Problēmas, ar kurām saskaras ikviens, kurš plāno budžetu
Apmaksāts raksts

Problēmas, ar kurām saskaras ikviens, kurš plāno budžetu
 
 
Ir tāds teiciens, ka, ja problēmu var atrisināt ar naudu, tā nav problēma, bet tikai izdevumi.
    Tavā ziņā tad nu ir tas, cik lieli būs šie izdevumi, kā arī, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai tiktu pie plānotajiem ieņēmumiem. Protams, savi izaicinājumi ir arī ikdienas budžeta plānošanā, jo ir dažādi neparedzēti apstākļi, ārējie faktori un neprognozējami pavērsieni. Centies tomēr tajā nesaskatīt nepārvaramus kalnus, bet gan vērtīgus izaicinājumus, ar kuriem tiekot gala, kļūsi pieredzes un zināšanu bagātāks. Pāris padomi Tev palīdzēs.
 
Kas ir Tavi prioritārie tēriņi
 
    It kā vienkāršs jautājums, bet nereti gadās, ka kāds no mums nespēj uz šo jautājumi tik viegli atbildēt. Vai prioritāte ir ikdienas tēriņi, obligātie maksājumi vai tas, ko atzīstam par vērtīgu ilgtermiņā, piemēram, nekustamais īpašums, izglītība. 
    Budžeta veiksmīgam plānam ir nepieciešams, lai Tu precīzi nodefinē savas prioritātes un pozīcijas, kurās finanses ir jānovirza obligāti. Tavā budžeta plānā tās būs ailītes, kurās visticamāk būs katru mēnesi konkrēta summa, kas jāieraksta. 
 
 
Atbildīgie izdevumi 
 
     Ja piemēram, pārtikai ieplānoto naudu Tu vari samazināt un konkrētajā mēnesī atļauties kaut ko mazāk, tad būs pozīcijas, kurās Tu nedrīksti samazināt. Piemēram, ja Tev ir bijuši paņemti kredīti vai aizdevumi internetā, ikmēneša maksājums kļuvis par obligāto maksājumu, kurā Tev ir jābūt atbildīgam. 
Nereti varbūt šķiet, ka vari nesamaksāt, un tad jau nākamajā mēnesī izlīdzēsies ar lielāku summu. Tomēr atceries, ka aizdevējam ir tiesības prasīt soda procentus un tad tie nebūs Tev patīkami. Tāpat arī, ja esi no kāda privāti aizņēmies, tad šis ir maksājums, ko tomēr labāk ierakstīt budžeta prioritārajos izdevumos.
 
Neprognozējamie ieņēmumi
 
     Ja strādā stabilu valsts vai privātsekotora darbu un Tavi ieņēmumi ir prognozējami, tad budžetā vari drošāk rēķināties ar stabilitāti. Tomēr, ja Tavi ieņēmumi ir neregulāri un neprognozējami, tad tā ir viena no problēmām, ar ko vari saskārties. Šādā gadījumā, ieteicams veidot uzkrājumus un plānojot budžetu, neparedzēt tajā pārlieku daudz liekos tēriņus. 
    Paredzi budžetā ailīti neprognozētajiem ieņēmumiem. Ja tādi Tev būs, sāc no tiem veidot pamazām uzkrājumus. Jau pēc pāris mēnešiem Tavs “drošības spilvens” būs iepriecinoši audzis.
 
Liekie tēriņi – kas tie tādi?
 
    Ja Tev sajūta, ka pelni un pelni, bet tik un tā pietrūkst, sāc meklēt liekos tēriņus. Tieši tos lieliski var atrast brīdī, kad atbildīgi sāc plānot budžetu. Ierakstot prioritāros tēriņus un obligātos maksājumus, izvērtē, kas veido atlikušo izdevumu tāmi? Varbūt tās ir ikdienas kafijas degvielas uzpildes stacijās, varbūt tās ir kādas lietas, ko regulāri iegādājies saimniecības veikalos vai tirdzniecības centros, bet pēc tam praktiski nelieto? Varbūt tās ir pārāk biežas maltītes ārpus mājas vai arī bez īpaša piepildījuma izklaides pasākumi kopā ar paziņām? 
    Tev jāatrod pavisam vienkārša atbilde – bez kā es varētu iztikt un vai tiešām šīs lietas, ko iegādājos dod manai ikdienai pievienoto vērtību? 
 
 
Ja nebūs mērķa, plāns izgāzīsies
 
     Ja esi sācis plānot budžetu, tad droši vien Tev ir mērķis. Tam ir jābūt, lai motivācija neiekrist liekajos tēriņos būtu gana liela. Kā arī motivācija uzkrāt vai atbrīvoties no pārādiem. Ja pelnīsi bez izvirzīta finansiālā mērķa, var pienākt diena, kad negaidītie tēriņi izjauks Tavu skaisti izsapņoto budžetu. Esi gudrs savās finansēs!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru