ka preses pārstāvji slimnīcā notiekošo pārsvarā atspoguļojot nepareizi..." ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tā kā treškārtējais iemesls netika nosaukts,tad tas arī bija viss.Jebkuru notikumu katrs izvērtē subjektīvi,izejot no savas dzīves pieredzes,tā nu ir sen zināma patiesība,bet slimnīcas darbība, kaut arī sākās no "iekšām", tomēr ir visu iedzīvotāju interešu lokā, savas iekšas ārstēt es neriskētu,ja tur valda tāda attieksme pret sabiedrību. Bijuši divi dažādi viedokļi? Nu un? Dzīvojam taču atvērtā sabiedrībā.

  Atbildēt
 2. A
  A
  pirms 1 gada

  No sapulces Mikelsone izraida gan, bet kad viņai norāda, ka ZAGT kadiķis, eglites un izbraukāt zemnieku laukus Sēlpils pagastā ir neglīti, viņa to nesaprot. Nepietiek, ka pati ar vīru, bet šai neglītaja darbībā iesaista arī savus mazbērnus. Viņa tak nav bomze, kam nav naudas. Pretīga attieksme no viņas pret līdzcilvēkiem

  Atbildēt
 3. Fakts
  Fakts
  pirms 1 gada

  Ko var gribēt no siles barokļiem...

  Atbildēt
 4. paciente
  paciente
  pirms 1 gada

  redz kā satraukušies - ja nu jaunā vadība beidzos ieviesīs kārtību? nevarēs vairs tā šeftēt kā daži, jūtas kā karaļi. Bet rezultāts ārstēšanai bieži ir pat ļoti bēdīgs.

  Atbildēt
 5. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Lopu kautuve...

  Atbildēt
 6. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Gan jau Kaspars mūs visus informēs, neķersim kreņķi.

  Atbildēt
 7. Berzins
  Berzins
  pirms 1 gada

  Slimnicu apmaksa valsts, zurnalisti ejiet pamacities. Pasvaldiba tikai valdi.

 8. Kaspars
  Kaspars
  pirms 1 gada

  Jā, patiesība ir tur ārā. Aiz mēness ir viņi.

 9. aNA
  aNA
  pirms 1 gada

  Es arī neuzticētos BD spējām un kompetencei visu atspoguļot korekti un taisnīgi. Tauta, saprotiet, ka Zaļie un Zemnieki grib privātās rokās atdod slimnīcu un praktiski to nogremdēt. Un tā būs Kļaviņas un Ragaiņa atbildība, nodevēji. Kritizējiet vien slimnīcu, nebūs, kur ārstēties, tikai Rīga.

  Atbildēt
 10. piemetināšu
  piemetināšu
  pirms 1 gada

  Slimnīca kā jau slimnīca, bet tā uzņemšanas nodaļa, tā ir vienkārši drausmīga. Tu vari tur stundas divas notupēt, ārsta nav.

 11. piemetināšu
  piemetināšu
  pirms 1 gada

  Slimnīca kā jau slimnīca, bet tā uzņemšanas nodaļa, tā ir vienkārši drausmīga. Tu vari tur stundas divas notupēt, ārsta nav.

 12. paciente aNAi
  paciente aNAi
  pirms 1 gada

  nu par BD tā viennozīmīgi nevar apgalvot,. ir ļoti objektīvi darbinieki un ir arī tādi kam patīk savos rakstos un pasākumos tikai pazīmēties

 13. Viedoklis
  Viedoklis
  pirms 1 gada

  Ārstēties Jēkabpils slimnīcā??? Pasarg dievs - labāk tad jau uzreiz uz morgu! Nu vai ja paveicās - uz Rīgu! Pārmaiņas jau sen bija nepieciešamas - gan vadībā, gan ārstos, gan attieksmē pret pacientiem! Pacients - nav apgrūtinājums! Pacients ir tas par ko tev maksā! Pacients nevienam neko nav parādā un neprasa izdarīt milzu pakalpojumu! Pienākums pildīt(un pildīt labi un profesionāli) savu DARBU ir tikai ārstam!

 14. Es
  Es
  pirms 1 gada

  "Slimnīca kā jau slimnīca, bet tā uzņemšanas nodaļa, tā ir vienkārši drausmīga. Tu vari tur stundas divas notupēt, ārsta nav." Laikam nesiet bijis kādā no rīgas slimnīcām,kur gaidīšana var būt vēl ilgāka.

  Atbildēt
 15. tu
  tu
  pirms 1 gada

  A, Rīgā toties izsniedz talonu ar kārtas nr.atliek tik sēdēt un gaidīt, kad uz tablo tas parādīsies.DD

 16. Izsmiekls
  Izsmiekls
  pirms 1 gada

  Ja gribi ātrāk aiziet no dzīves, iegulies Jēkabpils slimnīcā.

  Atbildēt
 17. no malas
  no malas
  pirms 1 gada

  Nu nav jau tiem žurnaļugām daudz tajās pierītēs,tikai sensācijas meklē. Sagroza faktus pa savam un putrojas.

  Atbildēt
 18. Zuzu
  Zuzu
  pirms 1 gada

  Diemžēl fakti runā paši par sevi,visā pilsētā ,no mutes mutē.Nav noslēpums ka slimnīcas valde gadu gadiem attaisno un piesedz nekorektu un dažkārt nepiedodamu attieksmi pret pacientiem.

 19. zuzei
  zuzei
  pirms 1 gada

  Ja būtu slimnīcai stingrs saimnieks, uzņemšanas nodaļa un ārsti būtu darbā disciplinēti.

Pievienot komentāru